Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 25

Subiect: Cine cumpara verighetele

Inregistrat
    18.03.2010

Implicit Cine cumpara verighetele

Bun gasit tuturor. Nu stiam unde sa postez sau daca exista vreun subiect asemanator asa ca va intreb incercand sa aflu cum achizitionam verighetele, cine le cumpara?E de datoria mirelui sa le cumpere sau le luam impreuna?Nu ma refer aici daca mergem impreuna sa ne hotaram asupra unui model si sa il luam ci la cine le plateste?Ambi parteneri pun bani pt ele sau doar mirele? Va intreb voi cum ati procedat si daca puteti sa imi dati un sfat.Multumesc!

Inregistrat
    14.01.2008

Implicit Re: Cine cumpara verighetele

a fost decizia noastra,am mers impreuna am ales si platit verghietele,mai ales ca eram deja cu banii la comun.restul am mai fost ajutati de parinti pe ici pe colo,dar nu s-au bagat in planurile noastre de nunta.

Inregistrat
    13.09.2009

Noi inca nu ne-am luat verighetele, dar mi se pare un pic ciudat sa intrebi cine le plateste? Chiar conteaza?
    NU veti fi o familie?
    Noi ne vom lua din banii NOSTRI, pentru ca oricum ii avem la comun. Niciodata nu mi-am pus problema cine plateste verighete sau alte lucruri

Inregistrat
    18.03.2010

Am pus aceasta intrebare pt ca noi nu locuim impreuna, deci nu avem banii la comun si nu stiu cum sa procedez.

Inregistrat
    18.08.2007

In cazul nostru,le platim impreuna deoarece avem banutii in comun.Daca am fi fiecare cu banutii lui,cred ca am plati tot impreuna-personal mi s-ar parea ciudat sa procedam altfel .Bineinteles,pot exista si cupluri in care cheltuielile se divid si cred ca se stabileste de comun acord care sunt ''atributiile'' fiecaruia .Concluzia ar fi ca mirele nu este ''obligat'' sa cumpere singur verighetele

Inregistrat
    18.08.2007

Citat Postat de deeafily Vezi mesajul
    Am pus aceasta intrebare pt ca noi nu locuim impreuna, deci nu avem banii la comun si nu stiu cum sa procedez.
    Acum am vazut ultimul tau mesaj... Cred ca cel mai bine si mai practic ar fi sa discuti acest aspect cu logodnicul tau sau ati discutat deja acest aspect?

Inregistrat
    18.03.2010

Ok.Deci sa inteleg ca desi mirele este cel care cere fata in casatorie, nu-i revine lui datoria de a plati integral verighetele si avand in vedere faptul ca fiecare e cu banii lui in cazul nostru, ar trebui sa contribui si eu la cumpararea lor?

Inregistrat
    18.08.2007

Personal(si,te rog,nu arunca cu pietre )cred ca,se tinea cont de cine-ce anume TREBUIE sa cumpere pe timpuri...acum nu mai este atat de important...ceea ce conteaza sunt alte aspecte in relatia de cuplu!Suntem doua persoane care isi unesc destinele-nu doi straini care isi tin unul altuia contabilitatea.Dar,fiecare face cum crede de cuviinta...Sper sa nu te superi daca te intreb care este parerea lui despre acest aspect?

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us