Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456
Rezultate de la 41 la 47 din 47

Subiect: Biserica Adormirea Maicii Domnului - Vatra Luminoasa

Inregistrat
    17.06.2014

Implicit Re: Biserica Adormirea Maicii Domnului - Vatra Luminoasa

Am gresit pe Andreea Dumitrescu o intrebam cu postul si dispensa.

Inregistrat
    17.06.2014

Aandra,cam cat a durat slujba.La sfarsit a tinut o cuvantare ca si sfaturi pentru miri?

Inregistrat
    27.06.2013

Citat Postat de ang Vezi mesajul
    Aandra,cam cat a durat slujba.La sfarsit a tinut o cuvantare ca si sfaturi pentru miri?
    Din cate m-am informat ar dura 45 de minute.

Inregistrat
    27.06.2013

Citat Postat de ang Vezi mesajul
    Veverita,dupa cununie sa ne scrii si noua cum a fost,pentru ca si noi o sa facem tot aici la anul in iulie.
    Pentru Alexandra-14.06.2015-nu se fac nunti -este postul lui Sfantul Petru si Pavel.Ti-ai luat dispensa de la Patriarhie?

Ok! Oricum pt cate informatii utile am aflat de pe forumul acesta, e de bun simt sa revin cu feedback despre tot ce pot. :-)

By the way am fost acum cateva saptamani ad hoc la o nunta la aceasta biserica si mi s-a parut foarte frumos inauntru si decorat cu bun gust. Gradina este super draguta pt poze!
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    17.06.2014

Citat Postat de veve.rita Vezi mesajul
    Ok! Oricum pt cate informatii utile am aflat de pe forumul acesta, e de bun simt sa revin cu feedback despre tot ce pot. :-)

By the way am fost acum cateva saptamani ad hoc la o nunta la aceasta biserica si mi s-a parut foarte frumos inauntru si decorat cu bun gust. Gradina este super draguta pt poze!
    Multumesc pt.raspuns.Voiam sa stiu unde baga miresele ca sa nu se intalneasca.Tu ai cor.Dupa nunta poate ai timp sa revii cu impresii de la biserica.Spor la pregatiri si sa iasa totul cum v-ati dorit.

Buna miresici,
    Este cineva care a facut nunta sau a fost la o nunta de curand la aceasta biserica? As vrea sa stiu cum s-a desfasurat, daca au fost probleme, anything that could help
    Merci anticipat!

Inregistrat
    27.06.2013

Citat Postat de Alinuzzza1986 Vezi mesajul
    Buna miresici,
    Este cineva care a facut nunta sau a fost la o nunta de curand la aceasta biserica? As vrea sa stiu cum s-a desfasurat, daca au fost probleme, anything that could help
    Merci anticipat!

A fost foarte frumoasa cununia (si decorul). Pe noi ne-a cununat preotul tanar (si am fost foarte multumiti de el!). Fiind de vreo 40 de ore nedormita si nemancata, cand am ajuns la biserita am inceput sa ma simt din ce in ce mai rau (mai ca n-am lesinat dar nu mai vedeam si domnisoarele de onoare mi-au zis ca aveam buzele vinetii). Preotul m-a asezat pe scaun ca nu prea ma mai puteam tine pe picioare, a asteptat sa imi revin un pic si m-a intrebat daca eu consider ca putem continua (ca multi vroiau sa cheme salvarea, deh). Preotul a reactionat foarte ok si atunci, si la recidivele mele. Nu a dramatizat, a stiut exact ce sa imi spuna si ce sa intrebe - a fost foarte ok. N-am crezut mi se poate intampla mie asta dar asa a fost sa fie. In final totul a fost foarte frumos.
    A fost ok si corul (desi nu s-a vazut unde a stat). Cred ca erau de fapt doua persoane cu vocile amplificate prin boxe. Lumea a dat feedback pozitiv. :-)
    Mi-a placut ca n-au avut coroane foarte mari si kitchoase cum am vazut in general.
    Mentionez ca nu m-am intalnit cu nicio mireasa dar nu stiu daca a tinut sau nu de aranjamentele bisericii. Eventual intreaba acolo. Eu nu sunt deloc superstitioasa, asa ca nu m-a interesat.
    Mi-a placut cel mai mult ca nu exista tigani si cersetori pe acolo asa ca nu te enerveaza nimeni cu asta. :-) Sunt si locuri de parcare pe langa blocuri.
    Curtea bisisericii este foarte draguta pentru poze!
    Personal, va recomand aceasta biserica!
    Imagini atasate Imagini atasate

Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us