Pagina 2 din 233 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 1862

Subiect: Hobby-uri de miresici

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit Re: hobby-uri de miresici

eu am prea multe hobby uri,si sunt putin suparata pe mine ca nu m am dedicat si n am facut performanta intr un domeniu.........incep multe,imi plac multe............de la sport,lb straine pana la migalleli si altele

Inregistrat
    07.02.2005

pai uneori "muncesc" si pana la 2-3 noaptea la ele pt ca imi face mare placere.. am acasa teancuri de carti si materiale de pe net.. si eu din tari straine nu imi cumpar parfumuri sau haine. eu caut niste modele noi de cartoane, niste perforatoare cu model sau cine stie ce alte minuni.
    am prietene care locuiesc afara si imi trimit ba cate o revista ba cate o stampila...
    tot ce am postat am facut pt craciun si marea majoritate le-am dat... o sa mai fac poze la ce mai am si va mai atasez.. oricum multumesc pentru aprecieri

Inregistrat
    20.04.2006

Sa stii ca ai multa rabdare valen si asta se vede; foarte dragalash; si ca tot se vorbeste despre copii, eu zic ca ai putea sa iti deschizi un "atelier" unde parintii si-ar inscrie copilashii la un curs (cred ca ai inteles tu ce vreau sa zic) ;
    eu pictez in ulei, dar nu am mai facut-o demult impofida insistentelor lu' tati !

Inregistrat
    26.09.2006

eu am avut si sper ca mai am o mare pasiune pictura. Cand eram mai mica aveam timp imi placea foarte mult sa pictez, era ca un fel de discutie cu tine insuti, ma pierdeam efectiv cand pictam, nici nu simteam cand trece timpul, pe urma cand am intrat la facultate (evident tot la pictura) am avut momente in care efectiv eram scarbita de pictura si asta pentru ca eram nevoita sa pictez chiar si cand nu avem chef, inspiratie, si acest lucru s-a accentuat in ultimul an de facultate. Ei bine si de atunci, (au trecut 3 ani) am mai pictat dar f rar, inca nu am simtit acel impuls de placere care te indeamna sa pui mana pe pensula....sper sa-mi revin, ma tot gandesc ca m-au sufocat atunci profesorii, proiectele care trebuiau date la timp si nu am mai simtit placerea de a picta. Adevarul e ca nici nu mai am timpul necesar pe care sa-l aloc acestei pasiuni, mai ales in perioada asta cand sint putin stresata cu nunta, am alte ganduri.
    Dar totusi mi-a ramas o pasiune pe care o practic in fiecare zi citesc, citesc, si iar citesc, prefer sa nu ma uit seara la tv si sa citesc, ma scufund intr-o lume creata de altcineva, dar in care eu pun in scena actorii, ii vad frumosi sau urati, le simt pasiunea, durerea. Deci tot am mai ramas cu ceva
    pupici
    Ioana

Inregistrat
    25.06.2006

Citat Postat de ********* Vezi mesajul
    eu am avut si sper ca mai am o mare pasiune pictura. Cand eram mai mica aveam timp imi placea foarte mult sa pictez, era ca un fel de discutie cu tine insuti, ma pierdeam efectiv cand pictam, nici nu simteam cand trece timpul, pe urma cand am intrat la facultate (evident tot la pictura) am avut momente in care efectiv eram scarbita de pictura si asta pentru ca eram nevoita sa pictez chiar si cand nu avem chef, inspiratie, si acest lucru s-a accentuat in ultimul an de facultate. Ei bine si de atunci, (au trecut 3 ani) am mai pictat dar f rar, inca nu am simtit acel impuls de placere care te indeamna sa pui mana pe pensula....sper sa-mi revin, ma tot gandesc ca m-au sufocat atunci profesorii, proiectele care trebuiau date la timp si nu am mai simtit placerea de a picta. Adevarul e ca nici nu mai am timpul necesar pe care sa-l aloc acestei pasiuni, mai ales in perioada asta cand sint putin stresata cu nunta, am alte ganduri.
    Dar totusi mi-a ramas o pasiune pe care o practic in fiecare zi citesc, citesc, si iar citesc, prefer sa nu ma uit seara la tv si sa citesc, ma scufund intr-o lume creata de altcineva, dar in care eu pun in scena actorii, ii vad frumosi sau urati, le simt pasiunea, durerea. Deci tot am mai ramas cu ceva
    pupici
    Ioana
    cum ti s a intamplat tie cu pictura,asa am patit eu cu medicina.......imi place,mi a placut din totdeauna...........nu tre sa imi zica cineva sa citesc ca o fac de buna voie........insa la facultate ma scarbisem......multa informatie,intr un timp f scurt........n aveai timp sa intelegi lucrurile,trebuia sa le rumegi asa cum sunt......totul sub stres si presiune.........asa si cu tine>ai chef,n ai chef,ai inspiratie,nu ai>presteaza........si nu e tot una cand faci de placere......

Inregistrat
    06.09.2006

sunt superbe, valen! cum zice si mitutza, si pe mine m-a invatat bunica de mica sa crosetez, sa tricotez. de astea nu prea mai am timp acum, insa cand eram mai mica faceam macrameuri.
    si mie imi place migaleala, de craciun am facut tot felul de coronite impodobite, aranjamente speciale pentru masa, cutiute pentru cadourile prietenilor.
    mai faceam si eu felicitari cu flori presate, desene ... insa nu e timp. acum realizez ca mi-am cam neglijat hobby-urile in ultima vreme. mergeam foarte des la teatru, acum daca mai apuc sa ma duc o data la cateva luni. imi place ft mult sa dansez, iarasi capitol cam uitat ...
    de cateva luni, singurul "hobby" este sa ma documentez pentru nunta, sa caut tot felul de materiale / elemente pentru ce m-am hotarat sa fac singura. heheeh ... tot la migaleala ajung ....

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de iulia73190 Vezi mesajul
    Sa stii ca ai multa rabdare valen si asta se vede; foarte dragalash; si ca tot se vorbeste despre copii, eu zic ca ai putea sa iti deschizi un "atelier" unde parintii si-ar inscrie copilashii la un curs (cred ca ai inteles tu ce vreau sa zic) ;
    eu pictez in ulei, dar nu am mai facut-o demult impofida insistentelor lu' tati !
    am prieteni care ma tot sfatuiesc sa le vand dar eu nu sunt prea intepata.. n-as putea sa cer bani pe o felicitare mi-ar fi rusine.. si sunt convinsa ca pasiunea mea ar fi strica daca as face-o sa castig bani din asta...desi uneori mi-ar place sa am deschis un magazin mic cu tot felul de lucruri facute de mana de care oamenii sa fie fascinati....
    apropo de ulei n-am lucrat niciodata cu vopsele de ulei.. parca mereu fug de ele..

Inregistrat
    07.02.2005

pacat ca nu mai faceti lucrurile care va relaxau si va faceau placere... asta inseamna eliberarea de stresul zilnic.. eu de ex as vrea sa invat sa croiesc, sa imi fac haine.. zic ca ma apuc si mereu intervine altceva... acu sunt insarcinata
    sau mai sunt pasionata de fotografie... mi-am cumparat pana si aparat cu care sa pot face proze profesioniste.. dar din pacate nu am reusit sa ma documentez si sa il folosesc la adevartul potential....
    nu imi pierd speranta ca intr-o zi le voi face pe toate

Pagina 2 din 233 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us