Pagina 1 din 114 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 912

Subiect: Biserica si slujba religioasa

Implicit Biserica si slujba religioasa

fetelor as vrea sa stiu mai multe lucruri despre bisericile si slujbele de cununie din constanta,aici cred ca ne pot ajuta mai mult proaspetele sotioare.cam cat dureaza,cati preoti sunt,daca au cor etc.asteptam parerile voastre doamnelor.

Implicit Re: Biserica si slujba religioasa

Tot ce pot sa-ti spun este ca la biserica unde facem noi au cor.Cat timp dureaza slujba sunt si eu curioasa.Dar poate ne spune si noua cineva.

Inregistrat
    28.09.2006

Asta vara am fost la nunta unor prieteni, care au facut cununia religioasa la Catedrala, si dorindu-ne foarte mult sa facem si noi acolo am fost atenta la detalii. Astfel, pot sa va zic ca au fost 5 preoti, cor, iar slujba a durat vreo 40-45 de minute. Slujba a fost foarte frumoasa, preotii nu s-au grabit, iar corul a cantat divin. De costat nu stiu cat costa, pentru ca prietenii nostrii nu stiau (au platit nasii), insa noua cand am fost sa ne inscriem si sa platim taxa de 500 000, preotul care se ocupa de rezervari a spus sa nu ne facem probleme pentru ca nu sunt sumele care se vehiculeaza...
    Asa ca cei care spun ca la Catedrala slujbele se fac pe fuga , doar pentru bani sunt carcotasi...

Citat Postat de cristina17 Vezi mesajul
    Asta vara am fost la nunta unor prieteni, care au facut cununia religioasa la Catedrala, si dorindu-ne foarte mult sa facem si noi acolo am fost atenta la detalii. Astfel, pot sa va zic ca au fost 5 preoti, cor, iar slujba a durat vreo 40-45 de minute. Slujba a fost foarte frumoasa, preotii nu s-au grabit, iar corul a cantat divin. De costat nu stiu cat costa, pentru ca prietenii nostrii nu stiau (au platit nasii), insa noua cand am fost sa ne inscriem si sa platim taxa de 500 000, preotul care se ocupa de rezervari a spus sa nu ne facem probleme pentru ca nu sunt sumele care se vehiculeaza...
    Asa ca cei care spun ca la Catedrala slujbele se fac pe fuga , doar pentru bani sunt carcotasi...

Ma bucur ca veti face nunta acolo unde va doriti,in cazul vostru la Catedrala.Referitor la suma,asa spune toata lumea ca cer o gramada de bani,dar nu cred ca trebuie sa ne gandim noi la lucrurile astea,ESTE TREABA NASILO,nu ?

Inregistrat
    18.02.2007

Buna,fetelor.
    Mie imi place ft mult biserica Sf. Mina.
    Stie cineva cum este slujba, cati preoti, cor ... ?

fetelor eu am testat piata inainte sa aleg. am fost la sf mina si mi au zis ca trebuie sa platesc eu 2 milioane si cam din cate stiu eu inca vreo 3 platesc nasii. ca prieteni de ai mei asa au cam platit, nu vreau sa zic vorbe grele la adresa cuiva dar sotului meu i a parut cam prea mistocar preotul picu cu barba.dupa cumnatul meu s a casatorit la biserica alba si el a platit cam 3sute de mii taxa iar nasul lui cam in jur de 3 mil. a trebuit sa merg la catedrala pt ca mie imi placea odinioara cum faceau slujbele , tinand cont ca sotul meu nu vroia sa mina.am dat 5 sute de mii avansul care l a cerut preotul si dupa am intrebat pe tipul de la lumanari cam cat sunt costurile,el mi a raspuns ca in jur de 5 milioane a fost anul trecut pt ca ei au si cor, dar ca anul asta or sa fie ceva mai mult....nu vreau sa fiu carcotasa dar mi se pare mult 5 mil, chiar daca plateste nasul. oare a devenit si asta o afacere ??? voi ce preturi stiti? imi poate spune cineva care a facut deja acolo cum a fost pana la urma
    sau cineva care are in acelasi loc ce a mai aflat?? va pup din nou

Inregistrat
    14.09.2006

"am fost la sf mina si mi au zis ca trebuie sa platesc eu 2 milioane si cam din cate stiu eu inca vreo 3 platesc nasii."

Numai atat????? Nasii unei verisoare de-ale mele au platit 10 milioane!!!!!!!!!!
    Despre catedrala nu stiu nik, dar eu cred ca merita avand in vedere ca au si cor, iar catedrala e catedrala!

Inregistrat
    28.09.2006

Citat Postat de anamaria2002boss Vezi mesajul
    "am fost la sf mina si mi au zis ca trebuie sa platesc eu 2 milioane si cam din cate stiu eu inca vreo 3 platesc nasii."

Numai atat????? Nasii unei verisoare de-ale mele au platit 10 milioane!!!!!!!!!!
    Despre catedrala nu stiu nik, dar eu cred ca merita avand in vedere ca au si cor, iar catedrala e catedrala!

Asa stiam si eu ca la Sfantul Mina costa 10 milioane cununia !!! Cumnata mea mai mergea la slujba acolo si spunea ca ar fii fost (nu stiu daca mai e) pus pe usa lista cu tarifele pt cununie, botez ... etc si scria clar ca pentru cununie tariful este de 10 milioane !!! Enorm!!! Sper ca la Catedrala unde facem noi sa nu fie totusi atat de mult...or plati ei nasii , dar totusi nu trebuie sa exageram!!!!

Pagina 1 din 114 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us