Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 20

Subiect: Casa Boiereasca

Inregistrat
    12.09.2010

Implicit Casa Boiereasca

In aceasta seara am semnat contractul cu cei de la Casa Boiereasca pentru data de 4 iunie 2011.

Restaurantul este in locul fostei Case Ardelenesti, unde au avut loc multe nunti de-a lungul timpului, asa ca poate unii il stiti dupa acest nume.
    Este renovat recent, cu foarte mult bun gust, pastrand un aer boem si aristocrat, care din cate am inteles era specific locului.
    Restaurantul este foarte frumos, suntem incantati de interior, iar oamenii de acolo sunt foarte amabili, raspund oricarei intrebari, au rabdare si incearca sa te ajute cu sfaturi. E o placere sa stai de vorba cu ei si am plecat de acolo cu sentimentul ca am facut o alegere foarte buna, exact ceea ce ne doream: o casa veche, cu istorie, un restaurant cu personalitate, intr-un loc linistit. Si sper sa avem acolo o atmosfera de nunta a unor vremuri de demult apuse...

Ma felicit pentru alegerea facuta, a fost dragoste la prima vedere si va spun celor care inca nu aveti nimic rezervat ca aici de-abia au inceput rezervarile, asa ca veti gasi sambete libere in 2011.

Inregistrat
    02.09.2010

Implicit Re: Casa Boiereasca

Buna Katiush! Felicitari pentru alegerea facuta!
    Ai idee care este capacitatea maxima a restaurantului?
    Exista un loc separat sau care poate fi adaptat pentru dans?
    Multumesc.

Inregistrat
    12.09.2010

Buna Anci,

din cate spun ei, incap aproximativ 90-100 de oameni in partea de jos si inca vreo 50 sus parca, daca ai nevoie, dar cred ca e cam neplacut sa spargi nunta asa.

Sunt practic 3 sali, care comunica intre ele, in doua dintre ele se organizeaza mesele si in cea de-a treia dansul, dar zona este vizibila in mare proportie pentru cei de la mese. La fel si prezidiul, este asezat in asa fel incat sa te vada toti. Pentru noi asta n-a contat asa tare, nu am fi vrut oricum o sala mare, patrata, de eveniment, ci un restaurant cu stil si in Bucuresti sunt destul de putine asa, desi am vizitat o gramada...
    plus ca nunta nu e spectacol ci party, cine are chef de dans danseaza, cine are chef de povestit sta la mese sau pe terasa si nu va fi nici asa deranjat de muzica

Inregistrat
    02.09.2010

Multumesc pentru raspuns, Katiush!

Inregistrat
    12.09.2010

am fost saptamana trecuta la restaurant, sa vad unde as putea aseza formatia in zona ringului si am fost f fericita sa vad ca spatiul de dans era mai mare decat mi-l aminteam

tot atunci am aflat ca vor sa renoveze zona terasei si s-o transforme intr-un salonas care sa poata fi folosit in cazul in care ai peste 100 de persoane la nunta, extinzand astfel capacitatea la 120-130, zic ei. si asta a fost o veste buna, desi as prefera sa nu-l folosesc ca zona de mese ci ca zona de lounge pentru relaxare.
    restaurantul arata bine, calduros si cu o lumina placuta, iar din cate ni s-a spus, urmeaza sa aiba loc niste mici modificari de interior, gen perdele, fete de masa etc.
    sper ca noile detalii sa fie tot pe gustul nostru, deoarece acum arata chiar ok, fara sa fie incarcat.

nu mai face nimeni nunta aici?

Inregistrat
    11.08.2010

Inregistrat
    12.09.2010

Buna,

Meniul costa 55 de euro cu 4 feluri de mancare si include tort, cafea si sampania la primire parca. Nu stiu exact pentru ca eu am optat pt meniul all inclusive.
    Open bar-ul costa 15 euro si toate bauturile sunt nelimitate.
    Nu exista taxa de dop, dar exista taxa de servire la final, 10% pentru ospatari.

In pret sunt incluse fetele de masa festive, servetele si tot ce e nevoie pe masa, nu au huse pentru scaune si nici nu e nevoie de ele, arata f bine asa. Alte decoratiuni nu sunt incluse, dar nici nu ar mai avea ce, nu e genul de loc care sa se preteze pentru nunti traditionale, dar noua tocmai asta ne-a placut. Nu am alte poze decat cele de pe site, eu l-am vazut aranjat de botez, dar nu m-am gandit sa il fotografiez, era prima data cand ii vizitam si am uitat.

Vad ca ai setata data de 4 iunie. Aceasta data este deja rezervata de mine

Tu cati invitati vei avea?

Inregistrat
    12.09.2010

Mai avem mai putin de 3 saptamani pana la nunta. Pana acum, colaborarea cu cei de la restaurant a fost foarte buna, sunt foarte deschisi la sugestii, dar vin la randul lor cu propuneri, sunt comunicativi si am reusit sa stabilim toate detaliile fara prea mari eforturi.

voi reveni cu vesti dupa eveniment, sper din suflet sa iasa bine, sa fie o atmosfera vesela si relaxata, sa avem mancare buna, bautura cat incape muzica si dans.
    de-abia astept sa vina 4 iunie!

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us