Pagina 3 din 78 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 619

Subiect: Nu vreau sarmale la nunta!!!

Inregistrat
    24.10.2006

Implicit Re: Nu vreau sarmale la nunta!!!

Ralukyon, ai dreptate cu meniurile sofisticate! De fapt, e mult mai complicat sa faci un meniu sofisticat bun decit un meniu traditional!

Nu stiu cum e la nunti (recunosc ca n-am fost decit la una, acum vreo trei ani), dar la multe din restaurantele "sofisticate" problemele sint mari! Si zic asta pentru ca majoritatea nu folosesc produse de calitate! Mi s-a intimplat sa mi se serveasca peste congelat sau legume din conserva, dar cu nume frantuzite si preturi pe masura!

Inregistrat
    24.10.2006

haha, ce-ar merge un bulz!

Inregistrat
    07.02.2005

persoanele care au avut sau au sarmale la nunta nu trebuie sa se simta jignite. e un fel de mancare, dar in acest context e denuntat drept ceva traditional.

Inregistrat
    25.07.2006

Nic eu nu am vrut sarmale. Mi-e nu imi plac, eu nu mananc. Am vrut sa inlocuim cu ratza pe varza, dar firma de catering n-a gasit furnizor de ratza. Asa ca au rams sarmalele. Dar, ca sa imi fac un moft am bagat chestii exotice la gustarea rece (creveti, mango...).

Inregistrat
    07.02.2005

si mie mi plac crevetii ca gustare rece.

Inregistrat
    06.10.2006

si eu am diversi gargauni in cap, am reusit sa imi impun punctul de vedere pentru problemele care ma deranjau, sfatul meu e daca te deranjaza atat de mult sarmalele, explica clar si tare sa inteleaga atat mama cat si soacra, si sunt sigura ca se va rezolva

Inregistrat
    28.09.2006

Citat Postat de elenatasha Vezi mesajul
    Nu am foarte multi "gargauni" cum afirma parintii mei, dar unu este zdravan si bine infipt. Nu vreau sarmale la nunta spre disperarea parintilor si viitorilor socrii. Chiar credeti ca este o tragedie sa nu servesti sarmale?? Ce parere aveti?
    Asa ca fapt divers: Ei au mai fost la nunti unde au fost serviti cu sarmale?!

Inregistrat
    25.06.2006

Citat Postat de mayday Vezi mesajul
    haha, ce-ar merge un bulz!
    off topic>> ma duc sa mi fac o tentativa de bultz....ca n am branza de burduf......am br de bivolita si o amestec cu cascaval ras.....putina mamaliguta.....ma descurc eu.......

Pagina 3 din 78 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us