Rezultate de la 1 la 6 din 6

Subiect: meniu ptr copii la nunta

Inregistrat
    09.02.2009

Implicit meniu ptr copii la nunta

buna fetelor.am o nelamurire ,ati auzit ceva de meniu ptr copii la nunti?sau stiti cum procedeaza restaurantele can sunt si copii la nunta .li se da meniu normal?

Inregistrat
    04.06.2010

Implicit Re: meniu ptr copii la nunta

Citat Postat de jennyB Vezi mesajul
    buna fetelor.am o nelamurire ,ati auzit ceva de meniu ptr copii la nunti?sau stiti cum procedeaza restaurantele can sunt si copii la nunta .li se da meniu normal?
    Noi vom cere meniu vegetarian pentru 3 dintre invitati, iar pentru copii sub 12 ani chiar nu se merita meniu complet ca oricum nu il consuma tot. Probabil vom cere portie mai mica, insa de intrebat nu am intrebat. Nu mi-a trecut prin cap, bine ca mi-ai deschis ochii.

Inregistrat
    28.03.2011

Citat Postat de Dee_Me Vezi mesajul
    Noi vom cere meniu vegetarian pentru 3 dintre invitati, iar pentru copii sub 12 ani chiar nu se merita meniu complet ca oricum nu il consuma tot. Probabil vom cere portie mai mica, insa de intrebat nu am intrebat. Nu mi-a trecut prin cap, bine ca mi-ai deschis ochii.
    Salut! Eu m-am gandit deja cum fac cu meniurile pentru copii. Copiii pana in 12 ani vor avea meniu special pentru ei, cantitativ va fi 1/2 din meniul pentru adulti si pretul evident va fi tot 1/2 din pretul meniului intreg. Daca stai sa te gandesti, copiii in afara de supa/ciorba si cateva chestii din aperitiv, nu mananca alte chestii.
    Eu propun aici doar o varianta pe care eu as alege-o. Voi abordati problema cum doriti, nu zic ca varianta mea e optima. Asteptam si alte idei.

Inregistrat
    09.02.2009

mersi fetelorptr raspuns.fratele meu face nunta la vaspo in oct si l-am sfatuit sa discute cu partonul restaurantului pe tema meniu ptr copii.eu cand am facut nunta nu m-am gandit la acest lucru si am platit meniu intreg si la copii.dar ma intreb daca patronul va fii de acord,si daca nu, atunci ce pot face?

Inregistrat
    31.10.2009

Se poate peste tot sa alegi meniu pentru copii si este la jumatate de pret; fratele meu a facut nunta la Perla si a avut o masa pentru copii, cei care vident reuseau sa manance singuri, pt ca cei mici oricum mancau impreuna cu parintii...pretul este de obicei la 1/2 fata de meniul normal;

Inregistrat
    18.03.2011

si la noi tot asa o sa fie, copii vor primii doar jumatate de meniu.
    si la bauturi se face diferenta, pentru ei platim doar meniul de sucuri, nu platim open bar complet (adica cel si cu alcool)

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us