Pagina 14 din 14 PrimulPrimul ... 4121314
Rezultate de la 105 la 111 din 111

Subiect: Verighete Saint Maurice

Inregistrat
    31.03.2014

Implicit Re: Verighete Saint Maurice

Dupa o cautare asidua, cu multe drumuri si multe intrebari si incertitudini ne-am ales si noi verighetele si am ales sa le achizitionam de la Saint Maurice. Eu sunt destul de meticuloasa si ma hotarasc greu si acum nu a fost o exceptie Nu m-a atras ideea ca sunt "de marca" cat metodele de realizare si aici ma refer la metoda de imbinare a celor doua tipuri de aur si la montarea manuala a diamantelor, pentru ca noi am ales un model din aur alb si aur galben din noua colectie Selection. Gasirea unui producator care sa lucreze cu aur fara nichel astfel incat sa nu se ingalbeneasca in timp si prelucrarea manuala au fost doua criterii cu care am plecat la drum in cautarea noastra. Modelul mi s-a parut o nebunie si l-am adorat din prima clipa iar pretul chiar daca a fost mai ridicat fata de alti producatori cred ca este in limite rezonabile si reflecta calitatea deosebita.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    10.02.2014

Citat Postat de alinaa.n Vezi mesajul
    Dupa o cautare asidua, cu multe drumuri si multe intrebari si incertitudini ne-am ales si noi verighetele si am ales sa le achizitionam de la Saint Maurice. Eu sunt destul de meticuloasa si ma hotarasc greu si acum nu a fost o exceptie Nu m-a atras ideea ca sunt "de marca" cat metodele de realizare si aici ma refer la metoda de imbinare a celor doua tipuri de aur si la montarea manuala a diamantelor, pentru ca noi am ales un model din aur alb si aur galben din noua colectie Selection. Gasirea unui producator care sa lucreze cu aur fara nichel astfel incat sa nu se ingalbeneasca in timp si prelucrarea manuala au fost doua criterii cu care am plecat la drum in cautarea noastra. Modelul mi s-a parut o nebunie si l-am adorat din prima clipa iar pretul chiar daca a fost mai ridicat fata de alti producatori cred ca este in limite rezonabile si reflecta calitatea deosebita.
    Arata foarte, foarte bine ! Sa le purtati sanatosi!
    Intr-adevar aurul alb fara nichel este intotdeauna cea mai buna alegere pe termen lung. Ar fi si pacat ca aceste bijuterii frumoase sa se ingalbeneasca.

Inregistrat
    26.03.2014

Astazi am comandat si noi verighetele, modelul 81506/07 din colectia Slim din aur galben si abia astept sa vad cum vor fi ale noastre. Am avut putin emotii stiind ca trebuie sa merg la Marriott dar a fost foarte ok, au showroomul in galeria comperciala de la parter. Personalul a fost prietenos si de ajutor si ne-am simtit in largul nostru cat am incercat mai multe modele si am intrebat una-alta. Acum le asteptam sa vina cu nerabdare...

Inregistrat
    23.05.2014

Citat Postat de alinaa.n Vezi mesajul
    Sunt foarte frumoase! Din aur alb cu aur galben imi doresc si eu, sunt mai deosebite si parca mai tineresti. Sunt 90 % hotarata asupra acestui model
    http://www.verighete-saintmaurice.ro...light/87016-17 . Sunt finute si delicate si se incadreaza la fix in bugetul meu. As vrea sa stiu cum se comporta in timp, daca este vreo miresica care are verighete bicolore de la ei.

Multumesc

Inregistrat
    19.04.2013

Citat Postat de dalex Vezi mesajul
    Sunt foarte frumoase! Din aur alb cu aur galben imi doresc si eu, sunt mai deosebite si parca mai tineresti. Sunt 90 % hotarata asupra acestui model
    http://www.verighete-saintmaurice.ro...light/87016-17 . Sunt finute si delicate si se incadreaza la fix in bugetul meu. As vrea sa stiu cum se comporta in timp, daca este vreo miresica care are verighete bicolore de la ei.

Multumesc
    Buna,
    Si noi avem verighete din doua tipuri de aur de la ei si pot sa-ti pun cu mana pe inima ca poti sta linistita, nu exista posibilitatea ca aurul alb sa se ingalbeneasca sau aurul galben sa-si piearda din culoare. Verighetele noastre arata foarte bine, au linii fine de purtare aferente purtarii zilnice, fara menajamente dar acestea sunt inevitabile oricaror bijuterii. Iar daca mai pui ceva kilograme pe tine (desi sper sa nu fie cazul ) se pot mari fara riscul de a strica in vreun fel verigheta datorita metodei de lipire in vid. Asadar, nu ai de ce sa-ti faci griji. Calitatea lor se va vedea in timp.

Inregistrat
    23.02.2014

Citat Postat de dalex Vezi mesajul

Multumesc
    Daca te referi la urmele fine de pe suprafata inelului, acestea sunt inevitabile indiferent de producator. Pot fi mai vizibile sau mai putin in functie de cum le "poarta" fiecare in parte dar in mod sigur vor exista. Calitatea materialelor (aur fara nichel care nu se ingalbeneste) si a prelucrarii (diamante care nu se desprind) se vad in timp intr-adevar iar producatorii importanti au tocmai aceste puncte forte.
    Verighetele noastre arata f bine, si sigur ma astept la mici semne de uzura in timp, dar cred ca acest lucru le va da un plus de farmec si de personalitate. Pe cei de la Saint Maurice ii recomandam cu drag, sunt cu adevarat profi si reprezinta cu succes marca Saint Maurice in Romania.

Inregistrat
    15.01.2015

Salut,

Stie cineva cam cate grame are o pereche? Ma gandesc la modele relativ simple in jur de 5mm grosime, 1.5-2mm inaltime. As vrea sa compar cu verighete de acelasi gramaj de la alte firme, oare doar manopera face o diferenta asa de mare de pret? Stie cineva exact ce le face atat de speciale? Recunosc, nu ma pricep absolut deloc la bijuterii.

Pagina 14 din 14 PrimulPrimul ... 4121314

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us