Pagina 3 din 18 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 143

Subiect: Off-topic Miresici de Ialomita

Inregistrat
    11.08.2010

Implicit Re: Off-topic Miresici de Ialomita

stati linistite fetelor ca aveti timp sa le faceti!
    nici eu nu sunt asa avansata in pregatiri: contractul cu firma de aranjamente nu l-am semnat inca dar am vb cu fata respectiva.
    poze.......... nu prea am pt ca rochita nu e gata si poza cu ea nu am.
    astea sunt achizitiile noastre!
    mai trebuie sa cumparam o gramada de lucruri din pacate. pt miresic nu am luat nimic, mie mai imi trebuiesc bijuterii, pantofi, voal(imi pun voal si floare), si mai stiu eu ce alte lucruri mai trebuiesc!?
    in perioada urmatoare ne facem un drum pana la bulgari pt ca lucrurile sunt mai ieftine la ei si poate pica ceva dar ne ducem mai mult sa ne plimbam.
    aaaaaaaaa
    buchetul meu o sa fie din gerbrere si modelul este asa
    voi pt nasi ce luati?
    voi cum stati cu pregatirile?
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    11.08.2010

Citat Postat de bobolina Vezi mesajul
    Buna Melania
    Acum vad ca am scris gresit "Bubuliba" in loc de Bubulina!! Ce haios suna Eu am preluat numele de la iubitul meu, caruia i se spune Bobo si...eu sunt Bobolina;).
    Serios zici, aveai croitoreasa chiar la mine in Ploiesti? Pai sa mi-o recomanzi si mie, macar sa vad daca ar vrea sa-mi faca mendrele O cunosti bine si stii ca poate lucra rochite de mireasa? Ca...la ce pretentii am......trebuie sa fie una buna!! Eu zic sa cauti rochita vIsurilor tale peste tot si trebuie sa o gasesti pana la urma...oare acolo e scumpa de facut? Cred ca da. Poate o gasesti la mana a doua...ce zici? Ai avea curaj? Cat despre fotograf...eu am vazut ca ofertele de filmare+fotograf erau la 30 de mil de lei (bani vechi) si nu cred ca scapam cu mai putin. Poti sa-mi dai si adresa fotografului, sigur, daca ti-a placut asa mult macar sa vad si eu stie sa faca. Are vreun site, ceva? Si nu lucreaza in echipa cu cameramani??
    Sa stii ca am pus ceva poze pe alt topic : "implica-te in confectionarea decoratiunilor pentru propria nunta". Chiar ieri am luat acumulatori noi la camera si am pus niste poze. Nu mare lucru...;) Ai sa vezi;) Chiar nu stiu cum sa faci cu rochita...si eu ma tot gandesc...dar la tine e mai problematic. Mi-o arati sa vad si eu ce-ti doresti? Poate vad asa ceva la targ si iti spun macar sa fie ceva asemanator...si ti-o pozez. Oare o sa ma lase sa fac poze acolo...?? Te pup si mai vorbim
    Eliana.
    p.s. ce nume frumos ai!! sotiorul tau e cu tine acolo? pe el cum il cheama? si am uitat sa intreb ce varste aveti? Noi -32-33;).
    acum am vazut!
    nu dai cam mult pt foto si video? 3000 lei mi se pare mult!
    pe noi formatia ne-a costat 5000 lei cu toate traditiile, adica si cele de pe zi!
    eu zic sa mai cauti!
    acum depinde de bugetul vostru si de ce va place voua!

Inregistrat
    11.08.2010

Citat Postat de ********** Vezi mesajul
    Uitasem sa pun poza cu rochia:
    Ataşament 430935
    Voi cati invitati veti avea la nunta?
    ce frumoasa este!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    eu rochita o iau de la cineva. mi-a placut foarte mult si toata lumea m-a sfatuit ca daca imi place nu are rost sa dau o caruta de bani pe alta pt ca e noua!

ps: cand am zis ca facem nunta au sarit fetele pe mine! aveam intr-un timp 4 rochii acasa!

Inregistrat
    28.11.2010

Citat Postat de ********** Vezi mesajul
    Daca te uiti atenta la rochita nu e cine stie ce si cred ca se poate face f usor la o croitoreasa buna, dar cum nu sunt in tara...aici habar nu am unde as putea sa ma duc sa-mi fac o rochie la comanda.
    Am intrebat de invitati de curiozitate, noi initial ar fi trebuit sa avem vreo 100 si ceva de familii dar am mai redus numarul si cred ca vom avea vreo 75 de familii in total.
    Am vazut pozele cu ce mesteresti tu si imi plac f mult, te apreciez ca ai imaginatie si indemanare!
    Te-ai uitat pe site-ul fotografului de care iti spuneam?
    Ce vroiam sa te intreb, ai poze cu localul ''La Popescu''?
    Buna Melania,
    Ti-am scris mai deverem o groaza si mi s-a blocat de doua ori pagina, nu stiu ce are net-ul asta.
    Scuze ca nu am mai raspuns, dar am ajuns tarziu acasa mereu si foarte obosita de altfel. Am fost si suparata...am gasit un fotograf/cameraman profesionisti si iau destul de scump, dar mi-au placut la nebunie...iti dai seama, apoi bineinteles ca iubitul meu a zis ca-s scumpi...si m-am suparat si am vrut sa anulez tot. Nu am vrut sa fac rabat la calitate la ceva ce-mi va ramane toata viata si am fost dezamagita total cand am vazut ca el zice ca-s scumpi...de parca eu nu ma chinui sa fac tot ce pot cu mana mea ca sa economisesc cat este posibil...si apoi el mai si zice ca sa luam firma care organizeaza nunti...asa-i cand incerci sa organizezi totul de la departare...si eu care stau aici ma agit ca fraiera...in fine...acum stau si ma gandesc ca daca ma pune sa vorbesc cu aia si sa nu-i mai luam, ma fac si de tot kk-ul...si o sa-mi para rau ca nu i-am luat si n-o sa-mi placa altii oricare ar fi ei si o sa-mi strice tot cheful pe care-l mai am...si ala foarte putin.
    Nu am poze de la Popescu dar gasesti ceva pe net daca vrei sa vezi.
    Saru'mana de aprecieri...ti-am zis...incerc sa mesteresc eu tot ce pot ca sa nu mai dau banii si pe astea pe care le pot face cu mana mea...desi...sunt sigura ca nu vor fi deloc apreciate.
    Maine ma duc la targ si poate mai vad uan alta, poate probez si vreo rochita...sunt curioasa ce e acolo. Tu ce ai mai facut? Cu rochita ce ai mai rezolvat? Eu tot sper ca o vei gasi si ar fi bine sa cauti si pe acolo croitor ceva, trebuie sa fie si unul care sa nu ia bani multi si poate o vei face acolo...
    Te pup si sper ca se salveaza mesajul asta ca adorm daca mai scriu o data!!!
    Pupici,
    Eliana.
    p.s. si pt Ciprian
    Ultima editare de bobolina : 14.01.2011 20:42:28

Inregistrat
    28.11.2010

Citat Postat de georgianageorgi Vezi mesajul
    acum am vazut!
    nu dai cam mult pt foto si video? 3000 lei mi se pare mult!
    pe noi formatia ne-a costat 5000 lei cu toate traditiile, adica si cele de pe zi!
    eu zic sa mai cauti!
    acum depinde de bugetul vostru si de ce va place voua!
    Buna Geo,
    de ce spui ca este mult 30 mil?...Voi cat dati? Eu la 30 d emil am gasit un oarecare...si ce vreau eu de fapt sunt niste profesionisti la care as da mult mai mult, dar crede-ma ca merita...chiar sunt de calitate serviciile lor. Ce inseamna traditiile de pe zi? Ce legatura au cu formatia ca nu inteleg? Eu tot caut...dar e greu sa caut eu ceva si el sa spuna de la mii de kilometri ca el vrea altceva...asa ca nu mai caut nimic si la revedere!
    Ma bucur ca ai gasit si rochita si ca ai reusit sa o iei asa de la cineva...chiar e o ocazie super. Eu nu am de la cine sa iau, nu-mi plac rochiile pe care le-au avut colegele mele...de fapt am niste pitici si eu...ca trebuie sa ma modelul pe care l-am creat eu...ce sa fac?!...asta daca mai fac ceva...

Inregistrat
    28.08.2009

Buna Melania,
    Ti-am scris mai deverem o groaza si mi s-a blocat de doua ori pagina, nu stiu ce are net-ul asta.
    Scuze ca nu am mai raspuns, dar am ajuns tarziu acasa mereu si foarte obosita de altfel. Am fost si suparata...am gasit un fotograf/cameraman profesionisti si iau destul de scump, dar mi-au placut la nebunie...iti dai seama, apoi bineinteles ca iubitul meu a zis ca-s scumpi...si m-am suparat si am vrut sa anulez tot. Nu am vrut sa fac rabat la calitate la ceva ce-mi va ramane toata viata si am fost dezamagita total cand am vazut ca el zice ca-s scumpi...de parca eu nu ma chinui sa fac tot ce pot cu mana mea ca sa economisesc cat este posibil...si apoi el mai si zice ca sa luam firma care organizeaza nunti...asa-i cand incerci sa organizezi totul de la departare...si eu care stau aici ma agit ca fraiera...in fine...acum stau si ma gandesc ca daca ma pune sa vorbesc cu aia si sa nu-i mai luam, ma fac si de tot kk-ul...si o sa-mi para rau ca nu i-am luat si n-o sa-mi placa altii oricare ar fi ei si o sa-mi strice tot cheful pe care-l mai am...si ala foarte putin.
    Nu am poze de la Popescu dar gasesti ceva pe net daca vrei sa vezi.
    Saru'mana de aprecieri...ti-am zis...incerc sa mesteresc eu tot ce pot ca sa nu mai dau banii si pe astea pe care le pot face cu mana mea...desi...sunt sigura ca nu vor fi deloc apreciate.
    Maine ma duc la targ si poate mai vad uan alta, poate probez si vreo rochita...sunt curioasa ce e acolo. Tu ce ai mai facut? Cu rochita ce ai mai rezolvat? Eu tot sper ca o vei gasi si ar fi bine sa cauti si pe acolo croitor ceva, trebuie sa fie si unul care sa nu ia bani multi si poate o vei face acolo...
    Te pup si sper ca se salveaza mesajul asta ca adorm daca mai scriu o data!!!
    Pupici,
    Eliana.
    p.s. si pt Ciprian
    Buna Eliana,

Ai un nume foarte frumos sa stii! Am verificat tot timpul acest topic si daca am vazut ca nu ai mai scris m-am gandit ca esti obosita sau bolnavioara!Ma bucur mult pentru tine ca ajungi la targ, sa-mi spui si mie ce e pe acolo! Atat de tare as vrea si eu sa fiu acolo sa pot merge sa probez rochite..... Vreau sa te rog sa nu mai fi trista in legatura cu nunta, incearca sa ii explici iubitelului tau ca fotografiile sunt f importante pt tine si sigur veti ajunge la un comun acord. Si eu am trecut prin asta acum ceva timp pentru ca ma uitam la tot felul de fotografi profestionisti pe net, pe site-urile celor mai renumiti fotografi din USA, etc si bineinteles ca as fi vrut si eu acelasi lucru, sa am un fotograf de clasa pentru ca asta e singurul lucru cu care ramai dupa nunta. DAR...din cauza banilor nu mai alegem nici un fotograf bun, iti dai seama ca abia ma impac cu ideea dar aproape ca nu am ce face. La noi s-a pus problema de multe ori sa renuntam la nunta din cauza banilor, poate ai sa spui ca muncim in strainatate si ca ar trebui sa avem bani, dar suntem oarecum la inceput de drum pe aici si ne-am tot chinuit cu actele astea de rezidenta incat am pierdut o gramada de timp si de bani si ni s-au dat planurile peste cap rau de tot. Pana la urma am stabilit sa facem o nunta micuta si cu buget redus. Sotul meu ar vrea sa o amanam si sa o facem cand vom fi un pic mai stabili financiar si sincer nici eu nu prea stiu ce sa fac acum...Si acum momentan stagnam in legatura cu pregatirile.
    Hai ca m-am intristat si nu vreau sa te fac si pe tine...fii optimista ca totul va fi bine, pana la urma cel mai important este ca suntem sanatosi, iubim si suntem iubite!
    Te pup si astept sa-mi scrii cu impresii de la targ!

Inregistrat
    28.08.2009

Citat Postat de georgianageorgi Vezi mesajul
    stati linistite fetelor ca aveti timp sa le faceti!
    nici eu nu sunt asa avansata in pregatiri: contractul cu firma de aranjamente nu l-am semnat inca dar am vb cu fata respectiva.
    poze.......... nu prea am pt ca rochita nu e gata si poza cu ea nu am.
    astea sunt achizitiile noastre!
    mai trebuie sa cumparam o gramada de lucruri din pacate. pt miresic nu am luat nimic, mie mai imi trebuiesc bijuterii, pantofi, voal(imi pun voal si floare), si mai stiu eu ce alte lucruri mai trebuiesc!?
    in perioada urmatoare ne facem un drum pana la bulgari pt ca lucrurile sunt mai ieftine la ei si poate pica ceva dar ne ducem mai mult sa ne plimbam.
    aaaaaaaaa
    buchetul meu o sa fie din gerbrere si modelul este asa
    voi pt nasi ce luati?
    voi cum stati cu pregatirile?
    Imi place f mult buchetul si marturiile. De unde le-ai cumparat?

Inregistrat
    11.08.2010

Buna Geo,
    de ce spui ca este mult 30 mil?...Voi cat dati? Eu la 30 d emil am gasit un oarecare...si ce vreau eu de fapt sunt niste profesionisti la care as da mult mai mult, dar crede-ma ca merita...chiar sunt de calitate serviciile lor. Ce inseamna traditiile de pe zi? Ce legatura au cu formatia ca nu inteleg? Eu tot caut...dar e greu sa caut eu ceva si el sa spuna de la mii de kilometri ca el vrea altceva...asa ca nu mai caut nimic si la revedere!
    Ma bucur ca ai gasit si rochita si ca ai reusit sa o iei asa de la cineva...chiar e o ocazie super. Eu nu am de la cine sa iau, nu-mi plac rochiile pe care le-au avut colegele mele...de fapt am niste pitici si eu...ca trebuie sa ma modelul pe care l-am creat eu...ce sa fac?!...asta daca mai fac ceva...
    hai nu mai fi suparata!
    tiu ca fotografiile sunt importante, ca doar cu ele ramai. poate il convingi pe miresicul tau si il luati pe cel care ti-a placut. pana la urma or s se rezolve toate si toate o sa avem nunta asa cum am visat-o.

ps: poate ne aduci si noua pozici de la targ. ce suparata sunt ca nu pot sa vin si eu! (((((

Pagina 3 din 18 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us