Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 47

Subiect: Biserica Adormirea Maicii Domnului - Vatra Luminoasa

Inregistrat
    14.09.2011

Implicit Re: Biserica Adormirea Maicii Domnului - Vatra Luminoasa

Citat Postat de Cristina888 Vezi mesajul
    Clar! Nici nu-mi imaginez slujba fara cor, ii da o atmosfera aparte. Am putine emotii in ceea ce priveste corul pentru ca nu l-am auzit niciodata, dar sper sa fie ok si sa aiba niste voci impresionante, care sa iti dea fiori
    la nunta la care am fost eu, era si cor! Si pot sa-ti confirm toate astea!

Inregistrat
    21.10.2010

Citat Postat de macris Vezi mesajul
    la nunta la care am fost eu, era si cor! Si pot sa-ti confirm toate astea!

Ce ma bucur ca imi dai vestea asta Voi v-ati gandit cum vreti sa intrati in biserica? Eu as vrea sa intru la bratul tatalui meu si toata lumea sa fie deja in biserica atunci cand intram noi si sa ne admire Stiu ca "traditia" este ca mireasa sa intre prima alaturi de nasi si ca unii preoti mai "incuiati" nu accepta nicio variatie de la acest obicei, sper sa nu fie si cazul celor de aici pentru ca m-ar intrista foarte tare. Din pacate nu am apucat sa vorbesc cu preotul despre asta cand am fost sa rezervam ziua si data pentru ca nici nu imi pusesem problema la acel moment, dar o voi face cand dau avansul. Sper sa primesc un raspuns pozitiv.

Inregistrat
    14.09.2011

Ce ma bucur ca imi dai vestea asta Voi v-ati gandit cum vreti sa intrati in biserica? Eu as vrea sa intru la bratul tatalui meu si toata lumea sa fie deja in biserica atunci cand intram noi si sa ne admire Stiu ca "traditia" este ca mireasa sa intre prima alaturi de nasi si ca unii preoti mai "incuiati" nu accepta nicio variatie de la acest obicei, sper sa nu fie si cazul celor de aici pentru ca m-ar intrista foarte tare. Din pacate nu am apucat sa vorbesc cu preotul despre asta cand am fost sa rezervam ziua si data pentru ca nici nu imi pusesem problema la acel moment, dar o voi face cand dau avansul. Sper sa primesc un raspuns pozitiv.
    Eu nu m-am gandit la asta pana acum. Insa mi-ar place sa intru in biserica cand e deja toata lumea.. la fel si la restaurant.. O sa ma mai gandesc!

Inregistrat
    06.06.2011

Cat mai costa cununia la aceasta biserica ?

Inregistrat
    21.10.2010

Citat Postat de dinuany Vezi mesajul
    Cat mai costa cununia la aceasta biserica ?

Este 800 RON fara cor si 1000 RON cu cor.

Fetelor, cele care ati fost deja sa vorbiti cu preotul pentru ziua si ora nuntii, ati fost sambata sa dati avansul? Am vazut ca au fost foarte multe persoane acolo, nu ma asteptam sa fie chiar atat de aglomerat, avand in vedere ca nu este o biserica prea cunoscuta, din centrul Bucurestiului.

Inregistrat
    14.09.2011

Este 800 RON fara cor si 1000 RON cu cor.

Fetelor, cele care ati fost deja sa vorbiti cu preotul pentru ziua si ora nuntii, ati fost sambata sa dati avansul? Am vazut ca au fost foarte multe persoane acolo, nu ma asteptam sa fie chiar atat de aglomerat, avand in vedere ca nu este o biserica prea cunoscuta, din centrul Bucurestiului.
    Sa inteleg ca si pe tine te-a sunat preotul vineri seara?
    eu nu am fost, tu? cand m-am dus sa fac rezervarea mi-a spus ca DUPA 15 noiembrie si noi ne-am organizat "finantele" in asa fel incat sa dam saptamana asta avansul.. sper sa nu raman fara biserica daca ma duc peste 2 saptamani (am inteles ca saptamana asta nu e preotul).

Inregistrat
    21.10.2010

Citat Postat de macris Vezi mesajul
    Sa inteleg ca si pe tine te-a sunat preotul vineri seara?
    eu nu am fost, tu? cand m-am dus sa fac rezervarea mi-a spus ca DUPA 15 noiembrie si noi ne-am organizat "finantele" in asa fel incat sa dam saptamana asta avansul.. sper sa nu raman fara biserica daca ma duc peste 2 saptamani (am inteles ca saptamana asta nu e preotul).

L-a sunat pe Dorin ca cica nu vorbeste decat cu mirele sau nasul ))) Da, am fost duminica si am platit. Nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme, nu am auzit pe nimeni din fetele de acolo in aceeasi zi cu tine. Cele mai multe erau in iunie.

Inregistrat
    14.09.2011

L-a sunat pe Dorin ca cica nu vorbeste decat cu mirele sau nasul ))) Da, am fost duminica si am platit. Nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme, nu am auzit pe nimeni din fetele de acolo in aceeasi zi cu tine. Cele mai multe erau in iunie.
    in cazul nostru a tratat cu mine!
    m-a intrebat daca sigur ne casatorim ca sa tina data pana saptamana viitoare si i-am zis ca "daa" sa nu care cumva sa dea data si ora!

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us