Pagina 1 din 89 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 707

Subiect: Viitoare mamici din Spania

Inregistrat
    02.06.2008

Smile Viitoare mamici din Spania

Buna fetelor!Am tot cautat pe site sa vad daca gasesc ceva legat de acest subiect ..dar nu .Doar de nunta si organizare ,mai nimic altceva.Asa ca m-am gandit sa deschid un subiect nou in speranta ca voi mai intalni si alte viitoare mamici din Spania.Asadar ,va astept sa impartasim experiente legate de spitalele unde ve-ti naste ,despre ecografii si tot ceea ce tine de pregatirile aferente pentru venirea unui bebe in familie.
    V-am pupat.

Inregistrat
    05.10.2007

Implicit Re: Viitoare mamici din Spania

Nu stiu daca se poate deschide acest subiect dar eu sunt una dintre viitoarele mamici!Va astept la vorba!

Inregistrat
    01.04.2007

Buna eu am fost o burtica si acum sunt o mamica fericita,despre spital si tot ce tine de tratat sunt ffffffffff multumita ,cum sau purtat cu mine ,de la mine au nota 20,
    SUNTEM CASATORITI DE

Inregistrat
    29.10.2007

Buna ..cred ca acest subiect se poate numi si mamici si viitoare mamici din spania ...asa ma incadrez si eu
    poate si alte mamici ar vrea sa intre pe aici

Inregistrat
    05.10.2007

Aici e binevenita si burtica si fosta burtica si viitoare burtica!

Inregistrat
    29.10.2007

Va doresc sarcina usoara gravidutelor , am nascut si eu aici si am fost foarte multumita de personal , conditiile spitalului , nu am nimic de reprosat asa ca stati linistite ca veti fi pe maini bune , daca aveti vreo nelamurire va raspund cu cea mai mare placere
    Mamici ..cum stati la capitolul diversificare , progrese, cum va descurcati cu copii ( banuiesc ca multe nu aveti ajutor inafara de sot , ca mine )
    Cred ca acesta poate fi un subiect foarte interesant si folositor pentru toate asa ca sper sa scrieti si voi

Inregistrat
    03.09.2008

Sa aveti o sarcina usoara fetelor!
    Eu as vrea sa ne spuneti mai in detaliu ce ati facut prima data cand ati aflat ca sunteti insarcinate?
    Ce ajutor primiti de la statul spaniol?Pe ce durata?Analizele facute in timpul sarcinii sunt toate gratis?dar ecografiile??...deocamdata astea in vin in minte...poate ne mai spuneti voi si alte lucruri.

Inregistrat
    29.10.2007

Citat Postat de lore_vasc Vezi mesajul
    Sa aveti o sarcina usoara fetelor!
    Eu as vrea sa ne spuneti mai in detaliu ce ati facut prima data cand ati aflat ca sunteti insarcinate?
    Ce ajutor primiti de la statul spaniol?Pe ce durata?Analizele facute in timpul sarcinii sunt toate gratis?dar ecografiile??...deocamdata astea in vin in minte...poate ne mai spuneti voi si alte lucruri.
    pai din experinta mea pot sa iti raspund asa :
    dupa ce am facut testul de sarcina si mi-a confirmat ca sunt insarcinata am fos la medicul de familie care mi-a facut cateva analize la sange si urina , a confrirmat si el sarcina si mi-a dat programare la matroana ,
    matroana iti da programare la tocologo ( medic ginecolog ) si impreuna iti urmaresc sarcina ...binenteles toate analize , ecografi sunt gratuite ..daca tu vrei poti merge si la privat , nu vad rostul pt ca prin seguridad social ai toate serviciile si comoditatile
    La partea cu ajutoarele sociale sta cam prost statul spaniol , sunt practic inexistente , cei 2500 euro ce se dadeau la nastere de la 1 ianurie 2011 nu se mai dau ( daca am inteles bine ) , mamele ce sunt angajate cu contract de munca au dreptul la 100 euro pe luna pana la varsta de 3 ani dar atentie mare pt ca la declaratia de venit ( in caz ca sunteti obligate sa o faceti ) va cam iau toti banii inapoi si cam atat ..ce puteti face e sa va interesati bine pt ca in unele comunitati se pot da anumite ajutoare
    ar mai fi multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc ...

Pagina 1 din 89 1231151 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us