Pagina 1 din 171 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 1367

Subiect: Cursuri de dans

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Cursuri de dans

Mai are cineva de gand sa faca cursuri de dans pentru nunta - mai exact sa invatati valsul miresei cu o coregrafie aparte? Daca da, cu cat timp inainte de nunta? O luna e prea mult sau prea putin?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Cursuri de dans

Draga Xania,
    Noi am avut nunta in 2003 si am facut cursuri de dans...a fost mirific!!!
    Chiar i-am lasat cu gura cascata pe invitati!
    Bravo ca te-ai inscris la astfel de cursuri.
    Noi cu 3 sau 4 luni inainte, am facut cam de 2-5 ori pe luna, cum aveam timp.Dar am facut si alte dansuri, si jive, samba, fox, mai mult din pasiune, dar si pt. nunta.
    Dar e bine si cu 1 luna inainte, doar sa aveti timp si voi si sa vb. din timp cu antrenorul pt. orar.
    Pont: noi am facut o zi inaintea nunti repetir chiar in sala nuntii, sa ne obisnuim cu podeaua si spatiul, crede-ma e f. importanta partea asta.
    Daca mai ai nevoie de alte info, oricand
    Te pu,
    Anca

Inregistrat
    07.02.2005

Buna Anca si multumesc pentru raspuns. Noi inca nu ne-am inscris la cursuri dar avem de gand sa o facem pentru ca merita sa stii sa te misti pe ring si mai ales sunt sigura ca asa cum ai zis tu vor ramane toti cu gura cascata. Chiar intamplator am vazut la cineva niste filmulete de la o nunta cu dansul mirilor - au avut o coregrafie minunata! Si chiar referitor la asta vroam sa te intreb daca tu ai facut dansuri intr-o grupa sau erati doar voi doi. Am inteles ca exista si astfel de cursuri doar pt respectivul cuplu iar antrenorul le face o coregrafie speciala pentru ei si deci in concluzie se ocupa doar de ei.
    Tu ai facut cursurile in Bucuresti?

Inregistrat
    07.02.2005

Poti opta si pt. sedinte particulare, pretul va fi mai mare.Daca ai spatiu suficient acasa poate veni si acasa, daca nu la locatia lor.
    Noi am facut cursurile, prima data in grup, la grupa de adulti, apoi am facut cateva particulare, in sala lor, apoi in sala restaurantului unde a fost nunta.
    Da, am avut o " coregrafie", daca vrei sa-i spunem asa vals pe melodia din Filmul de desene animate Anastasia- ne place la nebunie melodia.
    Noi suntem din Timisoara, asa ca la partea asta nu te pot ajuta, dar gesisem, la un moment dat ceva pe net, in Bucuresti.
    Da cautare pe google si sigur gasesti.
    Partea misto a fost ca noi i-am invitat si pe instructori la nunta si un cuplu de dansatori profi-copii- daca i-ai vedea cum se misca...
    Asta pt. ca in ziua nuntii era si ziua tatalui meu si ai mei facusera in tinerete dansuri de societate si i-am facut o surpriza.
    Vreau sa stii ca s-a simtit la fiecare plic faptul ca invitatii au fost f. impresionati.La fiecare mai erau 20,30 E sau Dolari peste, nu era o suma fixa.
    Poti incerca si sa inviti un cuplu de dansatori profi, nu te ingrijora, nu va vor eclipsa, ca stiu ei ce si cand sa faca.
    Te pup,
    Anca

anonymous Guest

Buna, sunt Lily din Iasi si voi fi si eu mireasa anul asta, pe 15 iulie. Voi lua desigur lectii de dans, ca sa ma descurc bine in ziua cea mare...dar cu celelalte inca nu m-am hotarat. Sunt sigura ca anul asta va fi unul plin de miri fericiti!

Inregistrat
    07.02.2005

Lily, bine ai venit!
    Cum e vremea la Iasi? E foarte buna decizia ta, mai ales daca viitorul sotz accepta ideea de a lua lectii de dans . Mult succes la toate si daca mai ai nevoie de sfaturi ne gasesti aici!

Inregistrat
    07.02.2005

Buna fetelor, ce idee buna, numa gandisem la asta dar vreau si eu !!!!
    Lily din Iasi, am si eu nunta toamna aceasta si va fi in Iasi, nu am idee despre restaurantele din iasi, da-mi cateva sfaturi te rog!
    Vand rochita casa de moda Ioanin, cu trena, superba.

neli Guest

Implicit Valsul miresei - curs rapid ?

Nu ma pricep deloc la vals si nu stiu cum o sa fac fata la valsul miresei. Va rog sa ma informati si pe mine daca stiti unde pot sa invat sa dansez vals, repede si ieftin.

Pagina 1 din 171 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us