Pagina 3 din 46 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 363

Subiect: Nunta in mai ghinion ???

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: superstitii(SAU NU)

Buna Nikolle,
    Eu iti spun sa nu-ti faci griji, cunosc cateva persoane care au facut nunta in luna Mai si sunt si acum inpreuna, una dintre perechi pe care o pot da ca exemplu este o ruda a mea si pot sa spun ca au 35 ani de casatorie si sunt fericiti si acum.
    Casa de piatra,
    Cris.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Nunta in mai ghinion ???

Si eu am nunta in mai si abia astept! Superstitiile sunt pentru cei ce nu au ce face cu timpul lor si isi bat capul cu prostii!:mad:

anonymous Guest

Implicit Re: Succes

Succes si tie miresuco din 27 mai! Ma bucur tare mult ca nu crezi in superstitii. PUPICI

miresuca_surprinsa Guest

Salut, fetelor!

Uite, si eu ma marit in luna mai, si pt ca totul sa fie si mai complicat (pt unii, nu si pt noi), mai avem nunta si pe data de 13.
    Si mie mi se pare o prostie superstitia asta cu luna mai; noi chiar pe 13.05 implinim 6 ani de cand suntem impreuna. Asta nu este o dovada ca ne este foarte bine, in pofida datei la care ne-am cunoscut???
    Asa ca, hai sa lasam aceste prostii deoparte si sa ne organizam nunta, ca mai e foarte putin pana la marele eveniment!!! 8)

Va pup si va doresc sa fiti fericite!!!

anonymous Guest

Asa da! Mai da ce hotarati sunteti! Bravo voua. Iti doresc multa fericire si casa de piatra!
    ALINA8)

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: superstitii(SAU NU)

buna ziua. sunt nou venita. abia am descoperit site-ul. pana acum corespondam pe altul, in acelasi domeniu. in legatura cu luna mai, si eu am nunta tot in mai, pe 28. o mare porcarie cu superstitiile astea... babesti. asta chiar nu stiu de unde a iesit. preotii pe care i-am intrebat au spus ca niciodata nu e pacat sa faci o cununie in luna mai, decat daca e interzis din punct de vedere religios... si plus de asta si socrii mei s-au casatorit in mai si sunt bine mersi de 31 de ani... si daca ne-am lua dupa toate superstitiile... subconstientul uneori ne joaca feste. depinde numai de noi... din pct meu de vedere luna mai e o luna superba... a propos, CASA DE PIATRA. de azi intr-o saptamana vei fi miresica...;)

miryam Guest

Implicit

NU trebuie sa iei superstitiile in seama!!!daca nu crezi in ele nu ai de ce sa te temi de ele..si nu mai lua in seama ce zice lumea..lumea e zurly

Inregistrat
    02.06.2006

Implicit

ei..fetelor..si noi ne-am "cuplat" pe 13..septembrie..(ne cunoscusem pe 3 august)...dar chiar n-as vrea nunta in mai...nu stiu daca e superstite la mine, dar asa am perceput dinotdeauna ca nu e bine in mai si parca mi-a ramas intiparit in minte "NU IN MAI"...

Pagina 3 din 46 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us