Pagina 1 din 37 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 295

Subiect: Cea mai frumoasa cerere in casatorie

Inregistrat
    21.09.2006

Implicit Cea mai frumoasa cerere in casatorie

Bineinteles, cererea in casatorie este speciala, unica si in acelasi timp, pentru cei implicati cea mai frumoasa. Asa ca va invit, domnisoarelor, doamnelor, la povesti.

Eu o sa povestesc o cerere la care am asistat. Intr-o zi friguroasa de iarna, intr-un decor feeric, patinoarul de la Rockfeller Center se goleste, exceptand doua personaje. Lume multa in jur, apoi tipul se aseaza in genunchi si ii cere mana domnisoarei. Domnisoara era vadit emotionata iar lumea aplauda. Desi nu am auzit raspunsul, sunt sigura ca a acceptat.
    Ultima editare de josefine : 18.02.2007 02:15:34

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Cea mai frumoasa cerere in casatorie

L a noi a inceput ca o seara normala....am fost invitata sa cinam in oras, nimic care sa imi atraga atentia...e drept ca restaurantul era cam retras, era in timpul saptamanii si nu prea era lume....am comandat o ciorba de burta...chelnerita zambitoare....cei drept al meu sotior, logodnic pe acea vreme, era cam tacut, insa credeam ca e obosit, dupa munca....

Vine si primul fel de mancare, insa in loc de ciorba de burta am fost servita cu o cutiuta rosie ....cu broboade de sudoare care isi faceau aparitia pe chipul baiatului meu, cuvinte incrucisate si o voce plina de emotie care imi cereau sa fiu sotie....

Eu sunt o fire foarte vorbareata si nu ma las impresionata foarte usor....insa fetelor in acel moment efectiv nu am putut sa fac comentarii am ramas fara cuvinte cateva momente bune...intre timp mi-a pus inelul si astepta raspunsul....

Dupa ce i-am raspuns afirmativ, mi-a confesat ca a crezut ca tacerea mea se datora faptului ca nu vreau sa ii accept cererea in casatorie...

Si uite asa dupa un ceva timp am facut nunta, o nunta ca in povesti...pt mine si pt el cel putin ....

Inregistrat
    07.02.2005

A mea sigur nu e cea mai frumoasa cerere, dar pt mine a fost
    Totdeauna i-am spus ca nu-mi plac crererile alea cu genunchiu-n paman etc, vorbe frumaose... Sunt si eu romantica dar nu-mi plac cliseele... Si nici sa se uite la mine serios sa ma intrebe asta, cand stim amandoi ca ne vom casatori.
    Asa ca... in 8 martie acu 2 ani cand m-am trezit samerg la lucru am gasit pe etajera de langa pat cutiuta. inelul era exact cum mi-l doream, s-a documentat . si el se facea ca dorme, dar cu un ochi se uita la mine. am sarit, l-am "trezit", l-am pupat .. si cam asta a fost. radeam dupa aceea ca s-a scos, ca nici lui nu-i plac vorbele multe, si a impacat si capra si varza.

Inregistrat
    28.07.2006

pai eu cred ca fiecare cerere in casatorie e frumoasa in felul ei.....daca te cere cel iubit ce-ai vrea mai mult? nu tb sa fie cocotat pe palatul parlamentului sau pe un yacht luxos in caraibe......in ecuatie tb sa fie el si sa fii si tu.... doar atat....si cererea din partea lui...romantica, neromantica, pe fuga, gandita, negandita, oricum ar fi, e binevenita si emotionanta pt fiecare dintre noi..... pe mine m-a cerut la telefon cand ploua afara si cred ca mai era si marti..... ce era sa fac? sa plang de suparare? si dupa, a sunat-o pe mama si i-a spus ....mama soacra....ce faceti etc..... si mama s-a prins...inelul a venit romantic (ca era sa ma inec cu el....l-a pus intr-o capsuna in paharul cu sampanie)......

Inregistrat
    28.07.2006

aaaaa, am uitat sa precizez ca atunci cand mi-a dat inelul m-a cerut in fata prietenilor in lb greaca.....pe care eu nu o inteleg (doar cateva cuv stiu)..... ma uitam la el tampita si am zis nei (adica da) ca eram convinsa ca tb sa raspund asa...

krisstina2004 Guest

Citind atatea povesti frumoase aici pe forum...ma gandesc ca noi suntem cea mai neromantica pereche...noi am inceput pur si simplu sa vb de nunta la modul cel mai practic cu putinta...inelul l-am cumparat tot impreuna fiindca ne-am gandit ca e nevoie si de asa ceva...dar cred ca cea mai buna dovada e intelegerea de zi cu zi, dragostea si respectul care exista intre noi.

Inregistrat
    31.10.2006

Citat Postat de krisstina2004 Vezi mesajul
    Citind atatea povesti frumoase aici pe forum...ma gandesc ca noi suntem cea mai neromantica pereche...noi am inceput pur si simplu sa vb de nunta la modul cel mai practic cu putinta...inelul l-am cumparat tot impreuna fiindca ne-am gandit ca e nevoie si de asa ceva...dar cred ca cea mai buna dovada e intelegerea de zi cu zi, dragostea si respectul care exista intre noi.

Stai linistita ca nu sunteti singuri.Si la noi a fost cam la fel,eu am ales inelul si el mi l-a dat seara,dupa ce m-a dus intr-un loc unde am batut apropouri ca as vrea sa fiu ceruta in casatorie.Si tot nemultumita am fost ca a folosit cuvantul "draga" si l-am mai pus sa ma mai cera.,................
    si mai mai cerut bietul in urmatoarele 2-3 luni cam zilnic dar tot nu a fost nimic spectaculos........
    Dar cum ziceai tu........intelegerea de zi cu zi...primeaza!

Inregistrat
    05.12.2006

Citat Postat de krisstina2004 Vezi mesajul
    exact asa a fost si la noi..... absolut nimik spectaculos....

Pagina 1 din 37 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us