Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 21

Subiect: Let's do it, Romania!

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Let's do it, Romania!

Citat Postat de miyria Vezi mesajul
    merg si eu, dar sunt in echipa viitorului sot. . si ne-am ales gunoaiele de la Moara Vlasiei, in afara orasului, ca sa vedem si ceva peisaje.
    Foarte bine, super!

Citat Postat de mikabubu Vezi mesajul
    in sectorul 5 nu se face curatenie??sambata trebuie sa merg la o nunta
    Nu se face curatenie in orase, numai in natura

Tasha, am citit mesajul tau la spitale, dar n-am mai ajuns sa-ti raspund. Data viitoare

Inregistrat
    07.02.2005

Inregistrat
    23.10.2009

Ne-am intors rupti de oboseala, dar multumiti de rezultat. Chiar am dat o tura dupa saci suplimentari, am avut in total 100 la 3 mormane si 10 membri. Cand am mers dupa saci in comuna vecina am avut ceva incidente cu localnicii care ranjeau si ne intrebau cam cat dureaza cutarenia facuta de noi. . Ca sa nu mai zic ca la alte ecologizari la care am fost ne ziceau sa mai mergem, ca tare mizerie e la ei in zona. Fara ca ei sa puna mana pe ceva....Ma rog! La mine la tara primarul a luat cu japca o gramada de "voluntari". . Am vazut acum la TV ca ar fi iesit 200.000 de oameni. Daca e asa - jos palaria. We really dit it, Romania!

Inregistrat
    20.12.2008

si noi ne am intors rupti...mai inainte m am trezit dupa un somn zdravan! a fost binisor zic eu, dar cred ca ar fi nevoie cam de 2 actiuni de genul asta pe an ca sa reusim sa avem finally o tara curata si mai ales, educatie ecologica pt populatie!!!
    ma bucur ca s au strans asa de multi, de dimineata auzisem la radio de 30.000 si am fost extrem de dezamagita!!!
    noi n am avut parte de comentarii rautacioase, dar eram pregatita sa ripostez daca as fi avut parte de ele...felicitari participantilor!

Inregistrat
    23.10.2009

Citat Postat de newcomer Vezi mesajul
    si noi ne am intors rupti...mai inainte m am trezit dupa un somn zdravan! a fost binisor zic eu, dar cred ca ar fi nevoie cam de 2 actiuni de genul asta pe an ca sa reusim sa avem finally o tara curata si mai ales, educatie ecologica pt populatie!!!
    ma bucur ca s au strans asa de multi, de dimineata auzisem la radio de 30.000 si am fost extrem de dezamagita!!!
    noi n am avut parte de comentarii rautacioase, dar eram pregatita sa ripostez daca as fi avut parte de ele...felicitari participantilor!

eu am scris si pe event-ul de pe facebook, cred ca ar fi nevoie de curatenie lunara si sa se reglementeze treaba asta, dupa 6 luni in care duci tot boborul la gunoaie o sa se renunte la aruncat diverse pe geamul masinii si la marginea satului. am ripostat la unii, am zis ca va dura curatenia la iesirea din sat pana duc urmatorii nesimtiti tona de pampersi folositi si de pet-uri. . cu pampersii a fost cel mai greu, ca puteau. o scoatem noi la capat!

Inregistrat
    07.02.2005

Noi n-am avut parte de comentarii, doar de fluieraturi si claxoane (am fost pe centura ).
    In legatura cu actiunea, jos palaria pentru organizatori! Nu cred ca e deloc usor sa organizezi ceva atat de amplu si e absolut normal sa nu iasa perfect. In legatura cu voluntarii, din nou jos palaria! Ce am vazut azi pe drum mi-a facut pielea de gaina. Familii intregi, grupuri de prieteni, grupuri de colegi de serviciu, de scoala, toti inmanusati si mascati, au reusit sa adune sute de saci de gunoi in doar cateva ore. Uuuffff... parca iti mai vine sa traiesti cand mai vezi asa oameni si asa atitudini...

Si da, nu putem aduna noi intr-o zi cat pot altii sa arunce intr-o secunda... Este incredibil ce se ascunde dupa marginea drumului pe care o vedem noi din masina.

A, si sunt dezamagita de mediatizare. Si inainte, si dupa. Ce-i costa sa dea o stire la TV, de 1 minut, cu asta, in loc sa-mi arate iar accidente, sabii si topoare???? Si pe "taticul" nostru, care iar e suparat nevoie mare?
    Ultima editare de irina : 25.09.2010 21:57:58

Inregistrat
    23.10.2009

da, s-au mobilizat foarte multi oameni, foarte multe societati. in unele locuri ziceai ca e coroprate team building.

am urmarit stirile cu gura cascata. cei mai seriosi au fost la TVR. au avut si comentarii de genul "nesimtirea unora". :p. dar totusi putin si foarte tarziu, era un soi de stire la final, de umplutura. . nu inteleg media. daca protestul de ieri ar fi fost azi probabil curatenia generala nu avea nici macar o secunda la stiri.
    Ultima editare de miyria : 25.09.2010 22:12:51

Inregistrat
    07.02.2005

Chiar ieri vorbeam cu cineva de acelasi lucru - nu am auzit mai nimic la TV inainte de 25 septembrie! o emisiune, un reportaj de 5 minute la stiri in prime time, orice!

In schimb a iesit destul de multa lume - mult tineret - si cu riscul de a suna ca o batranica - m-a uns pe suflet! M-as bucura sa se mai organizeze si data viitoare sa iasa de 2 ori mai multa lume sa facem curatenie.

Meritam sa traim intr-o Romanie mai curata macar!

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us