Pagina 1 din 14 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 110

Subiect: Castiga un shooting Trash the dress!

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Castiga un shooting Trash the dress!

Draga miresica,
    Ti-e dor sa mai imbraci o data – o ultima data! – rochia de mireasa pusa la pastrare?

Acum ai ocazia sa fii vedeta unui pictorial Trash The Dress* in paginile celei de a treia editii a Revistei Miresici.

Pentru a participa la concurs, tot ce trebuie sa faci este sa ne scrii in acest topic cele mai traznite idei de “sacrificare” a rochie intr-un pictorial Trash the Dress! Te rugam sa incarci si o fotografie cu tine in rochia de mireasa pe care o vei imbraca la shooting.

Concursul se desfasoara pana pe data de 11 februarie 2011. Redactia va face selectia si, pe data de 16 februarie 2011, va anunta marea castigatoare!

Participantele trebuie sa fie dispuse sa puna rochia la dispozitia stilistului dupa al carui concept artistic se va realiza pictorialul.

Citeste cu atentie Regulamentul pentru a afla criteriile de participare.

Mult succes!

*Trash The Dress -
    Cunoscut ca “pictorialul miresei neinfricate”, TTD este un stil de fotografie de nunta ce mizeaza pe contrastul dintre eleganta hainelor si decorul atipic, nonconformist, in care rochia poate fi udata, murdarita, sfasiata, arsa etc. Este o “declaratie” simbolica a faptului ca nunta s-a incheiat si ca rochia distrusa nu va mai fi folosita vreodata.

shutterstock_59948644.jpg
    Ultima editare de irina : 26.01.2011 01:16:15

Inregistrat
    15.03.2010

Implicit Re: Castiga un shooting Trash the dress!

Ce concurs buun! E primul la care imi fac curaj sa particip si asta pt ca imi doresc foarte mult o sedinta TDD. Pozele de la nunta mea, din pacate, cam lasa de dorit asa ca asta ar fi remediul perfect

Mie mi-ar placea o sedinta de exemplu la Vulcanii Noroiosi, cu rochita, o pereche de cizme si o geaca de piele.(imi vine in minte un videoclip al Giuliei de genul acesta)
    Poza cu rochia aici: http://picasaweb.google.com/11574308...26447708999634
    (nu pot sa astasez poza pt ca sunt la munca si nu mai aveam rabdare sa ajung acasa)

Inregistrat
    15.07.2007

Eu vad un TDD reusit in padure langa un foc iar noi miresele fiind padurari cu cizme de cauciuc ,fierastrau nu stiu cat de frumos ar fi dar mie imi place ideea
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    26.05.2008

Eu ma inscriu oricum la concurs..e foarte interesant..rochita mea iubita mai jos..
    Eu as vedea-o taiata scurta in fata sau chiar toata, eu cu o coafura ani 60 cu voaleta neagra, machiaj negru cu dermatograf si buze rosii intr-un studiu, club cu decor vechi..sau cu role sau bicicleta cu flori prospete in cos..desi nu stiu sa merg pe bicicleta, sau ca si craiasa zapezii afara pe strada..am prea multe idei..
    "

Daca nu exista Dumnezeu si noi am crezut in El, ce am pierdut ca am trait o viata curata?Dar daca El exista si tu nu crezi ai pierdut totul...

O herghelie plina de cai pur-sange...

Inregistrat
    12.07.2009

Eu as face un TTD intr-un service auto sau un atelier de pictura printre vopsele si pensule si ... etc

Inregistrat
    25.10.2009

Eu as vrea sa fac o sedinta TTD intr-un atelier mecanic cu multe masini si scule sau pe un teren de constructii ...nu stiu de ce dar locatiile astea ma atrag.
    Mi-ar placea si undeva in apa, pe un strand sau intr-un parc de distractii...
    Ultima editare de andrea85 : 27.01.2011 11:59:06

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    19.12.2008

Citat Postat de irina Vezi mesajul
    Draga miresica,
    Ti-e dor sa mai imbraci o data – o ultima data! – rochia de mireasa pusa la pastrare?

Acum ai ocazia sa fii vedeta unui pictorial Trash The Dress* in paginile celei de a treia editii a Revistei Miresici.

Pentru a participa la concurs, tot ce trebuie sa faci este sa ne scrii in acest topic cele mai traznite idei de “sacrificare” a rochie intr-un pictorial Trash the Dress! Te rugam sa incarci si o fotografie cu tine in rochia de mireasa pe care o vei imbraca la shooting.

Concursul se desfasoara pana pe data de 11 februarie 2011. Redactia va face selectia si, pe data de 16 februarie 2011, va anunta marea castigatoare!

Participantele trebuie sa fie dispuse sa puna rochia la dispozitia stilistului dupa al carui concept artistic se va realiza pictorialul.

Citeste cu atentie Regulamentul pentru a afla criteriile de participare.

Mult succes!

*Trash The Dress -
    Cunoscut ca “pictorialul miresei neinfricate”, TTD este un stil de fotografie de nunta ce mizeaza pe contrastul dintre eleganta hainelor si decorul atipic, nonconformist, in care rochia poate fi udata, murdarita, sfasiata, arsa etc. Este o “declaratie” simbolica a faptului ca nunta s-a incheiat si ca rochia distrusa nu va mai fi folosita vreodata.

shutterstock_59948644.jpg
    deci concursul se refera pt cele care deja au avut nunta,nu??

Pagina 1 din 14 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us