Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 18

Subiect: schimbarea buletinului!!

Inregistrat
    09.03.2011

Implicit schimbarea buletinului!!

buna miresici...se poate baga la urgente pt a schimba buletinu ca nu as vrea sa stau vreo luna in tzara pana ce l-as putea scoate...astept rasp..ms

Inregistrat
    12.07.2009

Implicit Re: schimbarea buletinului!!

Citat Postat de pr3ntesa Vezi mesajul
    buna miresici...se poate baga la urgente pt a schimba buletinu ca nu as vrea sa stau vreo luna in tzara pana ce l-as putea scoate...astept rasp..ms
    Cand am schimbat eu buletinul nu se puteau face la urgenta, in plus de asta a durat 45 de zile pana mi l-au dat, iar programarea se facea cu 2 saptamani inainte

Inregistrat
    01.08.2010

la noi se poate da si in aceeasi zi dak o/il convingi pe aia/ala de la ghiseu k ai nevoie urgent de el adik dovezi negru pe alb ma refer eu lucrez la o ag de turism si multi vin sa isi faca rezervari pt ziua resp pt a li se da buletin/pasaport in aceeasi zi..mai putin pasaportul electronic..ala dureaza

Inregistrat
    09.03.2011

stiu ca se poate da doar daca ai contract de munca..am sa vad ce fac atunci...as mai avea o intreb cum e cu chestia te poti casatori la cununia civila in iasi doar daca locuiesti acolo..noi apartinem de iasi dar stam in comune eu in tomesti iar viitoru sotu in andrieseni..trebuie sa ma ia cineva in spatiu sau cum ca numai inteleg..va multumesc miresici ca mi-ati rasp poate puteti sa ma ajutati si cu asta daca stiti ceva sau sunteti in situatia mea

Inregistrat
    01.08.2010

stiu ca se poate da doar daca ai contract de munca..am sa vad ce fac atunci...as mai avea o intreb cum e cu chestia te poti casatori la cununia civila in iasi doar daca locuiesti acolo..noi apartinem de iasi dar stam in comune eu in tomesti iar viitoru sotu in andrieseni..trebuie sa ma ia cineva in spatiu sau cum ca numai inteleg..va multumesc miresici ca mi-ati rasp poate puteti sa ma ajutati si cu asta daca stiti ceva sau sunteti in situatia mea
    deci
    pt a va putea casatori in iasi trebuie sa aveti unul din voi domiciliul acolo.dc nu suni la starea civila sa intrebi exact?eu aveam un pliant de la targ si scria acolo cam tot ce aveai nevoie,dar le-am aruncat.suna si intreaba k nu pierzi nimic
    bafta

Inregistrat
    09.03.2011

Implicit Re: viza de flotant!!

buna..stie cineva cat dureaza sa faci viza de flotant si ce acte trebuie..multumesc

Inregistrat
    03.01.2011

Implicit Re: viza de flotant!!

Aplicarea vizei de reședință
    1. Cererea pentru înscrierea în actul de identitate a mențiunii privind stabilirea reședinței (Anexa 19);
    2. Actul de identitate al solicitantului;
    3. Documentul cu care se face dovada adresei de reședință (copie xerox și original),Anexa 1
    IMPORTANT!
    1 Dacă solicitați viza într-o locuință aparținând unei alte persoane fizice :
    găzduitorul va prezenta actul de proprietate (copie xerox și original) – Anexa 1 pct. a, d - și își va exprima consimțământul prin completarea rubricii corespunzătoare de pe cererea de la pct.1, în prezența lucrătorului de la ghișeu,
    ·dacă găzduitorul nu se poate prezenta la serviciul public comunitar de evidență a persoanelor va da o Declarație de primire în spațiu(Anexa 12) la notarul public, în prezența polițistului de la postul de poliție-pentru mediul rural, sau la misiunea diplomatică sau oficiul consular al României din străinătate.
    2.Dacă solicitați viza într-un cămin studențesc:
    ·Formularul de la pct.1 trebuie completat la rubrica destinată găzduitorului cu datele administratorul căminului, care semnează și aplică ștampila
    ·Se prezintă carnetul de student vizat pe anul în curs, sau o adeverință de student.
    3. Daca solicitați viza într-un cămin aparținând unei unități economice:
    ·Formularul de la pct.1 trebuie completat la rubrica destinată găzduitorului cu datele administratorul căminului, care semnează și aplică ștampila
    ·Se prezintă adeverința de salariat, după caz.
    4. Chitanța reprezentând taxa extrajudiciară de timbru–sau-Timbru fiscal(4 LEI);
    5. Dosar plic.

sursa : http://www.dlep-iasi.ro/Evp_doc.html#resedinta
    buna..stie cineva cat dureaza sa faci viza de flotant si ce acte trebuie..multumesc

Inregistrat
    04.01.2011

Bineinteles. Eu mi-am schimbat buletinul acum 3-4 luni pt ca imi expirase si mi-a fost gata in 3 zile.
    The way i see IT. Be yourself, everyone else is already taken.
    Our wedding teaser, the tango project.
    Rockin' Wedding

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us