Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 31

Subiect: Decoratiuni pe galben

Inregistrat
    23.10.2009

Implicit Re: Decoratiuni pe galben

Si noi am ales decoratiuni cu galben, mi s-a parut o nuanta potrivit de calda pentru restaurant si in armonie cu tot ce am avut noi pe acolo.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    21.06.2011

Citat Postat de miyria Vezi mesajul
    Si noi am ales decoratiuni cu galben, mi s-a parut o nuanta potrivit de calda pentru restaurant si in armonie cu tot ce am avut noi pe acolo.
    Ce flori ai avut in buchet si in aranjamentele florale, pe langa trandafiri albi / galbeni restul cum s-au numit?
    Combinatia alb galben mi se pare foarte delicata, si eu ma gandesc sa fac la fel.

Inregistrat
    01.06.2011

Si eu am ales galbenul, dar in combinatie cu alb si verde. In general se cam anuleaza aceste culori si arata destul de neutru. Am observat ca acum se recomanda adaugarea unei culori mai puternice de contrast. Eu am ales sa adaug pete de culoare din loc in loc cu niste bulgarasi din material textil. Asta pentru ca am ales ca si floare principala craspedia, care este destul de ciudata. Arata ca un bulgaras. Multi ziceau ca e floare artificiala dar in fine, depinde de gusturi . Din pacate nu am mai multe poze cu decoratiunile dar au aratat ok. Mie mi-au placut. Poate o sa pun mai multe poze. Am avut baloane de hartie si lampioane, aratau foarte frumos din loc in loc.
    Depinde si de restaurant.
    Ultima editare de carmenmaftei : 19.08.2011 13:57:46

Inregistrat
    23.10.2009

Citat Postat de alexandraroxana Vezi mesajul
    Ce flori ai avut in buchet si in aranjamentele florale, pe langa trandafiri albi / galbeni restul cum s-au numit?
    Combinatia alb galben mi se pare foarte delicata, si eu ma gandesc sa fac la fel.
    Nu stiu exact cum le spune tututor, dar in aranjamentele florale in mare au fost frezii, ranunculus, garoafe, orhidee, hortensii, miniroze. In buchet au fost frezii, craspedia (bulgarasul galben), floarea aceea alba si spinii (nu le stiu denumirile).

Iti mai atasez un aranjament cu partea de jos a vasului si unele de aproape, sa le vezi mai bine.
    Ultima editare de miyria : 24.08.2011 11:50:32

Inregistrat
    25.10.2006

Citat Postat de miyria Vezi mesajul
    Nu stiu exact cum le spune tututor, dar in aranjamentele florale in mare au fost frezii, ranunculus, garoafe, orhidee, hortensii, miniroze. In buchet au fost frezii, craspedia (bulgarasul galben), floarea aceea alba si spinii (nu le stiu denumirile).

Iti mai atasez un aranjament cu partea de jos a vasului si unele de aproape, sa le vezi mai bine.
    Floarea alba - Matthiola incana, iar spinii - Eryngium
    Va rog sa ne semnalati orice mesaj cu continut publicitar, discriminator, agresiv sau care incalca in orice fel Regulamentul folosind triunghiul rosu (Report Post).

Inregistrat
    07.11.2010

si eu mi-am ales tot aceasta culoare pt buchetel si iata ce a iesit
    CRISTINA___SORIN_235.jpgDSC_4464.jpg

Inregistrat
    21.06.2011

Citat Postat de criss_ Vezi mesajul
    Foarte frumos! Inspirata alegere!
    Trimite-ne si poze cu sala si aranjamente florale, daca sunt to pe galben?

Inregistrat
    25.10.2009

Citat Postat de criss_ Vezi mesajul
    floaricica din par imi place enorm de mult.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us