Rezultate de la 1 la 5 din 5

Subiect: Potcoava

Inregistrat
    12.09.2010

Implicit Potcoava

Buna seara,

De aproximativ 2 saptamani cautam un restaurant pentru nunta noastra din 4 iunie. Am vizitat foarte multe locuri si nimic nu ne multumeste, fie ca meniu, fie ca pret, fie dpdv al salii sau al conditiilor contractuale.

Printre aceste restaurante, am luat in calcul si un loc drag nou, restaurantul Potcoava, din cartierul Giulesti, pe strada 9 Mai. Cunosc acest restaurant de 10 ani, i-am vazut transformarile si in ultimii 2 ani am mancat frecvent aici, devenind unul dintre locurile noastre preferate pentru masa.

Asa ca...iata-ne luandu-l in calcul pentru nunta noastra. Si aici as avea nevoie de ajutor...nu gasesc aproape deloc informatii despre evenimente organizate aici, desi mai in fiecare sambata e cate o aniversare.
    Si-a facut cineva nunta/botezul la Potcoava? Cum a iesit? Noi vom avea 115-120 de persoane pe lista, dar tot citind pe aici motivele gasite de invitati sa nu vina , cred ca vom ramane cu aproximativ 80-90...Nu e acelasi lucru sa servesti zi de zi si sa servesti la un eveniment cu atatia oameni, ma gandesc...

Daca aveti detalii despre el, din experienta proprie sau poate ati gasit ceva in cautarile voastre pe net, please help.

Vreau o nunta relaxata, fara fitze, o petrecere mai mare cu oameni dragi noua...si fara stres inutil, asa ca prefer sa ma informez in prealabil decat sa fie prea tarziu dupa eveniment.

Multam fain si spor la pregatiri!

Inregistrat
    12.09.2010

Implicit Re: Potcoava

Pentru cei interesati, la Potcoava nu se face contract, se da un avans de 500-1000 de lei cu bon si restul dupa nunta.
    Meniul este in acest moment 190 de lei - 4 feluri de mancare, dar nu poate spune exact cat e pana la anul, de-abia prin martie vor sti tariful exact, in functie de cresterile de pret la alimentele de baza, dar nu mai mult de 10%.
    Orice altceva se aduce de acasa, nu percep taxa de dop, sau se poate comanda din restaurant.
    Remiza pentru ospatari 10%.
    In salonul principal incap aproximativ 100-120 de persoane.
    Mancarea este excelenta, meniul este flexibil si se pot alege mancaruri din meniu.
    Decorul este foarte dragut, nu stiu de ce sustin ca-i restaurant rustic pentru ca mie mi se pare mai degraba cu iz interbelic, ca o casa din trecut.

Noi am rezervat aici initial, dar ne-am razgandit si intre timp am gasit un restaurant mult mai aproape de ce ne doream noi.

Inregistrat
    23.06.2014

Buna miresici!
    Nimeni nu si a facut nunta aici?
    Ce parere aveti?

Inregistrat
    28.07.2015

Buna!

In primul vreau sa va urez multa sanatate si intelegere in familie! Deja aveti vechime!

Anul viitor o sa avem o mica ceremonie in care sa sarbatorim casatoria noastra si as vrea sa alegem acest restaurant. Sunt interesata de informatii de la nunti sau alte evenimente petrecute recent la Potcoava - cel din Regie. Imi puteti da mai multe detalii, va rog? Cum a fost servirea? Design-ul tortului l-ati ales voi? Cum a fost meniul? Cati invitati ati avut? La bauturi ati ales meniul lor - cum au fost din punct de vedere al calitatii? A fost nevoie de decorarea salii?
    Cum a iesit per total?
    Orice alte detalii care credeti ca m-ar ajuta sunt binevenite.

Multumesc!

O zi frumoasa!

Inregistrat
    11.12.2016

Si eu sunt interesata de Potcoava, cel din Splaiul Independentei, a fost cineva la vreo nunta acolo?

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us