Pagina 3 din 78 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 620

Subiect: Pregatirile miresicilor de IUNIE 2012

Inregistrat
    16.03.2011

Implicit Re: Pregatirile miresicilor de IUNIE 2012

Citat Postat de miha_g Vezi mesajul
    eu nu voi apela la o firma de decoratiuni....cei de la sala au 6 modele din care pot sa aleg, doua sunt chiar pe gustul meu....mai trebuie sa rezolv cu florile dar si aici stau bine ca am cateva cunostinte care se ocupa cu asa ceva si are si suporturi frumoase si bile din alea colorate....numai sa ma hotarasc eu ce vreau; fum, reflectoare si lasere imi aduce formatia....mai trebuie sa rezolv cu ceva artificii( au cei de la sala dar nu stiu cum sunt; au zis ca imi trimit niste poze) ... am scapat de ceva cheltuieli suplimentare
    Buna fetelor!
    Eu am o mare dilema ca nu stiu la ce restaurant o sa-mi fac nunta si am cel putin 2 variante: Solange Ballroom sau Imperial Ballroom!
    As vrea ca fetele din Bucuresti sa-mi spuna si mie ce parere au despre ele, daca au fost la nunti acolo si cum li s-a parut... etc

Inregistrat
    17.02.2010

eu nu voi apela la o firma de decoratiuni....cei de la sala au 6 modele din care pot sa aleg, doua sunt chiar pe gustul meu....mai trebuie sa rezolv cu florile dar si aici stau bine ca am cateva cunostinte care se ocupa cu asa ceva si are si suporturi frumoase si bile din alea colorate....numai sa ma hotarasc eu ce vreau; fum, reflectoare si lasere imi aduce formatia....mai trebuie sa rezolv cu ceva artificii( au cei de la sala dar nu stiu cum sunt; au zis ca imi trimit niste poze) ... am scapat de ceva cheltuieli suplimentare

e bine ca are sala husele...la mine nu imi ofera sala nimic...va trebui sa ma descurc eu...cu florile la fel...am o cunostinta in Brasov, dar ar fi prea complicat ca sa le duc la Reghin...
    personal nu sunt prea de acord cu lasere si jocuri de lumini la nunti...clubul e club, nunta e nunta...daca faci nunta in club e altceva, dar asa...cat despre artificii, nu stiu la ce te referi, la cele de la tort, la artificii care sa ingradeasca asa cumva ringul de dans cand deschideti voi dansul sau pur si simplu artificii normale lansate spre cer (ce descriere )
    important e totusi sa iti placa tie si sa faci totul cum vrei tu...iar daca tu la asta visezi, atunci e totul perfect

Inregistrat
    16.03.2011

Citat Postat de Roxynutza Vezi mesajul
    e bine ca are sala husele...la mine nu imi ofera sala nimic...va trebui sa ma descurc eu...cu florile la fel...am o cunostinta in Brasov, dar ar fi prea complicat ca sa le duc la Reghin...
    personal nu sunt prea de acord cu lasere si jocuri de lumini la nunti...clubul e club, nunta e nunta...daca faci nunta in club e altceva, dar asa...cat despre artificii, nu stiu la ce te referi, la cele de la tort, la artificii care sa ingradeasca asa cumva ringul de dans cand deschideti voi dansul sau pur si simplu artificii normale lansate spre cer (ce descriere )
    important e totusi sa iti placa tie si sa faci totul cum vrei tu...iar daca tu la asta visezi, atunci e totul perfect
    NASPA CU ARANJATUL SI DECORATUL SI EU NU O SA INTELEG NICIODATA DE CE RESTAURANTELE IN GENERAL NU INCLUD SI CHESTIA ASTA CA DOAR FACI NUNTA NU IEI MASA
    IN MOD NORMAL AR TREBIU SA ASIGURE TOATE ASTEA CA DE-AIA E RESTAURANT DE SI PT. NUNTA

Inregistrat
    07.06.2010

Citat Postat de Roxynutza Vezi mesajul
    laser si reflectoare sunt doar deasupra formatiei, oricum daca vad ca incomodeaza le spun sa le opreasca, dar din ce am vazut filmulte pe net arata bine, cumva delimiteaza scena aferenta formatie......si fumul e folosit doar la dansul de deschidere.....e vb de artifiicii din alea la semiinaltime pentru dansul de deschidere si din alea mici pentru tort...sala mea este f mare.....400 mp....capacitate de 200 de locuri fara stalpi si cu un ring generos, f bine aerisita ....eu o sa am in jur de 140 de invitati deci voi aseza cate 8 persoane la masa ca sa nu para gol......

Inregistrat
    07.06.2010

Citat Postat de Ucretzik Vezi mesajul
    NASPA CU ARANJATUL SI DECORATUL SI EU NU O SA INTELEG NICIODATA DE CE RESTAURANTELE IN GENERAL NU INCLUD SI CHESTIA ASTA CA DOAR FACI NUNTA NU IEI MASA
    IN MOD NORMAL AR TREBIU SA ASIGURE TOATE ASTEA CA DE-AIA E RESTAURANT DE SI PT. NUNTA
    in iasi majoritatea restaurantelor au o astfel de oferta sau colaboreaza cu cateva firme pe care ti le recomanda si care au preturi acceptabile; si mie mi se pare normal sa iti puna fete de masa si huse asortate macar cateva varianta iar daca ai anumite cerinte poti sa cauti in alta parte si sa iei o firma de decoratiuni.

Inregistrat
    05.10.2010

Buna fetelor!
    Eu am o mare dilema ca nu stiu la ce restaurant o sa-mi fac nunta si am cel putin 2 variante: Solange Ballroom sau Imperial Ballroom!
    As vrea ca fetele din Bucuresti sa-mi spuna si mie ce parere au despre ele, daca au fost la nunti acolo si cum li s-a parut... etc
    Nu am fost sa le vad pe niciunul dintre ele...Insa din ce am vazut pe net...as inclina spre Solange Nu stiu despre el decat ca este al unui machedon si ca avea un meniu mai mare decat bugetul nostru

Inregistrat
    17.02.2010

pt ca nu ofera si decoratiuni...la mine de exmeplu este restaurantul unui hotel, si desi sala accea a fost facuta special pt evenimente patronul ne-a zis ca el nu vrea sa se complice cu huse din toate culorile si combinatiile dupa cum are fiecare mireasa toanele ei...asa ca mai bine sa isi aleaga fiecare ce vrea

Inregistrat
    17.02.2010

laser si reflectoare sunt doar deasupra formatiei, oricum daca vad ca incomodeaza le spun sa le opreasca, dar din ce am vazut filmulte pe net arata bine, cumva delimiteaza scena aferenta formatie......si fumul e folosit doar la dansul de deschidere.....e vb de artifiicii din alea la semiinaltime pentru dansul de deschidere si din alea mici pentru tort...sala mea este f mare.....400 mp....capacitate de 200 de locuri fara stalpi si cu un ring generos, f bine aerisita ....eu o sa am in jur de 140 de invitati deci voi aseza cate 8 persoane la masa ca sa nu para gol......

pe alea de semiinaltime le-as agrea cat de cat..insa cele de la tort eu personal le voi inlocui cu lumanari...parca strica din frumusetea lui betele alea infipte in el

Pagina 3 din 78 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us