Rezultate de la 1 la 2 din 2

Subiect: caut local/restaurant unde se dansează / joacă pe muzica populară [bucuresti]

Inregistrat
    21.03.2011

Implicit caut local/restaurant unde se dansează / joacă pe muzica populară [bucuresti]

Bună!

Sper că aici e bine, dacă postez dilema mea...
    Am căutat pe internet localuri unde se poate asculta, dar mai ales dansa pe muzică populară... dar nu am găsit mare lucru.
    Pe lângă asta, localurile cu așa zișii lăutari, pot cânta de asemenea toată seara manele (lucru pe care nu îl caut).

Vă rog mult, dacă ați fost în vrun restaurant/local de orice fel, care are acest obicei [pe parcursul weekendului], să mi-l recomandați și mie...

În Banat este aproape o tradiție cu astfel de localuri, atât în orașele mici(sate chiar), cât și în orașele mari... Nici nu e nevoie să cauți prea mult, că numaidecât dai cu nasul în ele .

Vă mulțumesc frumos!

Inregistrat
    21.03.2011

Implicit Re: caut local/restaurant unde se dansează / joacă pe muzica populară [bucuresti]

- am fost în Hanul Voievozilor, unde a cântat Cleante.
    - s-a jucat, dar de la ora 11 încolo, până atunci lumea se bâțâia pe scaun... și nu avea curaj să se ridice
    - poate doar mi s-a parut mie, dar formatia nu a parut foarte incantata ca lumea s-a ridicat la joc (probabil nu mai scot bani multi, din cauza asta...)
    - localul e foarte rustic, mi-a placut mult! preturile sunt ok. și am găsit ceva uimitor și foarte bun: lapte de pasăre, desert... pt cine nu știe ce e, trebuie neapărat să încerce
    - eu am fost sâmbătă, însă formația e de joi până duminică

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us