Pagina 11 din 11 PrimulPrimul ... 91011
Rezultate de la 81 la 88 din 88

Subiect: Rochie de mireasa - Midi

Inregistrat
    11.01.2014

Implicit Re: Rochie de mireasa - Midi

Citat Postat de MissSwan Vezi mesajul
    Nu vei primi aceeasi rochie. Cele la 170$ sunt copii facute in China "dupa poza"; materialul va fi mai prost, la fel si cusaturile.
    Mda, de asta imi este si mie teama. Nu stiu ce sa fac, sunt in dubii. Am probat o rochita superba de la Bella Sposa, de aceeasi lungime, dar costa 1.200 Euro si este...way over my budget. Intr-adevar e o zi speciala si fiecare merita o rochie deosebita, dar la urma urmei o port doar atunci si cu banii aceia pot face altceva...ii pot folosi pt. luna de miere. As face-o pe comanda, dar nu stiu nicio croitoreasa buna. Mi-au placut mult rochitele de la Andre Salon, am vizitat magazinul lor de pe Lipscani si-mi place ca nu sunt kitsch-oase ca restul pe care le gasesti pe acolo. Numai ca atunci cand le-am aratat modelul schitat de mine, mi-au zis ca ar costa 3.200 de lei, ceea mi s-a parut mult avand in vedere ca e totusi o rochie scurta, intra mai putin material Adica, mai mult de 2.500 de RON nu vreau sa dau pe ea. Any help, please?

Inregistrat
    07.09.2009

Eu cred ca solutia cea mai buna este sa o vinzi dupa, astfel recuperezi o parte din bani si poti sa-ti faci putin de cap cu bugetul. Incearca si la Isa'dorable, au rochii frumoase cam pt toate bugetele si tin minte ca am vazut chiar recent ca au primit niste modele midi tare finute.
    Ultima editare de MissSwan : 01.02.2014 11:33:42

Inregistrat
    12.09.2010

Citat Postat de Lorelena Vezi mesajul
    Mda, de asta imi este si mie teama. Nu stiu ce sa fac, sunt in dubii. Am probat o rochita superba de la Bella Sposa, de aceeasi lungime, dar costa 1.200 Euro si este...way over my budget. Intr-adevar e o zi speciala si fiecare merita o rochie deosebita, dar la urma urmei o port doar atunci si cu banii aceia pot face altceva...ii pot folosi pt. luna de miere. As face-o pe comanda, dar nu stiu nicio croitoreasa buna. Mi-au placut mult rochitele de la Andre Salon, am vizitat magazinul lor de pe Lipscani si-mi place ca nu sunt kitsch-oase ca restul pe care le gasesti pe acolo. Numai ca atunci cand le-am aratat modelul schitat de mine, mi-au zis ca ar costa 3.200 de lei, ceea mi s-a parut mult avand in vedere ca e totusi o rochie scurta, intra mai putin material Adica, mai mult de 2.500 de RON nu vreau sa dau pe ea. Any help, please?
    Incearca o rochita de la o alta mireasa. decat o varianta falsa si prost lucrata, mai bine originalul chiar si purtata deja, cu siguranta va arata mai bine decat o rochie chinezeasca.

Inregistrat
    11.01.2014

Citat Postat de Katiush Vezi mesajul
    Incearca o rochita de la o alta mireasa. decat o varianta falsa si prost lucrata, mai bine originalul chiar si purtata deja, cu siguranta va arata mai bine decat o rochie chinezeasca.
    Da, am mai auzit si de varianta asta, dar am si eu o probelma: vreau sa fiu prima care poarta acea rochita Vreau sa fie rochita mea si numai a mea (stiu cum suna, dar asta simt). Astazi am mai probat inca o rochie Fara Sposa, care costa 1.100 Euro (1.000 daca o comand acum in feb) si de care m-am indragostit iremediabil E mult mai frumoasa si mai delicata decat prima pe care am postat-o Partea buna e ca se poate plati in doua transe; pana la sf. lunii tot am timp de gandire.

Atasez si poza cu rochia (nu stiu ce ma voi face pana in august, cand e nunta la cate rochite am vazut ).
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    11.03.2013

Lorelena,

Te admir pentru alegerea facuta.... o rochita potrivita pentru august Ai picioare frumoase si subtirele si iti sta foarte bine intr-o rochita de mireasa scurta. Daca e sa ma intrebi pe mine, cred ca iti sta mai bine in prima rochita (cea de la Avangarde Brides), desi se vede din poza ca materialul folosit pentru rochita Fara Sposa 5430 este de calitate si foarte fin.

Si eu am cochetat multa vremea cu ideea unei rochii de mieresa scurte, insa formelor mele se potriveste mult mai bine una lunga si dreapta, gen greceasca. Dar vazand pozele tale, ma bate gandul sa ma duc sa probez macar una scurta, pentru a nu ramane cu parera de rau!

Inregistrat
    11.01.2014

Citat Postat de Cupid Vezi mesajul
    Lorelena,

Te admir pentru alegerea facuta.... o rochita potrivita pentru august Ai picioare frumoase si subtirele si iti sta foarte bine intr-o rochita de mireasa scurta. Daca e sa ma intrebi pe mine, cred ca iti sta mai bine in prima rochita (cea de la Avangarde Brides), desi se vede din poza ca materialul folosit pentru rochita Fara Sposa 5430 este de calitate si foarte fin.

Si eu am cochetat multa vremea cu ideea unei rochii de mieresa scurte, insa formelor mele se potriveste mult mai bine una lunga si dreapta, gen greceasca. Dar vazand pozele tale, ma bate gandul sa ma duc sa probez macar una scurta, pentru a nu ramane cu parera de rau!
    Iti multumesc tare mult pt pareri si pt complimente. Nu pleca de la idei din acestea preconcepute, eu te sfatuiesc sa probezi pt. ca si eu am patit la fel cu rochita asta. Am zis s-o probez asa, ca sa vad cum imi vine, pt ca eram ferm convinsa ca nu ma va avantaja lungimea ei, ca-mi va arata picioarele scurte si multe alte. Pe site mi se parea frumoasa, nu-mi spunea prea multe si cand am luat-o pe mine...nu-mi venea s-o mai dau jos Desi are o lungime intermediara, imi place tare mult, nu as mai scurta-o, as lasa-o asa, pt ca oricum voi avea si tocuri si chiar mi se pare ca e ok lungimea. Asa ca, go 4 it, si poate pui si poze P.S. Eu am mai probat si lunga si vreau sa probez si una sirena, de curiozitate

Inregistrat
    16.04.2013

Citat Postat de Lorelena Vezi mesajul
    Da, am mai auzit si de varianta asta, dar am si eu o probelma: vreau sa fiu prima care poarta acea rochita Vreau sa fie rochita mea si numai a mea (stiu cum suna, dar asta simt). Astazi am mai probat inca o rochie Fara Sposa, care costa 1.100 Euro (1.000 daca o comand acum in feb) si de care m-am indragostit iremediabil E mult mai frumoasa si mai delicata decat prima pe care am postat-o Partea buna e ca se poate plati in doua transe; pana la sf. lunii tot am timp de gandire.

Atasez si poza cu rochia (nu stiu ce ma voi face pana in august, cand e nunta la cate rochite am vazut ).
    Mult mai frumoasa aceasta rochita. Iti da un aer distins.
    Colectioneaza experiente si nu lucruri.

Inregistrat
    11.01.2014

Citat Postat de maria.burlacu07 Vezi mesajul
    Mult mai frumoasa aceasta rochita. Iti da un aer distins.
    Multumesc Se vede clar ca e mai calitativa decat ea de la Avangarde (diferenta facand-o si pretul pe masura). Sora mea mi-a zis ca seman cu Audrey Hepburn in ea :P, si tipa de la Isa'dorable la fel (dar ea posibil s-o fi zis-o si pt. ca vrea s-o vanda ).

Oricum, e superba si nu-mi mai venea s-o dau jos cand am probat-o.

Pagina 11 din 11 PrimulPrimul ... 91011

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us