Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 42

Subiect: Rochia de mireasa realizata la comanda

Inregistrat
    02.03.2011

Implicit Rochia de mireasa realizata la comanda

Fetelor ce parere aveti despre rochia de mireasa facuta la o croitoreasa sau la un atelier de creatie vestimentara? M-am tot uitat prin oras si nu am gasit nimic care sa-mi placa.Am vazut dantele fff frumoase la un magazin "o lume plina de tesaturi" parca se numea si ma gandeam ca as putea incerca.....
    Voi ce parere aveti?

Inregistrat
    05.01.2011

Implicit Re: Rochia de mireasa realizata la comanda

Citat Postat de cory87 Vezi mesajul
    Fetelor ce parere aveti despre rochia de mireasa facuta la o croitoreasa sau la un atelier de creatie vestimentara? M-am tot uitat prin oras si nu am gasit nimic care sa-mi placa.Am vazut dantele fff frumoase la un magazin "o lume plina de tesaturi" parca se numea si ma gandeam ca as putea incerca.....
    Voi ce parere aveti?
    nici eu ink nu mi-am cumparat rochitza, mi-am luat doar pantofiorii si sunt in dilema cu rochia, pt k nu prea imi plac

Inregistrat
    25.05.2010

Voi ce parere aveti?
    buna!o sa te coste si ceva ceva banuti s-o faci la o croitorie/atelier.....ar trebui sa te duci cu o poza sa vada croitoreasa asa in mare cum arata,apoi sa-ti faca o lista cu ce au ei sau cu ce trebuie sa cumperi....faci socoteala,adaugi apoi si mana de lucru si vezi daca se merita........parerea mea sincera....mi-ar fi frica sa cumpar eu materiale si sa ma duc la o croitotie si sa imi faca tanti,de asta am preferat s-o cumpar din magazin......
    sunt sute de modele si mii de combinatii...totul este de starea vostra in momentul intrarii in magazin,acum depinde si de banuti(mai bine zic eu k nu e nimic frumos in gl decat sa zic ca nu am bani.....sau daca vanzatoarea s-a purtat mai rece am si iesit din magazin fara sa vad si alte rochii).....cel mai bine e sa probati din timp si cat mai multe,sa vedeti pe voi cum va sta nu cum isi dau altii cu parerea din diverse poze.....voi ca mirese incercati sa va duceti cu viitoarea nasa,cu sora, cu mama...nu cu o colega sau prietena care nu are iubit si mai este si invidioasa ca va maritati....poate ca unele cuvinte sunt ciudate dar asta e realitatea

Inregistrat
    25.05.2010

Citat Postat de me_scumpik Vezi mesajul
    nici eu ink nu mi-am cumparat rochitza, mi-am luat doar pantofiorii si sunt in dilema cu rochia, pt k nu prea imi plac
    buna!eu zic sa-ti pui pantofii intr-o sacosica si sa te apuci de probat rochii,nu te obliga nimeni sa si cumperi daca nu-ti plac......iti faci si idee ce iti sta bine si ce nu....succes!

Inregistrat
    05.01.2011

Citat Postat de rukmyny_85 Vezi mesajul
    buna!eu zic sa-ti pui pantofii intr-o sacosica si sa te apuci de probat rochii,nu te obliga nimeni sa si cumperi daca nu-ti plac......iti faci si idee ce iti sta bine si ce nu....succes!
    asta am sa si fac de maine.. o sa probez pana o sa-mi gasesc una care sa mi se potriveasca. ms pt sfat

Voi ce parere aveti?
    eu am visat sa port o rochie de mireasa stil sirena... am tot cautat pe net, pana am gasit rochia visurilor mele.. dar care costa vreo 4000 de euro(cam asa ceva)... iti dai seama ca nu mi-o permiteam...
    m-am dus cu poza inclusiv la gala (ca au si ei atelier), iar fetele mi-au zis clar ca pot incerca, insa s-ar putea sa raman dezamagita de produsul finit... asta datorita faptului ca ele nu pot vedea din poza exact cum e croita rochia respectiva.. nici n-au exact aceleasi materiale etc.. si atunci am stat cumintica in banca mea
    deci mare grija...
    si inca ceva... daca tu vrei, de exemplu, o rochie stil sirena, ai face bine sa probezi una, sa vezi daca-ti place cum vine pe corpul tau... ca s-ar putea sa nu-ti placa cum iti sta..

spor la pregatiri!
    NIMIC FARA DUMNEZEU!

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot

ERIC

Inregistrat
    01.08.2010

Voi ce parere aveti?
    Eu am facut rochita de mireasa la comanda pentru ca am gasit un model pe net, nu stiu cine a creat-o, dar mi-a placut atat de mult o parte din ea incat am zis ca merita sa risc. Si nu m-am gandit rau, in sensul ca rochia este acum acasa, este mai mult decat frumoasa si sunt foarte multumita de ce a iesit. Oricum, modelul de pe net nu este identic cu rochia mea, ci a fost rezultatul discutiilor, sfaturilor, probelor etc.
    Cel mai important este sa reusesti sa comunici persoanei care-ti face rochia ce anume vrei la final, sa spui ce iti place si ce nu (pe perioada probelor), dar sa si asculti sfaturile date de cei in masura. Ca fapt divers, la inceput, la primele probe mi se parea usor neinspirata alegerea mea, nu imi placea deloc ce vedeam, dar la sfarsit am inteles si le-am multumit celor ce mi-au creat rochia!
    The bottom line...daca esti suficient de curajoasa, ai in minte un anume model si ai incredere in persoana care iti coase rochia, atunci va iesi ceva minunat!

Inregistrat
    25.05.2010

Citat Postat de Firefly_v Vezi mesajul
    Eu am facut rochita de mireasa la comanda pentru ca am gasit un model pe net, nu stiu cine a creat-o, dar mi-a placut atat de mult o parte din ea incat am zis ca merita sa risc. Si nu m-am gandit rau, in sensul ca rochia este acum acasa, este mai mult decat frumoasa si sunt foarte multumita de ce a iesit. Oricum, modelul de pe net nu este identic cu rochia mea, ci a fost rezultatul discutiilor, sfaturilor, probelor etc.
    Cel mai important este sa reusesti sa comunici persoanei care-ti face rochia ce anume vrei la final, sa spui ce iti place si ce nu (pe perioada probelor), dar sa si asculti sfaturile date de cei in masura. Ca fapt divers, la inceput, la primele probe mi se parea usor neinspirata alegerea mea, nu imi placea deloc ce vedeam, dar la sfarsit am inteles si le-am multumit celor ce mi-au creat rochia!
    The bottom line...daca esti suficient de curajoasa, ai in minte un anume model si ai incredere in persoana care iti coase rochia, atunci va iesi ceva minunat!
    o poza cu produsul finit????vedem si noi

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us