Pagina 51 din 51 PrimulPrimul ... 41495051
Rezultate de la 401 la 407 din 407

Subiect: PCOS- Sindromul ovarelor polichistice

Inregistrat
    15.09.2010

Implicit Re: PCOS- Sindromul ovarelor polichistice

Citat Postat de taade Vezi mesajul
    am venit de la ultima vizita.ovulatia s-a produsacuma depinde un pic de Cel de Sus
    Bravo! Sa dea Dumnezeu sa se prinda samburelul la mami in burtica. Acum te asteptam peste 2 sapt cu vesti mega bune.

Inregistrat
    24.03.2010

deci revin cu noutati,nimic nici luna astamacar stiu ca tratamentul este bun si ma ajuta la ovulat.mai am 2luni.acuma cum o vrea Cel de Sus.
    vino barza si la noi

nr bebelusilor pe care ii vreau

Inregistrat
    15.09.2010

Citat Postat de taade Vezi mesajul
    deci revin cu noutati,nimic nici luna astamacar stiu ca tratamentul este bun si ma ajuta la ovulat.mai am 2luni.acuma cum o vrea Cel de Sus.
    Ti-a venit?
    Imi pare rau ca nu a dat roada tratamentul. Dar inca o chestie, de la luna la luna (cu stimulare ma refer) cresc sansele de reusita. Asa ca poti incepe planurile de bebelit pentru luna ce vine. A doua trebuie sa fie cu noroc

Inregistrat
    29.07.2008

Inregistrat
    04.08.2009

Buna ziua tuturor doamnelor care se confrunta cu acesta problema.

As dori sa va cer ajutorul deoarece sunt la capatul rabdarii cu toate cate mi s-au intamplat in ultimii 3 ani. In anul 2012 am fost diagnosticata cu boala Basedow dupa ce am am inceput sa obosesc foarte repede, sa tremur sa am puls ridicat si sa ma umflu la picioare. In anul 2013- octombrie am fost operata de tiroida pe care am scos-o. In prima luna m-am ingrasat 7 kg deoarece doza de hormoni tiroidieni nu a fost stabilita si eram hipo. Acum am reusit sa ajung la un nivel normal al hormonilor. Dar cand am fost sa imi fac analziele in romania, progesteronul mi-a iesit cu valori anormale si la o ecografie transvaginala doctorita mi-a spus ca am ovare cu aspect polichistic. Mentionez ca de la operatie ciclul nu mi-a mai venit regulat deloc. Apoi , eu locuind in Anglia, mi-am mai facut un set de analize si mi s-a spus ca prolactina este f marita si la ecografie mi-au spus acelasi lucru. Asta a fost acum 2 saptamani.,, insa ei se misca foarte incet aici si nu am primit un raspuns. A trecut cineva prin situatia asta? Ce sa fac? Multumesc

Inregistrat
    26.08.2008

Citat Postat de monicutzaco Vezi mesajul
    Buna ziua tuturor doamnelor care se confrunta cu acesta problema.

As dori sa va cer ajutorul deoarece sunt la capatul rabdarii cu toate cate mi s-au intamplat in ultimii 3 ani. In anul 2012 am fost diagnosticata cu boala Basedow dupa ce am am inceput sa obosesc foarte repede, sa tremur sa am puls ridicat si sa ma umflu la picioare. In anul 2013- octombrie am fost operata de tiroida pe care am scos-o. In prima luna m-am ingrasat 7 kg deoarece doza de hormoni tiroidieni nu a fost stabilita si eram hipo. Acum am reusit sa ajung la un nivel normal al hormonilor. Dar cand am fost sa imi fac analziele in romania, progesteronul mi-a iesit cu valori anormale si la o ecografie transvaginala doctorita mi-a spus ca am ovare cu aspect polichistic. Mentionez ca de la operatie ciclul nu mi-a mai venit regulat deloc. Apoi , eu locuind in Anglia, mi-am mai facut un set de analize si mi s-a spus ca prolactina este f marita si la ecografie mi-au spus acelasi lucru. Asta a fost acum 2 saptamani.,, insa ei se misca foarte incet aici si nu am primit un raspuns. A trecut cineva prin situatia asta? Ce sa fac? Multumesc
    da deci cam se indica ceva probleme la ovare, prolactina marita e un semnal. Ar fi de facut mai mult analize hormonalele din z 3 zi z 21 , testosteronul, rezistenta la insulina etc intra pe aspirante acolo vei primi mai multe inform suntem mai multe. tie la cat timp iti vine cm il acum? ar mai fi indicat sa incepi grafice de ovulatie sa vezi daca ovulezi sau nu sa vezi exact cum stai. Prolactina marita e ca un anticonceptional natural. Sunt f multe fete care trec prin asta si eu am ceva probleme kg in plus nu ajuta deloc dar eu am luat o cu tratament din timp si se vad schimbari

Mutanta C677T homozigot si PAI -1 4G heterozigot

"ASPIRANTE LA BEBE"

Inregistrat
    17.08.2010

Buna! Este vreo diferenta intre "ovar polichistic" - "sindromul ovarelor polichistice" - "ovar cu aspect micropolichistic"? Pe ecografia mea imi este specificat ovar stang de aspect micropolichistic (cel drept este normal), dar nu mi s-au prescris anticonceptionale sau alt tratament pentru asa ceva, doar antibiotic pentru infectii. Nu am apucat sa imi intreb ginecologul, fiind la primul control. Mentionez ca am 27 ani si menstruatii lunare la 28-32 zile.

Pagina 51 din 51 PrimulPrimul ... 41495051

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us