Pagina 3 din 10 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 77

Subiect: Nunta in afara Bucurestiului

Inregistrat
    21.09.2012

Implicit Re: Nunta in afara Bucurestiului

Buna miresici,

Eu sunt o mireasa a anului 2013, la un an dupa sf lumii, cum glumesc prietenii cu noi.

Legat de restaurant, noi am ales sa ne organizam petrecerea la Mogosoaia. Restaurantul e mirific. Pe mine cel putin, m-a cucerit din prima clipa. Meniurile sunt ok la pret (daca nu vrei chestii sofisticate de mancare) si ai bisericuta la 2 pasi, parc pentru poze si plimbarica... noi am vrut sa le avem pe toate intr-um loc: biserica, parc si local

am inteles ca au si camere, dar banuiesc ca nu e ft ieftin, asa ca noi vom cauta pensiuni prin zona pentru cei care nu sunt din Bucuresti.

Va pup,
    Bianca

Citat Postat de viorio Vezi mesajul
    Buna fetelor,

Am primit de Craciun un cadou frumos... cererea in casatorie... si ne-am hotarat sa facem nunta in luna mai.
    Doar ca vrem sa fie ceva mai inedit asa ca ne-am hotarat ca nunta sa fie in afara Bucurestiului.

Aveti vreo idee de locatie de nunta cu cazare pentru 100 de persoane?

Sper sa ma puteti ajuta cu idei.

Inregistrat
    24.04.2012

Si noi am ales sa facem nunta in afara Bucurestiului fiindca ne doream sa uitam macar pentri o zi de smoggul Bucurestiului dar sa nu sa fie nici prea departe de oras .Vom face nunta la Casa Heimerl Ballroom & Garden din Otopeni.

Inregistrat
    21.03.2007

Buna si sa fie intr-un ceas bun!

eu ti-as recomanda Club Cortina din Corbeanca. o prietena de-a mea a avut anul trecut nunta acolo la sfarsitul lunii iunie. a avut si cununie religioasa in aer liber. locatia este superba. nu mi-am putut imagina un astfel de loc. prietena mea a facut nunta afara pe terasa. merita sa o vezi.
    mult noroc la cautat. iti doresc sa gasesti locatia pe care o visezi.

Pentru Valea Prahovei va recomand KUIB, este in Sinaia si arata foarte bine restaurantul...

Inregistrat
    16.02.2013

Am fost nasica la un eveniment in afara Bucurestiului, mai exact la Restaurant Miorita din cadrul Complexului Miorita. Pe linga faptul ca evenimentul a fost unul reusit, de la meniu, open bar, servire(super ospatari),aranjamente etc.am beneficiat atit noi cit si finutii nostri de cite o camera gratuita, iar invitatii au avut cazare la 100 ron camera. Asta a fost super tinind cont ca vreo 30%erau din provincie. Au locuri de parcare spatii verzi,fintina arteziana pentru fotografii in spatele restaurantului. Super nu se compara cu o nunta intre blocuri. Pretul meniurilor este accesibil, in lei si il poti face dupa pofta inimii. Personal am recomandat restaurantul am fost si de revelion acolo.Finuta mea e gravida si vom face si botezul tot acolo. Managerii dna mihaela si dna cristina s-au ocupat de toate detaliile, noi doar am spus ce vrem. Le multumim pe aceasta cale pentru tot efortul depus la realizarea evenimentului perfect. A! am uitat nunta a fost in Salonul Panoramic de la etaj, noi am fost cam 160 persoane. Accesati site-ul lor pentru poze si meniuri www.miotur.ro.
    Ultima editare de aduta78 : 17.02.2013 09:39:27

Inregistrat
    23.11.2012

Cat costa cortul pentru nunti?

Inregistrat
    05.10.2012

Eu voi opta pentru restaurnatul Salon du Mariage (Saftica ) .Am 200 de invitati si in Bucuresti nu prea am gasit cine stie ce..sau locatia nu este suficient de bine pregatita pentu o capacitate asa mare de persoane.La fel nu imi fac griji nici pentru cazarea lor.Odata fac nunta si vreau sa o fac bine , fara griji..
    " In toate torturile de nunta, speranta este cel mai dulce ingredient" -Douglas Jerrold

Inregistrat
    05.10.2012

Citat Postat de steph Vezi mesajul
    Cat costa cortul pentru nunti?
    Un pret nu pot spune, incerca sa cauti pe internet cu ce fel de facilitati vine, unde este amplasat, cat de mare este , cum se ajunge..etc.
    " In toate torturile de nunta, speranta este cel mai dulce ingredient" -Douglas Jerrold

Pagina 3 din 10 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us