Pagina 3 din 85 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 678

Subiect: Pregatirile miresicilor de MAI 2012

Inregistrat
    18.03.2011

Red face

Citat Postat de MissSwan Vezi mesajul
    Eu in principal vreau sa combin mov cu fuchsia si cu roz pal, sau mov cu lila si fuchsia. Sau toate 4 ca merg. Mai vedem la fata locului. Tematica va fi Anglia Regency (Jane Austen ), vom tine cont de asta la rochia mea, costumul lui, decoratiuni, invitatii, si meniu cat de cat (in sensul ca vom renunta la sarmale).
    Iti cauti o rochie empire, sau a line... cum stai la capitolul asta? Ai gasit ceva interesant? Te casatoresti inaintea mea, abia astept sa vad cum vor arata decoratiunile si mai ales rochia. Eu sunt mica de statura si slabuta. Nu cred ca m-ar avantaja foarte mult modelul princess, de aceea optez pentru modelul a-line (voi proba totusi si cele princess, asa de curiozitate).
    Mie imi plac tare mult fluturii si verdele, sper sa reusesc sa le cuplez pe amandoua fara sa para prea copilaros. Desi inca nu am in minte o tema anume, as vrea sa fie in culori vesele pentru ca asa suntem amandoi, plini de viata (cum ar trebui sa fie toti tinerii). Mai astept combinatii de culori din partea voastra.

Apropo de domnisoarele de onoare? Una singura sau mai multe? Ce atributii i-ati da domnisoarei/lor? Le imbracam in aceasi culoare sau libera alegere?
    Ultima editare de MissSwan : 18.03.2011 17:00:07

Inregistrat
    07.09.2009

Implicit Re: Pregatirile miresicilor de MAI 2012

Citat Postat de Ionyki Vezi mesajul
    Iti cauti o rochie empire, sau a line... cum stai la capitolul asta? Ai gasit ceva interesant? Te casatoresti inaintea mea, abia astept sa vad cum vor arata decoratiunile si mai ales rochia. Eu sunt mica de statura si slabuta. Nu cred ca m-ar avantaja foarte mult modelul princess, de aceea optez pentru modelul a-line (voi proba totusi si cele princess, asa de curiozitate).
    Mie imi plac tare mult fluturii si verdele, sper sa reusesc sa le cuplez pe amandoua fara sa para prea copilaros. Desi inca nu am in minte o tema anume, as vrea sa fie in culori vesele pentru ca asa suntem amandoi, plini de viata (cum ar trebui sa fie toti tinerii). Mai astept combinatii de culori din partea voastra.

Apropo de domnisoarele de onoare? Una singura sau mai multe? Ce atributii i-ati da domnisoarei/lor? Le imbracam in aceasi culoare sau libera alegere?
    Rochia va fi Empire cu ceva influente moderne. Momentan aceasta e in top. Pe mine m-ar avantaja si princess, dar nu-mi doresc deloc. Initial am vrut ceva A-line cu trena, dar apoi m-am reorientat spre Empire dupa ce am vazut rochia si am ales tema.
    Cred ca va iesi f bine pe verde si cu fluturi. Nu mi se pare ca e prea copilaresc. Verde/oliv cu roz/fuchsia ar fi o combinatie super, mie una imi place mult si mi se pare perfecta pt o nunta de primavara. La fel verde cu mov, verde cu galben sau verde cu turcoaz.
    Cat despre domnisoare, eu voi avea una singura si cum nu facem la ortodocsi va fi si pe post de nasa oarecum. Adica asa cum e maid of honour in afara. Ea va organiza petrecerea burlacitelor, va fi mana mea dreapta la nunta, etc. O sa aiba o rochie tot stil empire, dar modelul exact, culoarea si materialul vor fi la alegerea ei.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    16.11.2009

Citat Postat de Ionyki Vezi mesajul

Si daca pt unii arata copilaros ce? F bine! Sa fie exact cum simti tu. Cum simtiti voi. Mie mi se pare super tema. Poti merge si pe mai multe culori, dar sa fie mai pastelate si pastreaza una ca si dominanta. De ex verde. Restul le pui ca accent.

Inregistrat
    18.03.2011

Va multumesc amadurora pentru sustinere, cred ca o sa ma axez pe verde cu roz pal, am vazut cateva deocratiuni chiar reusite cu aceste combinatii si aratau superb. Acum depinde si de agentia pe care o contractezi. La noi in familia anul trecut a avut loc nunta cumnatului meu (viitor) si s-a ocupat de decoratiuni verisorii acestuia. A fost frumos amenajat, simplu, dar cu bun gust nu foarte incarcat. Acum depinde si de buget... a-ti consultat pana acum piata decoratorilor? Aveti buget la care v-ati gandit pentru decorarea salii, masinilor?

Inregistrat
    07.09.2009

La un buget exact sincera sa fiu nu prea m-am gandit inca, insa am pus ochii pe cateva agentii care se potrivesc cu ce imi doresc eu.

Inregistrat
    22.02.2011

Implicit

BUNA.Si eu sunt o miresica de mai 2012 si ma bucur k ati deschis acest topic si ca v-am gasit.E foarte bine sa stii k ai cu cine sa te sfatuiesti,cineva impartial. In legatura cu pregatirile,noi am stabilit localul,biserica si muzica.restul pe parcurs.Spor la pregatiri !

Citat Postat de MissSwan Vezi mesajul
    Rochia va fi Empire cu ceva influente moderne. Momentan aceasta e in top. Pe mine m-ar avantaja si princess, dar nu-mi doresc deloc. Initial am vrut ceva A-line cu trena, dar apoi m-am reorientat spre Empire dupa ce am vazut rochia si am ales tema.
    Cred ca va iesi f bine pe verde si cu fluturi. Nu mi se pare ca e prea copilaresc. Verde/oliv cu roz/fuchsia ar fi o combinatie super, mie una imi place mult si mi se pare perfecta pt o nunta de primavara. La fel verde cu mov, verde cu galben sau verde cu turcoaz.
    Cat despre domnisoare, eu voi avea una singura si cum nu facem la ortodocsi va fi si pe post de nasa oarecum. Adica asa cum e maid of honour in afara. Ea va organiza petrecerea burlacitelor, va fi mana mea dreapta la nunta, etc. O sa aiba o rochie tot stil empire, dar modelul exact, culoarea si materialul vor fi la alegerea ei.
    foarte dragut modelul acesta de rochie,si chiar se potriveste cu tema ta.
    Ultima editare de MissSwan : 22.03.2011 12:14:56

Inregistrat
    07.09.2009

Citat Postat de marrylou Vezi mesajul
    BUNA.Si eu sunt o miresica de mai 2012 si ma bucur k ati deschis acest topic si ca v-am gasit.E foarte bine sa stii k ai cu cine sa te sfatuiesti,cineva impartial. In legatura cu pregatirile,noi am stabilit localul,biserica si muzica.restul pe parcurs.Spor la pregatiri !

foarte dragut modelul acesta de rochie,si chiar se potriveste cu tema ta.
    Bine ai venit! Si multumesc frumos!

Inregistrat
    22.02.2011

Fetelor,poate ma ajutati cu un sfat.Eu am localul in culori de rosu,f mult rosu,adica stalpii din sala,podeaua,perdelele iar pe pereti este un tapet gri cu cerculete rosii.Din aceasta cauza nu pot folosi acele culori specifice primaverii,desi mi-ar fi placut f mult.Practic sunt conditionata de aceste culori.Voi ce credeti k as putea sa folosesc la decoratul salii si la flori? o sa incerc sa va atasez o poza cu localul sa va faceti o idee.
    SPOR LA PREGATIRI !!!
    DSC05494 (Medium).JPGDSC05484 (Medium).JPG

Pagina 3 din 85 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us