Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 20

Subiect: Casa Boiereasca

Inregistrat
    12.09.2010

Implicit Re: Casa Boiereasca

Desi nu e un topic cu prea multa activitate, am promis ca revin cu detalii de la nunta pentru cine mai intra aici...

Am ales acest restaurant intr-un moment in care deja ne dadusem batuti, eram convinsi ca e imposibil sa gasim un restaurant cochet, intr-o zona centrala, cu gradina si cu posibilitatea de a semna pe un nr de 70-80 de oameni cum ne doream noi.
    Cumva, am ajuns intr-o duminica la Casa Boiereasca si atmosfera degajata si aerul cochet al locului ne-a convins. Nu stiam nimic despre restaurant, pe forum nu prea existau detalii, asa ca pot spune ca oarecum ne-am aruncat cu capul inainte fara sa stim prea multe...
    Pe parcursul lunilor, am discutat mult cu Bogdan si Madalina, ne-au sfatuit si ne-au ascultat intru totul dorintele. Nunta noastra e o amintire frumoasa, iar in ceea ce priveste restaurantul si petrecerea, acestea au fost de nota 12.
    Locul arata impecabil cand am ajuns, cei de acolo s-au ocupat sa primeasca invitatii pe terasa asa cum stabilisem. Iar de acolo a inceput petrecerea, cu super mancare si o servire impecabila, cum ii sta bine unui restaurant de genul acestuia. Invitatii veneau si ne spuneau cat de buna e mancare, unii chiar ca e cea mai buna mancare pe care au intalnit-o la nunti. Servirea a fost exact cum trebuie, am avut 5 ospatari care s-au ocupat de cei 85 de invitati si absolut toata lumea a zis ca a fost excelent, inclusiv cei mai carcotasi din familia mea, care sunt atenti la aceste aspecte.
    Am avut meniu all inclusive si toata lumea a fost multumita din acest punct de vedere, nu li s-a refuzat nimic si n-as sti sincer ce sa mentionez ca un minus al acestui loc.
    La final, calculele lor au fost exact ca ale noastre, au fost super corecti si totul a decurs ok.

Recomand din suflet sa il luati in calcul daca va doriti o nunta mica (as zice maxim 100 de oameni, desi ar incaprea si 110-120, dar ff inghesuit), relaxata, fara niciun stres in ceea ce priveste mancare, bautura si servirea.
    Le multumesc f mult celor de acolo, mai ales lui Bogdan si Madalinei, pentru ca au fost calmi si ne temperau si pe noi cand ne mai agitam cu una-alta, ne-au indeplinit "planul" si au stat alaturi de noi pana la final, senini si veseli.

Pentru noi, Casa Boiereasca a fost locul perfect, s-a potrivit cu noi si cu petrecerea noastra si daca ar fi sa alegem iar, nu am nicio indoiala ca tot aici as vrea sa petrecem.

249751_215906918430002_100000320860595_724393_1668506_n.jpg

Inregistrat
    31.05.2011

Buna Katiush,

Poti, te rog, sa pui niste fotografii de la nunta ta? /ma intereseaza si pe mine un restaurant ca cel pe care il descrii tu...

Multumesc tare mult!

Inregistrat
    12.09.2010

Salut,

Sunt poze de la nunta in semnatura mea, desi nu stiu cat de relevante sunt pentru restaurant. Ce anume ai vrea sa stii despre restaurant?

Inregistrat
    03.12.2011

Citat Postat de Katiush Vezi mesajul
    Salut,

Sunt poze de la nunta in semnatura mea, desi nu stiu cat de relevante sunt pentru restaurant. Ce anume ai vrea sa stii despre restaurant?
    Buna Katiush,

Foarte frumoase pozele voastre, in toate se vede cat de fericiti ati fost!
    Am cateva intrebari despre Casa Boiereasca, si ti-as fi tare recunoscatoare daca m-ai putea ajuta.
    Au mese rotunde sau patrate? Sunt cumva exact mesele de pe site, care eventual se pot uni, cele mici?
    Crezi ca ar fi loc de formatie, astfel incat sa ramana si destul loc de dans?
    Terasa rotunda pe care sunt facute cateva din pozele tale e a lor?
    Accesul la sala se face pe scari? Scarile din pozele tale cumva?
    Si off topic.. ce fotograf ati avut, si cat a costat?

Multumesc!

Inregistrat
    12.09.2010

Citat Postat de jlix Vezi mesajul
    Buna Katiush,

Foarte frumoase pozele voastre, in toate se vede cat de fericiti ati fost!
    Am cateva intrebari despre Casa Boiereasca, si ti-as fi tare recunoscatoare daca m-ai putea ajuta.
    Au mese rotunde sau patrate? Sunt cumva exact mesele de pe site, care eventual se pot uni, cele mici?
    Crezi ca ar fi loc de formatie, astfel incat sa ramana si destul loc de dans?
    Terasa rotunda pe care sunt facute cateva din pozele tale e a lor?
    Accesul la sala se face pe scari? Scarile din pozele tale cumva?
    Si off topic.. ce fotograf ati avut, si cat a costat?

Multumesc!
    buna,

imi cer scuze pentru mesajul intarziat, abia acum am vazut ca s-a scris aici.

Nu, nu exista mese rotunde la CB si nici nu cred ca ar incapea in camere. restaurantul e practic intr-o casa si nu are forma unei sali de nunti. Mesele sunt asezate fileu si pot fi cat de scurte sau lungi doresti. presupun ca sunt formate cu mesele din restaurant, dar n-am intrebat si nu stiu sigur, nu mi s-a parut relevant.
    da, este loc si de formatie, depinde cate persoane vei avea.
    terasa rotunda este a restaurantului, accesul se face de la etaj. la etaj se ajunge intr-adevar pe scarile din poza, acolo e si o baie mai mare fata de cea de la parter, pe care o foloseau fetele pentru ca era mai spatioasa.

cati invitati vei avea? dupa parerea mea, in partea de jos nu incap mai mult de 90 de pers.

Fotograful nostru a fost Gabriel Constantin.

Inregistrat
    03.12.2011

Cred ca o sa avem cam 80-90 de persoane, in mod clar o sa merg sa vad restaurantul, pentru ca pare potrivit pentru ce as vrea eu. Mai am cateva pe lista, si o perioada de doar 10 zile in Bucuresti .. in care va trebui sa le vedem pe toate, si sa semnam contractul. Multumesc deci de ajutor, dupa cum vezi, e binevenit!

Inregistrat
    12.09.2010

Citat Postat de jlix Vezi mesajul
    Cred ca o sa avem cam 80-90 de persoane, in mod clar o sa merg sa vad restaurantul, pentru ca pare potrivit pentru ce as vrea eu. Mai am cateva pe lista, si o perioada de doar 10 zile in Bucuresti .. in care va trebui sa le vedem pe toate, si sa semnam contractul. Multumesc deci de ajutor, dupa cum vezi, e binevenit!
    Spune-mi ce mai ai pe lista si poate te pot ajuta...eu am vizitat timp de 2 luni restaurante in sperante ca voi gasi unul care sa fie potrivit petrecerii pe care o aveam eu in minte.

La CB ai avantajul unei bucatarii excelente si posibilitatea unui meniu contruit pe gustul vostru, asta asa ca idee, nu stiu cat conteaza aspectul pentru voi. E un loc pentru petrecere, nu neaparat pt nunta si nu cred ca se preteaza pentru nunti traditionale, incarcate, ci pentru adunari cu familia si prietenii intr-un context relaxat, unde stai fara grija de mancare si servicii.

Inregistrat
    03.12.2011

Multumesc Katiush, deja mi-ai fost de mare ajutor fara sa stii, pentru ca lista mea de restaurante "de vazut" se bazeaza printre altele si pe recomandarile tale si ale celorlalte miresici din subiectul Restaurante 80-100 persoane. Mi-am facut temele!

Vreau un restaurant potrivit ca dimensiune, cu mancare si servicii de calitate si cu personalitate. Nu vreau o sala generica de nunti, mai ales intr-o locatie unde mai sunt in paralel alte cateva nunti. Am insa pe lista si locatii de genul asta, pentru ca vreau sa ma conving ca nu pierd nimic.

Idealul este o sala sau un restaurant intr-o cladire frumoasa si cu istorie. Se pare ca exista multe locatii de genul asta in Bucuresti dar multe din ele fie depasesc bugetul nostru, fie sunt ori prea mari ori prea mici. Este posibil sa se potriveasca insa Casa Boiereasca. Te anunt daca va fi aleasa in cele din urma!

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us