Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 88

Subiect: Rochie de mireasa - Midi

Inregistrat
    06.04.2009

Implicit Re: Rochie de mireasa - Midi

miresica Topolina a avut asa rochita http://picasaweb.google.com/Biu22051...25228442305890 . Sper ca nu se supara ca am pus poza cu ea
    Si imi amintesc ca am vazut clipul de la nunta al miresicii despre care ati vorbit mai devreme( rochia midi cu dantela), dar nu va pot da link ca eu am vazut pe pagina cameramanului
    Ultima editare de Biu : 05.11.2010 13:08:10

Inregistrat
    18.12.2007

Citat Postat de Biu Vezi mesajul
    miresica Topolina a avut asa rochita http://picasaweb.google.com/Biu22051...25228442305890 . Sper ca nu se supara ca am pus poza cu ea
    Si imi amintesc ca am vazut clipul de la nunta al miresicii despre care ati vorbit mai devreme( rochia midi cu dantela), dar nu va pot da link ca eu am vazut pe pagina cameramanului
    Multumim pt. pont, am vazut acum filmarea - superb!
    P.S - vad ca rochita n-a mai fost midi, dar chiar si asa a fost f frumoasa

"Grow old along with me, the best is yet to be"
    "Am învățat să iubesc ca să pot să fiu iubit..."

Inregistrat
    17.02.2010

Citat Postat de Katiush Vezi mesajul
    cateva rochite dragute. cea din mijloc a mai fost postata, dar nu pot scoate din colaj.

Ataşament 413194

prima si a doua mi se par mai interesante...ultima e putin prea lunga

Inregistrat
    17.02.2010

ultima imi place cel mai mult

Inregistrat
    12.09.2010

Implicit

am fost la targ ieri si am vazut o rochita midi la Nanette, absolut delicioasa. era din 2 piese, partea de sus fiind din dantela si cea de jos din tull, cu un cerc pe dedesubt. in afara de un detaliu pe umar care nu prea mi-a placut, rochia era de vis.
    am vorbit cu cei de acolo si o sa merg cel mai probabil weekend-ul viitor sa vad ce mai au la magazin, mi-au zis ca mai au o rochita midi din dantela, cu o funda la spate (funda e obsesia mea, n-am reusit sa scap de ea, revine din cand in cand ) care din ce le-am povestit eu, cred ele ca o sa-mi placa si mai tare.
    oricum, m-am hotarat deja ca rochia mea de mireasa va fi o rochie midi

hm, nu-i chiar cea mai festiva rochie ever. asta a purtat si la nunta sau doar la TTD? imi pare ca e o rochita de vara/plaja, nu are nimic deosebit si nici nu vad cum ai putea s-o accesorizezi ca sa o scoti in evidenta cumva.

plus ca asa cum spunea cineva mai sus, genul acesta de rochite se potrivesc unei siluete mai firave, o talie subtire, glezne finute, pentru ca rochia scoate aceste aspecte in evidenta. aici mi se pare ca alegerea n-a fost chiar inspirata.
    Ultima editare de MissSwan : 07.11.2010 13:09:16

Inregistrat
    06.04.2009

Citat Postat de Katiush Vezi mesajul
    am fost la targ ieri si am vazut o rochita midi la Nanette, absolut delicioasa. era din 2 piese, partea de sus fiind din dantela si cea de jos din tull, cu un cerc pe dedesubt. in afara de un detaliu pe umar care nu prea mi-a placut, rochia era de vis.
    am vorbit cu cei de acolo si o sa merg cel mai probabil weekend-ul viitor sa vad ce mai au la magazin, mi-au zis ca mai au o rochita midi din dantela, cu o funda la spate (funda e obsesia mea, n-am reusit sa scap de ea, revine din cand in cand ) care din ce le-am povestit eu, cred ele ca o sa-mi placa si mai tare.
    oricum, m-am hotarat deja ca rochia mea de mireasa va fi o rochie midi

hm, nu-i chiar cea mai festiva rochie ever. asta a purtat si la nunta sau doar la TTD? imi pare ca e o rochita de vara/plaja, nu are nimic deosebit si nici nu vad cum ai putea s-o accesorizezi ca sa o scoti in evidenta cumva.

plus ca asa cum spunea cineva mai sus, genul acesta de rochite se potrivesc unei siluete mai firave, o talie subtire, glezne finute, pentru ca rochia scoate aceste aspecte in evidenta. aici mi se pare ca alegerea n-a fost chiar inspirata.
    A purtat-o si la nunta, si la ttd, doar de asta v-am aratat-o. Mie Topolina mi-e mult prea draga sa ma uit dupa defecte fizice

Inregistrat
    12.09.2010

Implicit

A purtat-o si la nunta, si la ttd, doar de asta v-am aratat-o. Mie Topolina mi-e mult prea draga sa ma uit dupa defecte fizice
    departe de mine gandul de a scoate in evidentas defecte fizice, nu-i cazul oricum...ziceam doar ca nu mi se pare ca a fost o alegere inspirata, atat. e o rochita destul de dificil de purtat, ca si alte genuri de altfel care nu merg pentru oricine si trebuie aleasa cu grija.
    oricum, uitandu-ma in pozele de la nunta, rochia imi place f tare si pot sa-mi dau seama de ce a optat pentru ea, asa ca asta e tot ce conteaza.

Citat Postat de Roxynutza Vezi mesajul
    da si eu am o obsesie cu fundele...sa vad daca voi putea cumva sa prind in decor asa ceva
    la targ nu ai facut poze? daca nu atunci macar in magazin sa faci cateva ca sa te vedem si noi cu o astfel de rochita

eu azi as fi vrut sa merg sa probez una - doua rochite, dar nu am avut cu cine...si oricum iubi mi-a zis ca nu's sanatoasa ca vreau sa probez de acuma, ca noi avem nunta peste un an jumate...dar eu sunt curioasa
    pe de alta parte ma gandesc ca poate vad una de care ma indragostesc, si nu am acum bani sa o cumpar si nici nu vreau sa o cumpar de acuma, si apoi nu o voi mai agsi si imi va parea tare rau
    nu m-au lasat sa fac poze si cred ca nici la proba nu ma vor lasa, am citit aici pe forum ca sunt ff stricti cei de la nanette in privinta asta.
    mie mi se pare devreme si pentru mine, d-apai pentru tine , dar nu te lua dupa mine. eu pana nu vad 3 mall-uri nu-mi iau nici blugi sau palton, ce sa mai vorbesc de rochita de mireasa. bine ca genul asta cum vreau eu nu-s asa multe, imi limiteaza cautarile ca altfel mutam nunta in 2012
    Ultima editare de miyria : 26.06.2011 09:21:46 Motiv: mesaje consecutive

Inregistrat
    12.09.2010

aire_barcelona_nazaret.jpg

1106.jpg

Primul model este de la Aire Barcelona 2011, cel de-al doilea de la Papilio 2010.

Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us