Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 11 din 11

Subiect: Cariera vs Familie

Implicit Re: Cariera vs Familie

Citat Postat de andrea85 Vezi mesajul
    Am 25 de ani impliniti si pe lista mea personala vine mai intai cariera (eu as numi-o mai degraba implinire profesionala) si apoi copiii. Nu vreau sa astept prea mult pana o sa am primul copil, dar daca eu personal nu ma simt inca implinita ca persoana, femeie nu pot sa trec la nivelul urmator, cel de mama, pentru ca as simti ca am trecut peste etape, care inca nu sunt complete...sper ca am fost cat de cat coerenta.
    Inteleg foarte bine ce spui si intr-un fel si eu ma gandesc la asta. Vreau sa fiu un exemplu pentru copiii mei, sa fie mandrii ca sunt mama lor si sa le transmit din ambitia mea.
    Pe de alta parte sincer, daca se intampla sa raman insarcinata in acest moment, as fii extrem de fericita oricum, pentru ca asa cum au mai scris fete, nu exista un moment potrivit sa ai copii. Noi doar discutam despre cum am vrea sa ne planificam, dar marturisesc ca m-am gandit si la aspectul neprevazutului
    Oricum ma bucur sa cunosc femei ambitioase, fapt ce ma face sa nu ma simt o exagerata, obsedata de cariera

Inregistrat
    08.09.2010

si pe lista mea este tot cariera dar vor urma si copilashii in urmatorii 3 ani sper :d

Inregistrat
    25.10.2009

Citat Postat de meda_alexandra Vezi mesajul
    Inteleg foarte bine ce spui si intr-un fel si eu ma gandesc la asta. Vreau sa fiu un exemplu pentru copiii mei, sa fie mandrii ca sunt mama lor si sa le transmit din ambitia mea.
    Pe de alta parte sincer, daca se intampla sa raman insarcinata in acest moment, as fii extrem de fericita oricum, pentru ca asa cum au mai scris fete, nu exista un moment potrivit sa ai copii. Noi doar discutam despre cum am vrea sa ne planificam, dar marturisesc ca m-am gandit si la aspectul neprevazutului
    Oricum ma bucur sa cunosc femei ambitioase, fapt ce ma face sa nu ma simt o exagerata, obsedata de cariera
    Sunt perfect de acord cu tine. Asa gandesc si eu acum.
    Mai am cateva lucruri pe lista mea ce le vreau realizate. Insa cand va veni timpul sa avem un copilas, ma voi concentra doar asupra lui.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us