Pagina 54 din 54 PrimulPrimul ... 444525354
Rezultate de la 425 la 430 din 430

Subiect: Pregatirile miresicilor de APRILIE 2012

Inregistrat
    01.08.2007

Implicit Re: Pregatirile miresicilor de APRILIE 2012

Citat Postat de Asherit Vezi mesajul
    Dragelor, am o mare problema. Nu mai gasim unde sa ne facem nunta...tot e ocupat. Am sunat acum la un restaurant ce imi place foarte mult si au spus ca pe 2013 au ocupat TOT.. inclusiv datele in care nu se fac nunti, toate sambetele si duminicile

Singura solutie ar fi in aprilie. Cum a fost la nunta voastra? Nu a fost frig?
    Exact cum spunea MissSwan...in aprilie nu se fac nunti. Si nu cred ca se gaseste preot care sa vrea tocmai in Postul Pastelui sa faca asa ceva si oricum ar fi dragut sa intrati si voi in noua viata de familie cu sufletul si constiinta linistita ca nu ati facut nunta in post.
    cat despre vreme, a fost frumos si cald in aprilie, desi in mai au urmat vreo 2 sapt de ploi si frigulet...deci e la noroc succes!

Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...

Inregistrat
    01.08.2007

Multumesc de raspuns. Eu sunt baptista, asa ca postul nu va fi o problema pentru noi. Singura grija ar fi de vreme..am asa emotii. Chiar daca si in alte luni poate fi frig in ziua nuntii, gandindu-ma la probabilitati mai mult m-as astepta la frig in aprilie decat in iulie..
    ah..scuze, acum am vazut raspunsul tau. atunci, cred ca partea a 2-a a lunii aprilie e cea mai nimerita ca sa speri la vreme frumoasa si calduta. noi am avut noroc si in 2011 la civila si in 2012 la religioasa, si ambele au fost pe 29 apr.

Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...

Inregistrat
    24.08.2010

Citat Postat de dcrissu Vezi mesajul
    ah..scuze, acum am vazut raspunsul tau. atunci, cred ca partea a 2-a a lunii aprilie e cea mai nimerita ca sa speri la vreme frumoasa si calduta. noi am avut noroc si in 2011 la civila si in 2012 la religioasa, si ambele au fost pe 29 apr.
    oricum nu am fi facut mai devreme, ca nu vreau sa inghet de frig si sa am mereu nasul rosu
    Nici asa nu prea as fi vrut, ca sunt in ultimul an la faculta, o sa am licenta, dar doar in zilele de post din aprilie se mai gaseste liber.

Casnicie fericita sa ai!

Inregistrat
    01.08.2007

oricum nu am fi facut mai devreme, ca nu vreau sa inghet de frig si sa am mereu nasul rosu
    Nici asa nu prea as fi vrut, ca sunt in ultimul an la faculta, o sa am licenta, dar doar in zilele de post din aprilie se mai gaseste liber.

Casnicie fericita sa ai!
    Multumesc frumos, la fel si tie! si sa-ti gasesti locatia perfecta si sa ai o nunta superba!

Inregistrat
    25.04.2011

Multumesc de raspuns. Eu sunt baptista, asa ca postul nu va fi o problema pentru noi. Singura grija ar fi de vreme..am asa emotii. Chiar daca si in alte luni poate fi frig in ziua nuntii, gandindu-ma la probabilitati mai mult m-as astepta la frig in aprilie decat in iulie..
    eu am avut pe 28 aprilie...a fost o vreme superba, o zi de primavara cu temperaturi de vara....au fost aproape 30 de grade.

E o loterie si cu vremea
    Primavara este anotimpul meu preferat si am facut cea mai buna alegere pentru ziua nunti.

Spor la miresit,

Andreea

Inregistrat
    24.08.2010

Citat Postat de dcrissu Vezi mesajul
    Multumesc frumos, la fel si tie! si sa-ti gasesti locatia perfecta si sa ai o nunta superba!
    Multumesc Mi-am gasit locatia perfecta, desi a trebuit sa reanalizez lucrurile din punct de vedere al zilei in care va fi.
    Cunoscand cum sunt, mi-ar fi greu sa ma marit chiar inainte de examene, licenta, pentru ca as fi foarte stresata. Plus ca nici in luna de miere n-as fi putut merge si imediat dupa nunta trebuie sa ne mutam.

Chiar daca probabil cateva persoane nu vor veni in august, noi vom fi fericiti stiind ca cei ce vor cu adevarat vor veni.

Citat Postat de juliana_deea Vezi mesajul
    eu am avut pe 28 aprilie...a fost o vreme superba, o zi de primavara cu temperaturi de vara....au fost aproape 30 de grade.

E o loterie si cu vremea
    Primavara este anotimpul meu preferat si am facut cea mai buna alegere pentru ziua nunti.

Spor la miresit,

Andreea
    Asa este, desi, in mod logic, mai multe sanse ai sa fie cald vara decat primavara. Oricum, nu am mai ales dupa aceste criterii, ci dupa cele enuntate mai sus. Pentru ca nu puteam multumi oricum pe toti nu avea sens sa facem compromisuri, sa ne schimbam toate planurile pentru cateva persoane, mai ales ca am gasit o singura data in care sa putem face nunta la un restaurant ce ne place.(4 august). Ca pe langa faptul ca nu gaseam restaurant erau si comentarii de genul ca e prea tarziu in august, ca oamenii o sa fie satui de nunti, ca o sa mearga in concendiu.. Dar, dupa cum spuneam, daca cineva doreste cu adevarat sa vina la nunta mea, isi va trece asta in agenda.

Ma bucur ca ati avut o vreme frumoasa si va doresc o casnicie la fel de insorita si plina de bucurii.
    Ultima editare de Asherit : 18.09.2012 12:05:32

Pagina 54 din 54 PrimulPrimul ... 444525354

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us