Pagina 1 din 11 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 88

Subiect: Rochie de mireasa - Midi

Inregistrat
    12.09.2010

Implicit Rochie de mireasa - Midi

Sunt indragostita de rochiile de mireasa de lungime medie, in stilul anilor '50, Audrey Hepburn si sunt foarte tentata sa imi cumpar o astfel de rochie. Mi se par elegante, dar confortabile, feminine si romantice, cu un minunat aer vintage care te face sa visezi la vremuri apuse...
    Nu am gasit insa prea multe modele in Ro, si nici pareri de la fete care au cumparat asa ceva.
    A purtat cineva un model asemanator? ce parere aveti? ar fi prea ciudat?
    Sper sa nu faca mama atac de cord

preferata mea
    111179-025.jpg

alte modele
    111176-014.jpg 10.jpg 5.5.jpg

Implicit Re: Rochie de mireasa - Midi

Citat Postat de Katiush Vezi mesajul
    Sunt indragostita de rochiile de mireasa de lungime medie, in stilul anilor '50, Audrey Hepburn si sunt foarte tentata sa imi cumpar o astfel de rochie. Mi se par elegante, dar confortabile, feminine si romantice, cu un minunat aer vintage care te face sa visezi la vremuri apuse...
    Nu am gasit insa prea multe modele in Ro, si nici pareri de la fete care au cumparat asa ceva.

preferata mea
    111179-025.jpg

alte modele

wow sunt superbe, si daca iti plac....go for it!!

Inregistrat
    20.04.2010

preferata mea
    111179-025.jpg

alte modele
    Verisoara mea a avut o astfel de rochie si a aratat superb in ea, avea un aer mai aparte, acel ceva pe care il autam la rochia de mireas. Ea a gasit o stfel de rochie la nanett in iasi. Spor la cautarea rochiei visate

Inregistrat
    17.02.2010

preferata mea
    111179-025.jpg

alte modele

wwooooowwwwww
    nu mai vazusem pana acum, insa din cate vad, sunt super frumoase...oare vin bine si la 1.62m?
    daca tie iti place, nu sta pe ganduri...cauta una care sa iti placa, daca nu gasesti fa pe comanda, conteaza doar sa te simti tu bine in ea...
    mi-ai dat o idee geniala...ia sa caut si eu sa vad cum imi sta

Inregistrat
    17.02.2010

Citat Postat de medeadeea Vezi mesajul
    Verisoara mea a avut o astfel de rochie si a aratat superb in ea, avea un aer mai aparte, acel ceva pe care il autam la rochia de mireas. Ea a gasit o stfel de rochie la nanett in iasi. Spor la cautarea rochiei visate

nu ai niste poze cu ea? as vrea sa mai vad modele...si cred ca si Katiush

Inregistrat
    12.09.2010

daaaa, normal ca si eu vreau poze ...si daca dati peste astfel de modele pe la case din Ro, please post it.

rochita care-mi place mie face parte din colectia de primavara 2011 Destinations by Mon Cheri, gama care se vinde si la noi prin Elite Mariaj. Pana in acest moment nu am vazut-o si la ei pe site, dar ma gandesc ca inca n-au primit modelele de 2011. Sper sa ii gasesc la targ sa-i trag de limba...

si eu am cam 1.60 si 49 de kg si sunt convinsa ca se potriveste de minune unei persoane micute. si Audrey era micuta. si super-feminina, very lady-like.
    accesorizata cu pantofi in acelasi stil al perioadei respective, and you have an outfit...

Inregistrat
    17.02.2010

daaaa, normal ca si eu vreau poze ...si daca dati peste astfel de modele pe la case din Ro, please post it.

rochita care-mi place mie face parte din colectia de primavara 2011 Destinations by Mon Cheri, gama care se vinde si la noi prin Elite Mariaj. Pana in acest moment nu am vazut-o si la ei pe site, dar ma gandesc ca inca n-au primit modelele de 2011. Sper sa ii gasesc la targ sa-i trag de limba...

si eu am cam 1.60 si 49 de kg si sunt convinsa ca se potriveste de minune unei persoane micute. si Audrey era micuta. si super-feminina, very lady-like.
    accesorizata cu pantofi in acelasi stil al perioadei respective, and you have an outfit...

la agnes toma am ai vazut astfel de modele de rochii (desi din cat estiu preturile aici sunt cam peste 1200-1300 de euro )...cauta pe net, ai sa gasesti mai multe modele pe site-ul ei

Inregistrat
    12.09.2010

oooo, le stiu deja! acolo am vazut prima data asa ceva si mi s-a pus pata, sunt asa dragalase...dar da, gama Fashion Bride e de la 4500-5000 de lei in sus, so it's a no-no, mai ales ca nu e rochie foarte sofisticata, platesti mai mult ideea si non-conformismul gamei.

Gama Destinations by Mon Cheri are preturi in RO pana in 2500 de lei, ma gandesc ca nici cea care-mi place mie (prima postata) n-ar avea cum sa depaseasca acest prag.
    O sa mai caut si va tin la curent cu ce gasesc.

Toate prietenele imi spun ca e foarte chic si ca ar fi o rochie mai speciala...si asa nu vreau eu nunta in adevaratul sens al cuvantului, ci mai degraba un party mai mare. Sa-i dam si-un aer mai deosebit prin rochita!

Pagina 1 din 11 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us