Pagina 1 din 207 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 1655

Subiect: Fiv, icsi

Inregistrat
    04.05.2007

Implicit Fiv, icsi

Buna ziua,
    In urma analizelor facute de sotul meu, si in baza carora dr. ne-a recomandat FIV sau ICSI, m am gandit ca un astfel de subiect ar fi util pentru noi , aspirantele la titlul de mamici, aflate in dificultate.

Sa vorbim despre clinici, doctori, reusite....sunt mamici care au facut FIv si acum au in brate sufletele?
    Dupa cate incercari au dat rezultatele pozitive? La ce clinici?

Va stept cu pareri, raspunsuri, intrebari...poate ma "luminez" si eu.

Cum se mai distreaza Furnicutza Monya:

(click pe link pentru a vedea tot ce-i nou)

Inregistrat
    03.11.2008

Implicit Re: Fiv, icsi

Citat Postat de minicutta Vezi mesajul
    Buna ziua,
    In urma analizelor facute de sotul meu, si in baza carora dr. ne-a recomandat FIV sau ICSI, m am gandit ca un astfel de subiect ar fi util pentru noi , aspirantele la titlul de mamici, aflate in dificultate.

Sa vorbim despre clinici, doctori, reusite....sunt mamici care au facut FIv si acum au in brate sufletele?

Eu pot sa-ti spun asa:
    Am 3 prietena, 3 cazuri cu incercari FIV
    Cazul 1: 3 FIV nereusite la Szeged ... problema Prolactina marita si PH mare la spermograma
    Caz 2: FIV 1 nereusit la Szeged, FIV 2 reusit la Budapesta (2 gemene care se nasc sapt asta) - infertilitate de cauza necunoscuta, toate analizele fiind bune, dar bebe nu venea natural
    Caz 3: FIV 1 nereusit la Szeged, FIV 2 reusit la Szeged (un bebe s-a prins, sarcina 6 sapt) - lipsa trompe (din cauza a 2 sarcini extrauterine)

Eu merg la Budapesta pe 15 sapt viitoare, si vedem ce imi spune, cred ca voi incerca un IA inainte de FIV.
    Problema la noi: trompa infundata (hidrosalpinx), cu operatie de desfundare in mai anul acesta.

Problema voastra care este?
    Poze nunta:
    http://picasaweb.google.com/mada81lina
    Videoclipul nuntii:
    http://www.youtube.com/watch?v=Qm-Ey5eMfVM

Intr-o zi vom avea cel mai frumos copil

Inregistrat
    04.05.2007

Citat Postat de mada81lina Vezi mesajul
    Eu pot sa-ti spun asa:
    Am 3 prietena, 3 cazuri cu incercari FIV
    Cazul 1: 3 FIV nereusite la Szeged ... problema Prolactina marita si PH mare la spermograma
    Caz 2: FIV 1 nereusit la Szeged, FIV 2 reusit la Budapesta (2 gemene care se nasc sapt asta) - infertilitate de cauza necunoscuta, toate analizele fiind bune, dar bebe nu venea natural
    Caz 3: FIV 1 nereusit la Szeged, FIV 2 reusit la Szeged (un bebe s-a prins, sarcina 6 sapt) - lipsa trompe (din cauza a 2 sarcini extrauterine)

Eu merg la Budapesta pe 15 sapt viitoare, si vedem ce imi spune, cred ca voi incerca un IA inainte de FIV.
    Problema la noi: trompa infundata (hidrosalpinx), cu operatie de desfundare in mai anul acesta.

Problema voastra care este?
    problema noastra e la sot care are "gigei" cu forme tipice doar 10%, iar dr. ne a reconmandat fertilizare FIV sau ICSI, desi in urma celorlalte analize efectuate de sot, totul "pare" normal . Si totusi bebe nu vine.
    SI noi ne gandim sa incercam IA inainte de FIV........

Inregistrat
    02.03.2008

ma bucur ca s-a deschis acest subiect..e posibil ca si eu sa iau in considerare fiv la anul...mult succes fetelor!

Inregistrat
    19.02.2008

si eu ma bucur ca s a deschis acest subiect, eu astept cm-ul care trebuie sa vina zilele astea, si incep procedurile pt stimulare pt fiv, vin cu amanunte dupa ce ajung la dr, in prima zi de cm.

Inregistrat
    04.05.2007

Citat Postat de simion_alesia Vezi mesajul
    si eu ma bucur ca s a deschis acest subiect, eu astept cm-ul care trebuie sa vina zilele astea, si incep procedurile pt stimulare pt fiv, vin cu amanunte dupa ce ajung la dr, in prima zi de cm.
    sa fie intr un ceas bun si sa vii cu vesti minunate din prima incercare.

P.S. Am deschis acest subiect pt ca m-am lovit de aceasta problema "o posibila fertilizare FIV" si cred ca orice noutate, parere, veste in domeniu e fff utila....mai ales avand in vedere ca pana acum nu m a interesat si spre rusinea mea nu stiu mare lucru despre FIV (dar am inceput sa ma documentez serios). Ca asa e omul...pana nu da nas in nas cu o problema, nu l intereseaza

Inregistrat
    19.02.2008

sa fie intr un ceas bun si sa vii cu vesti minunate din prima incercare.

P.S. Am deschis acest subiect pt ca m-am lovit de aceasta problema "o posibila fertilizare FIV" si cred ca orice noutate, parere, veste in domeniu e fff utila....mai ales avand in vedere ca pana acum nu m a interesat si spre rusinea mea nu stiu mare lucru despre FIV (dar am inceput sa ma documentez serios). Ca asa e omul...pana nu da nas in nas cu o problema, nu l intereseaza
    si noi avem probl la sot(oats moderata), ni s a recomandat fiv, dr ne a spus ca numai printr o minune as putea ramane natural, asa ca am hoarat sa nu mai pierdem timpul ca si asa am pierdut destul..

Inregistrat
    10.07.2007

Buna ziua,

avand la activ 2 FIV-uri va pot sugera un singur lucru:
    faceti toate analizele posiible si imposibile chiar daca dr nu vi le recomanda sau daca va spun ca aruncati niste bani pe fereastra. Nu are rost sa mai povestesc a noastra istorie pt ca am scris`o la subiectul Testul de sarcina
    daca va mai pot ajuta cu ceva nu ezitati sa intrebati
    Va tin pumnii tuturor si sper din tot sufletul sa aveti cat mai rapid cele 2 liniute atat de mult visate.

" Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie - Mutanta (C677T homozigot)

Pagina 1 din 207 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us