Pagina 1 din 26 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 205

Subiect: Gradina, amenajarea gradinii

Inregistrat
    29.11.2008

Implicit Gradina, amenajarea gradinii

buna fetelor;
    vad ca la capitolul "Casuta noastra" gasesc numai subiecte legate de casa sau apartamanent; nu credeti ca si gradina joaca un rol important?
    am deschis acest subiect sa dezbatem pe aceasta teme; cele care au gradina; cele care vor sa isi faca gradina...care aveti cunostinte in tema..etc

eu inca sunt la stadiul ridicarii casei; mai am destul pana acolo; dar iubesc atat de mult florile; incat visez cu ochii deschisi la vremea cand o sa imi amenajez gradina
    cele care aveti deja, cum ati amenajat-o? ati facut proiect? de unde v-ati inspirat? ce plante, flori ati folosit?

Inregistrat
    29.11.2008

Implicit Re: Gradina, amenajarea gradinii

bunnn...vad ca nu prea va inghesuiti
    ia sa va pun cateva poze atunci sa vad ce parere aveti..
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    29.11.2008

va place?
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    18.11.2007

Ce bine ca s-a deschis acest topic Si eu am ajuns la acest capitol si caut idei pentru amenajare. In mare stiu ce vreau....gazon pe toata suprafata curtii ( terenul are 500mp cu tot cu casa) iar pe langa gard sa pun niste copacei (cred ca tuia). In fata casei ar merge un copacel, ma gandeam la magnolie, cu toate ca sotul nu e asa incantat pentru ca florile infloresc inaintea frunzelor Abia astept sa o termin

Inregistrat
    29.11.2008

Citat Postat de cristinai Vezi mesajul
    Ce bine ca s-a deschis acest topic Si eu am ajuns la acest capitol si caut idei pentru amenajare. In mare stiu ce vreau....gazon pe toata suprafata curtii ( terenul are 500mp cu tot cu casa) iar pe langa gard sa pun niste copacei (cred ca tuia). In fata casei ar merge un copacel, ma gandeam la magnolie, cu toate ca sotul nu e asa incantat pentru ca florile infloresc inaintea frunzelor Abia astept sa o termin
    cam asa imi imaginez si gradina mea; eu am cam 650 mp cu casa
    vreau muuulta verdeata si muulte flori; ador magnolia, nici nu se pune pb sa am si eu

Inregistrat
    18.11.2007

Citat Postat de oana_mis Vezi mesajul
    cam asa imi imaginez si gradina mea; eu am cam 650 mp cu casa
    vreau muuulta verdeata si muulte flori; ador magnolia, nici nu se pune pb sa am si eu
    Am citit pe un forum ca acei copacei tuia trebuie udati cu cel putin 8 L de apa, de doua ori pe zi. Mi se pare cam mult, nu o sa am timp sa ii ud toata ziua. Mai caut variante de copacei, dar nu fructiferi, poate puteti sa ma ajutati

Inregistrat
    08.07.2010

Citat Postat de cristinai Vezi mesajul
    Am citit pe un forum ca acei copacei tuia trebuie udati cu cel putin 8 L de apa, de doua ori pe zi. Mi se pare cam mult, nu o sa am timp sa ii ud toata ziua. Mai caut variante de copacei, dar nu fructiferi, poate puteti sa ma ajutati
    din contra, sunt ,,siempre vida" si sunt f rezistenti la seceta si la temperaturi f joase
    Cine spune ca nu a fost gelos niciodata, vrea de fapt sa spuna ca, nu a iubit niciodata!

Inregistrat
    29.11.2008

Citat Postat de elixir Vezi mesajul
    din contra, sunt ,,siempre vida" si sunt f rezistenti la seceta si la temperaturi f joase
    asa cred si eu; eu pe cei care au nu am auzit sa ii ude asa des

Pagina 1 din 26 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us