Citat Postat de deeafily Vezi mesajul
Asa simt si eu cum spuneti voi.Lui i este bine asa.Eu i-am spus ca pe mine nu ma intereseaza nimic , nici nu imi tre vila , nici palat doar sa fiu cu el intr-o camera de 2 metri patrati dar sa sa stiu ca suntem impreuna , facem totul impreuna , planuri , calatori etc.La fel au spus si cunoscutii nostri cand au aflat care sunt de fapt problemele pt care el nu vrea nunta inca-lipsa unei sigurante financiare , a locuintei- ca daca astepti sa aduni bani ca sa faci nunta sau sa iti intemeiezi o familie, nu o sa faci niciodata pt ca intotdeauna vor fi lipsuri.Va multumesc pt pareri si raspunsuri, am vrut sa vad daca eu sunt aia care poate e intr-o ureche sa zic asa,sunt eu altfel de imi tre mie nunta , familie, ceea ce mi se pare firesc la o varsta, sau e el realist si poate sunt eu mai demodata.Astept sa vad zilele astea ce se va intampla
Destul de grea situatia in care te afli si cred ca e normal ca dupa 5 ani de relatie sa iti doresti sa te casatoresti cu iubitul tau...ori nu in orice relatie cautam asta?un partener cu care sa ne traim restul vietii si cu care sa ne intemeiem o familie?cred ca degeaba ai insista el nu isi va schimba parerea...probabil ca isi doreste sa va casatoriti atunci cand se simte el pregatit sa faca acest pas....motivul pe care il invoca el pare logic,dar totusi nu suficient,cand 2 oameni se iubesc se gasesc solutii,dar trebuie ca o decizie de genul sa vina din partea ambilor...nu e suficient sa iti doresti tu foarte mult,trebuie sa isi doreasca si el la fel de mult aceasta casatorie si sa fie pregatit sa faca sacrificii pt a fi cu tine...
Iti doresc numai bine si sa iti cumpere inelul cat mai repede