Pagina 3 din 89 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 707

Subiect: Viitoare mamici din Spania

Inregistrat
    29.10.2007

Implicit Re: Viitoare mamici din Spania

Citat Postat de lore_vasc Vezi mesajul
    Problema mea ii ca si eu si sotul avem contracte pe perioade determinate deci de aceea am zis ca pe mine ma dau in secunda 1 afara cand stiu ca sunt gravida....asteapta sa mi se termine cele 2 luni sa zic ptr cat mi facut contractul si gata........iar sa traim numai din venitul sotului cam nasol
    Intradevar e complicata situatia..dar nici nu pot prelungi contractul pe perioada determinata la nesfarsit ..dupa o anumita perioada sunt obligati sa iti faca contract fix sau sa te dea 3 luni in somaj si sa te angajez apoi din nou ( asta fac fff multi ) . Cu cat o gandesti mai mult e mai greu si din pacate fara sacrificii nu se poate , dar cred ca un copil merita multe sacrificii .

Inregistrat
    29.10.2007

Am gasit si lista cu ce trebuie dus la spital cand nasti :
    - historial de embarazo, cartilla sanitaria, NIE
    -halat si papuci de casa , sosete daca sunteti mai friguroase( camasi de noapte iti dau ei )
    -sutien de alaptare
    - braguitas desechables ( sunt mai comode si igienice )
    - discos de lactancia
    pt bebe -sosetute ( nu iti dau la spital)
    - manusi ( cam au unghii mari si tot se zgarie )
    cam atat pt bebe ca ei iti dau de toate
    Binenteles aparatul de fotografiat , incacatoare de telefoane ..o sa fie mult folosite
    Eu am lasat acasa pregatit hainele mele de iesit din spital si haine pt bebe de iesit, caruciorul pregatit ..si a fost dupa ele sotul in ziua de externare .
    Cam atat imi amintesc ca am dus cu mine ..., binenteles i un mic neceser cu o crema pt farta , un ir de buze, ceva cosmetice , un desodorant ....
    sper sa va fie de folos , daca imi mai aduc aminte de ceva , sau alte mamici doresc sa completeze ..

Inregistrat
    05.10.2007

Multumesc fetelor la acestea m am gandit si eu ,stiu ca e devreme dar na incep asa putin cate putin sa nu uit ceva!

Inregistrat
    03.09.2008

Citat Postat de mentosina Vezi mesajul
    Intradevar e complicata situatia..dar nici nu pot prelungi contractul pe perioada determinata la nesfarsit ..dupa o anumita perioada sunt obligati sa iti faca contract fix sau sa te dea 3 luni in somaj si sa te angajez apoi din nou ( asta fac fff multi ) . Cu cat o gandesti mai mult e mai greu si din pacate fara sacrificii nu se poate , dar cred ca un copil merita multe sacrificii .
    Exact asta fac....dar asa cum spui cand v-a fi momentul ca vom fi pregatiti ne punem pe treaba ca astfel nu mai fac bebe numai la 40 ani ceea ce nu imi doresc.Multumesc de sfaturi!

Inregistrat
    29.10.2007

Citat Postat de lore_vasc Vezi mesajul
    Exact asta fac....dar asa cum spui cand v-a fi momentul ca vom fi pregatiti ne punem pe treaba ca astfel nu mai fac bebe numai la 40 ani ceea ce nu imi doresc.Multumesc de sfaturi!
    Poate sa va faca bebe surpriza si vine el fara sa il cautati voi ...ce sa spun ..multa sanatate si daca te mai pot ajuta nu ezita sa ma intrebi

Inregistrat
    05.10.2007

Nu pot zice ca il cautam pe bebe dar nici ca ne feream foarte tare si uite asa a venit reginuta noastra!

Inregistrat
    03.09.2008

Citat Postat de mentosina Vezi mesajul
    Poate sa va faca bebe surpriza si vine el fara sa il cautati voi ...ce sa spun ..multa sanatate si daca te mai pot ajuta nu ezita sa ma intrebi
    Multumesc!Tu acum stai cu bebica acasa?

Inregistrat
    29.10.2007

Citat Postat de alisuka Vezi mesajul
    Nu pot zice ca il cautam pe bebe dar nici ca ne feream foarte tare si uite asa a venit reginuta noastra!
    o sa fie fetita ? felicitari , o nastere cat mai usoara , mai ai putin si o sa o ti in brate ..asa repede trece timpul

Pagina 3 din 89 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us