Pagina 1 din 17 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 134

Subiect: Cat v-au costat inelul de logodna si verighetele?

Inregistrat
    24.01.2008

Implicit Pretul gramului de aur

Stiti care e pretul pietei pe gram de aur de 14 , respectiv 18k?
    Din ce am citit pe aici...parerile sunt multe si diferite.

Implicit Re: Pretul gramului de aur

la bijuteria la care le-am facut noi, lucrau doar cu aur de 14 k. Era 80 ron/gram, din care 45 era aurul si 35 manopera. noi am dat niste aur la schimb, iar aurul nostru de 18 k l-a echivalat unei cantitati mai mari de aur de 14 k.
    pt ca aurul dat de noi a fost ceva mai mult, ne-a mai scazut din pretul manoperei, dar a calculat ca si cand ne-ar fi oferit 41 RON pe aurul suplimentar, deci mai putin cu 4 RON fata de cum il vindeau ei.
    sper ca nu a fost prea incalcit mesajul!
    The meeting of two personalities is like the contact of two chemical substances: if there is any reaction, both are transformed.

Inregistrat
    16.01.2008

Citat Postat de noangel Vezi mesajul
    Stiti care e pretul pietei pe gram de aur de 14 , respectiv 18k?
    Din ce am citit pe aici...parerile sunt multe si diferite.
    Cred ca depinde mult de unde cumperi bijuteria!
    Uite in magazinul Bucur Obor, gramul de aur de 14k variaza intre 64RON si 75RON. Au bijuterii frumusele, cam prea 'grele' pt gustul meu, dar as minti spunand ca nu ai de unde alege!

Inregistrat
    24.01.2008

Citat Postat de cosicel Vezi mesajul
    Cred ca depinde mult de unde cumperi bijuteria!
    Uite in magazinul Bucur Obor, gramul de aur de 14k variaza intre 64RON si 75RON. Au bijuterii frumusele, cam prea 'grele' pt gustul meu, dar as minti spunand ca nu ai de unde alege!

Ca sa fiu mai exacta...nu stiu daca sa mi se para mult 135 ron gramul de aur alb 18k...
    ca mi se pare cam mult....

Inregistrat
    16.01.2008

Citat Postat de noangel Vezi mesajul
    Ca sa fiu mai exacta...nu stiu daca sa mi se para mult 135 ron gramul de aur alb 18k...
    ca mi se pare cam mult....
    Mi se pare cam mult totusi! N-ar tb sa fie asa mare diferenta! Uite, daca ajung in Obor, o sa intreb cat costa aurul alb de 18k.
    In fine, eu am un inel cu perla din aur alb de 18k, dar l-am cumparat din Bazar, din Istanbul, insa sa stii, ca pe spate, si-a cam pierdut luciul si se vede mai galben!
    Bine, ce-i drept eu am marea majoritate a bijuteriilor din aur alb, inclusiv verighetele, si totusi inelul ala se vede cel mai aiurea!

Inregistrat
    24.01.2008

Citat Postat de cosicel Vezi mesajul
    Mi se pare cam mult totusi! N-ar tb sa fie asa mare diferenta! Uite, daca ajung in Obor, o sa intreb cat costa aurul alb de 18k.
    In fine, eu am un inel cu perla din aur alb de 18k, dar l-am cumparat din Bazar, din Istanbul, insa sa stii, ca pe spate, si-a cam pierdut luciul si se vede mai galben!
    Bine, ce-i drept eu am marea majoritate a bijuteriilor din aur alb, inclusiv verighetele, si totusi inelul ala se vede cel mai aiurea!
    NU cred ca ma deranjeaza neaparat asta....cred ca e firesc ca in timp o bijuterie sa capete patina. Si inelul meu de logodna si-a schimbat un pic culoarea, dar, ce sa zic, nu ma deranjeaza...
    Revenind la topic, mi se pare cam mult 135

Inregistrat
    22.10.2009

Salut fetelor,

Sunt noua pe forum, urmeaza sa ma marit si eu anul viitor si ca oricare om cu un plus la "mansarda", ma interesez si eu din timp ce si cum cu toate pregatirile de nunta.
    Revenind la subiect, nu prea am gasit pe forum un raspuns la ce ma intereseaza pe mine.
    Viitoarea mea soacra are un ban de aprox. 30 grame aur galben 24 carate si o sa il avem pt. verighete. ... Stiu ca in legatura cu aliajul asta de 24 carate sunt ceva "restrictii".
    Ce ma intereseaza sa aflu daca ma puteti voi ajuta, oare aurul asta pot sa il dau la schimb la ceva bijuterie pentru o pereche de verighete? Ma rog, la bijuteriile unde se accepta aur la schimb. Si daca nu accepta: unde as putea sa il vand si aproximativ cam cu ce pret/gram?

Sper ca nu am postat gresit, daca stiti voi topic unde s-a mai discutat lucrul asta va rog sa imi spuneti si ma scuzati daca am incurcat pe aici topicuri si povesti.

Multam fain si o zi buna in continuare!

Inregistrat
    22.10.2009

Oare chiar nimeni nu ma poate ajuta cu nelamurirea mea de mai sus?

Pagina 1 din 17 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us