Pagina 3 din 26 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 205

Subiect: Gradina, amenajarea gradinii

Implicit Re: Gradina, amenajarea gradinii

Citat Postat de babie Vezi mesajul
    in spatele casei, intre terasa si gard, avem..................cusca si padocul pt catel umbrit de-o salcie, gratarul si cativa pomi fructiferi (mar, cais, gutui, prun, par, cires). noi stam pe colt, iar pe latura cealalta a gardului unde avem vecini (sau ar trebui s-aveam, caci inca nu s-a construit nimic), avem pomisori tuja, vreo 20 (i-am luat de la salzbourg cu 1.5e/bucata si s-au prins toti! numai ca celalat caine pase shu-shu pe ei si s-au cam uscat la baza. ii avem din iunie si nu i-am udat mereu si CLAR nu cu 8l apa)
    am pus pavele de la intrarea in curte pana la intrarea in garaj, pe langa casa, plus niste alei spre padoc, spre magazia de scule, spre gratar
    acum asteptam sa terminam gardul de dat cu decorativa (ploaia asta ne-a stricat planurile)si apoi sa punem gazonul! eu as vrea dintr-ala la rola, tip covor, ca sa nu mai dureze pana rasare, dar e scump rau si-avem destula suprafata (750m terenul cu tot cu casa)
    noi am mai avut o casa, am vandut-o anul trecut! daca mai gasesc poze de-acolo va atasez aici cu "gradina". si acolo am stat tot pe colt, imi pare rau ca n-am pozate si ronturile de flori de-afara
    https://picasaweb.google.com/micky05...55821477664546
    Foarte frumos amenjata gradina......cred ca vara este plina de flori !
    Bravo pentru tuia....ai luat-o la un pret foarte bun.

Citat Postat de timee Vezi mesajul
    Foarte frumos ai amenajat terasa, e o oaza de oxigen acolo ,imi place mult, felictari
    Merci....intr-adevar a iesit bine.....insa sunt suparata ca foarte multe muscate mi-au murit in cursul iernii. Acum, in primavara va trebui sa aloc ceva banuti pentru a cumpara altele .

Inregistrat
    19.08.2008

Citat Postat de oana_mis Vezi mesajul
    foarte frumoasa gradina ta; imi place la nebunie gratarul
    eu aici la ploiesti nu gasesc tuia mai jos de 30 ron/buc
    din iunie pana acum cam cat au crescut? astia trebuiesc taiati?
    ms frumos.....acum e gradina unor prieteni care au cumparat casa de la noi in urma cu 1 an
    legat de thuja, noi nu i-am taiat, si-au crescut, sa zicem vreo 15-20cm, nu stiu exact.......i-am plantat la 2m unul de altul, cu timpul sa se uneasca ei si sa formeze un gard viu (asa am vazut in austria, la cineva cu care am mers si i-am cumparat pe-astia, si asa ne-a sfatuit)
    mamica "mutanta" MTHFR C677T heterozigot, 675 5G/5G genotip homozigot, 844GA genotip heterozigot
    clexane 0.6*1/zi, femibion 2 1/zi, acifol 5mg 1/zi, arefam 200*3/zi

Inregistrat
    20.12.2008

ms frumos.....acum e gradina unor prieteni care au cumparat casa de la noi in urma cu 1 an
    legat de thuja, noi nu i-am taiat, si-au crescut, sa zicem vreo 15-20cm, nu stiu exact.......i-am plantat la 2m unul de altul, cu timpul sa se uneasca ei si sa formeze un gard viu (asa am vazut in austria, la cineva cu care am mers si i-am cumparat pe-astia, si asa ne-a sfatuit)
    superbe atat casa, cat si gradina! asteptam poze si cu noua casuta...

Inregistrat
    19.08.2008

uite aici cateva poze din vara, de cand inca eram in amenajari! acum s-au schimbat multe acolo, au aparut lustre, s-au inmultit covoarele, am terminat exteriorul, am inchis terasa din spate de jos, acum terminam si gardul..........
    https://picasaweb.google.com/micky05...CasutaSiCurte#
    casele, atat asta cat si cea veche sunt identice, acelasi proiect, aceeasi impartire, numai ca vin in oglinda (asta este pusa pe celalale colt), dar la despart 150km
    mamica "mutanta" MTHFR C677T heterozigot, 675 5G/5G genotip homozigot, 844GA genotip heterozigot

Inregistrat
    29.11.2008

uite aici cateva poze din vara, de cand inca eram in amenajari! acum s-au schimbat multe acolo, au aparut lustre, s-au inmultit covoarele, am terminat exteriorul, am inchis terasa din spate de jos, acum terminam si gardul..........
    https://picasaweb.google.com/micky05...CasutaSiCurte#
    casele, atat asta cat si cea veche sunt identice, acelasi proiect, aceeasi impartire, numai ca vin in oglinda (asta este pusa pe celalale colt), dar la despart 150km
    imi place la nebunie casa ta; e si mare

Inregistrat
    29.11.2008

a venit primavara, nu a mai inceput nimeni sa isi amenajeze gradina?

Inregistrat
    19.08.2008

eu caut flori de curte, si surfinii
    am gasit un site unguresc, dar parca mi-e putin teama sa comand la ei! astept feedback de la o miresica ce a comandat deja!

Pagina 3 din 26 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us