Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 25

Subiect: Cine cumpara verighetele

Inregistrat
    17.08.2009

Implicit Re: Cine cumpara verighetele

din sv...sunt marca coriolan si le-am luat din mall de la un magazin de bijuterii. verighetele sunt cele din poza de la avatar. da, au fost facute pe comanda cumva...

Inregistrat
    17.08.2009

anul trecut cand le`am luat am dat parca 119 lei gramul... dar am avut aur. oricum daca era sa le platim doar cu bani ne ajungeau destul de mult ca sunt grosute... au destule grame. dar nu luam toata ziua verighete... le-am luat pt o viata intreaga... si mai ales ca le purtam non stop, in timp or sa se mai toceasca cred.... asa macar stiu ca nu or sa ajunga foita de tigara.

Inregistrat
    12.12.2011

Legat de cine cumpara verighetele, as sustine varianta, ambii parteneri!! Cred ca fiecare din noi, chiar daca sta sau nu cu viitorul sot, pune banii la un loc cu partenerul odata incepute pregatirile pentru nunta...
    La noi lucrurile au stat un pic diferit deoarece socrii mei, mergand pe varianta traditionala cum ca baiatul cumpara verighetele, au insistat sa-i dea logodnicului meu banii pe ele... Din aceasta cauza iubi mi-a facut o surpriza placuta intr-o dupa masa cand m-a invitat la o plimbare prin magazine..."Intamplator" ne-am uitat si la verighete si pentru ca mi-a placut un model foarte mult, a dat comanda pe loc...

Inregistrat
    17.08.2009

Citat Postat de BubuBlonda Vezi mesajul
    culmea e ca prima discutie avuta cu iuby mi-a zis ce am postat eu mai devreme "cam piperate" azi a zis ca si tine (si ca si mine undeva in adancul sufletului) asa ca ne-am oprit la coriolan....am ales de pe site mai multe modele si urmeaza sa-l alegem pe...cel care va fi al nostru...ideea e ca vedem daca dam comanda pe net sau riscam sa asteptam pana venim acasa...mai tratam partea asta
    oricum, parerea mea este sa le probati inainte... sa le vedeti live... pentru ca altceva sunt pe site si altfel se vad pe mana... sa nu fiti dezamagiti... eu as merge macar sa vad modelul live si cu marimea... se rezolva prin comanda pe urma. cam in 3 saptamani vine comanda daca nu gasesti pe stoc marimea potrivita. oricum, nici pe ultima suta de metri nu-i ok pt ca risti sa nu fii multumita de ceea ce vei primi... si daca e in apropierea nuntii... e cam aiurea situatia. Noi de ex am fost la un magazin unde mi-au spus ca verighetele vor sosi in vinerea nuntii... nu m-am riscat.

Inregistrat
    17.08.2009

Citat Postat de BubuBlonda Vezi mesajul
    stiu dar asta e faza noi ajungem acasa cu 2 saptamani inainte de nunta eu mi-am mai luat inele si bijuterii din cataloage si sincer chiar mi-au placut si unele mi s-a parut ca erau mult mai frumoase in realitate decat in foto e trist sa stabilesti toate detaliile de nunta de la mii de km dar daca asta e situatia.....vom vedea in viitor ce si cum va fi. am studiat si oferta de aur de la englezi dar la preturi accesibile au doar aur de 9 carate iar cel de 14 te usuca. si ca modele au ceva gen cum poarta parintii mei si care nu-mi plac. vom incerca sa ajungem in londra ca am auzit ca este un magazin turcesc si sa studiem piata si acolo la urma urmei ce sa facem? ne adaptam la situatie
    sau asa... oricum... daca veniti cu 2 saptamani inainte de nunta... nu... nu lasati pentru atunci....

Noua ne-au spus de la mai multe bijuterii ca ar dura pana la 3 saptamani sa ne aduca verighetele din momentul in care facem comanda. Deci daca ajungeti doar cu 2 saptamani inainte de nunta, s-ar putea sa fie cam tarziu sa le comandati atunci.

Ca sa fiu on topic, noi locuim impreuna, avem banii la comun, deci evident ca vor fi cumparate de "noi" nu de mine sau de el.

Inregistrat
    20.02.2012

Eu una nici nu ma gandesc sa nu aleg eu verighetele! Numai ca ma gandeam sa merg in Bucuresti sa caut ceva fain. Ceva sfaturi pentru magazin?

Inregistrat
    22.02.2012

Karatele iti indica procentul de aur pur din bijuteria respectiva. Aurul de 24k are mai mult aur pur in el decat cel de 18k si tot asa.... deci la 9karate practic ai destul de putin aur in inel, in schimb ai o mare cantitate de aliaje diverse.

Cu cat mai putine karate cu atat mai tinichea este bijuteria.

P.S: faptul ca dupa un an si jumatate un inel arata bine este absolut irelevant. bijuteriile trebuie sa reziste peste 30 de ani nu 12 luni....

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us