Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 25

Subiect: Cine cumpara verighetele

Inregistrat
    18.03.2010

Implicit Re: Cine cumpara verighetele

Nu ma supar , nu am de ce si nici nu arunc cu pietre, aveam nevoie de niste pareri si imi sunt binevenite toate. Cum sa iti zic ,cu el nu am discutat, adica eu stiind de la ai mei parinti ca pe vremea lor tatal meu a cumparat verighetele , m-am gandit sa intreb ca sa stiu si eu cum sa procedez daca e sa le luam impreuna sa imi fac economii nu sa ma trezesc ca vine momentul sa le luam si eu i zic ca inca nu am bani.

Inregistrat
    12.07.2009

Din punctul meu de vedere, ar trebui sa puneti banii jumate-jumate daca nu sunteti cu banii la comun. Sau sa discutati cum veti plati verighetele, pentru ca oricum veti merge impreuna sa cautati, sa vedeti modele si sa le probati. In cazul nostru am platit noi verighetele, de fapt noi am platit toata nunta ca sa nu existe discutii

Inregistrat
    18.09.2011

pentru noi ca si cuplu e simplu intrucat stam impreuna si de la inceputul relatiei am avut banii la comun si nu "banii mei" si "banii tai" desi si acum imi lasa cardul lui si eu nu-l folosesc ca sa nu-i cheltui banii )
    ideea e ca stiu si eu ca "e de datoria mirelui" sa cumpere verighetele dar asta era candva demult la fel cum si miresele erau virgine si nu locuiau cu iubitii. sorry dak am fost putin prea mult directa
    [/url]

Inregistrat
    25.10.2009

Verighetele noastre a fost cumparate de bunicul sotului meu...el a tinut foarte mult la acest lucru iar noi ne bucuram ca verighetele noastre au inca o semnificatie in plus, pentru ca bunicul lui ne este ffff drag.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    18.09.2011

daca ai norocul sa ai verighete cumparate de nasi/parinti sau alte rude super dar nu e cazul nostru la noi nu se ofera nimeni cu nimic :-j desi nu ma supar ca macar nu ne auzim reprosuri si nici nu se impun chestii :d
    [/url]

Inregistrat
    18.03.2011

noi am facut cumva jumi-juma dar nu chiar.... adica eu am dat aurul, 9 grame de aur si el a platit manopera si gravura.
    din cate stiu eu ginerele cumpara verighetele si buchetele (asta ca si traditie) acum fiecare face cum vrea si cum poate.
    eu aveam oricum o bratara oribila pe care nu avem de gand sa o port si de cand am primit-o am zis clar ca o sa fie aurul pentru verighetele noastre si el a platit manopera si gravura pentru ca asa a s-a nimerit

Inregistrat
    18.09.2011

Citat Postat de purple_light Vezi mesajul
    noi am facut cumva jumi-juma dar nu chiar.... adica eu am dat aurul, 9 grame de aur si el a platit manopera si gravura.
    din cate stiu eu ginerele cumpara verighetele si buchetele (asta ca si traditie) acum fiecare face cum vrea si cum poate.
    eu aveam oricum o bratara oribila pe care nu avem de gand sa o port si de cand am primit-o am zis clar ca o sa fie aurul pentru verighetele noastre si el a platit manopera si gravura pentru ca asa a s-a nimerit
    dupa cum ziceam noi locuim impreuna de la inceputul relatiei asa ca degeaba "ia el" verighetele ca oricum avem banii la comun plus ca vreau si eu sa fiu la alegerea modelului ca nu ne dorim sa fie clasice vrem sa fie simplu si frumos
    [/url]

Inregistrat
    17.08.2009

le-am luat impreuna, din banii nostri... cand le-am cumparat eram deja casatoriti civil, deci eram o familie.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us