Rezultate de la 1 la 8 din 8

Subiect: Mamici din Teleorman

Inregistrat
    03.03.2008

Implicit Mamici din Teleorman

Dragi mamici din Teleorman, v-as ruga sa vorbiti despre medicii din zona ( gineco si pediatri) si la ce laboratoare va faceti analizele !

Inregistrat
    03.03.2008

Implicit Re: Mamici din Teleorman

M-am mutat in Alexandria de un an , am reusit sa ne gasim amandoi un job , ba chiar puteam a ne gandi a ne cumpara propria casuta. Astfel stand lucrurile am inceput a ne gandi serios la bebe....primul pas : sa ma duc la un medic gineco, mai ales ca aveam si pb de genul cm neregulat. Aproape de unde stateam atunci, cabinetul d-nei dr Parvan, acolo m-am si dus, dar nu mi-a placut deloc - pe langa faptul ca o pacienta era pe masa si o alta in acelasi timp se imbraca si d-na asistenta ii dadea reteta, a mai fost si faptul ca nu erau conditii, iar instrumentarul pe care-l avea la cabinet era cam invechit. Apoi am primit o reteta pe care nu am reusit sa o duc la bun sfarsit pt ca dupa a II-a zi mi s-a facut rau si a tb sa ma duc la ea, inapoi sa imi dea altceva si nu a fost de acord, mi-a zis sa iau in continuare acele medicamente plus metroclopamid sa nu mai "dau la boboci". O experienta tare neplacuta!
    Am inceput sa intreb pe la servici, mi-a fost recomandata o d-na doctora tinerica care era in CIC , dar mai facea consultatii la cabinetul particular si care pana sa intre in CIC lucrase in Bucuresti la spitalul Panait Sarbu. Nu pot spune ca nu mi-a placut de ea , explica foarte bine, vorbeste cu fiecare pacienta pana intelege ce are si ce tb sa faca si de ce ia medicamentele prescrise, singurul inconvenient ca deocamdata nu lucreaza in spitalul judetean, deci daca as fi ramas insarcinata tb sa ma supravegheze altcineva si sa nasc cu altcineva. Oricum pot spune ca m-a luat de la zero cu analizele, am trecut prin cateva etape, dar nu am reusit sa am un bebe, iar singura solutie era sa consult un doctor mai bun care va tb sa-mi faca laparo. Acum am ajuns la un dr din Bucuresti, si cam intr-o saptamana sau doua va tb sa fac aceasta interventie. Dupa ce am sa am bebe si totul va reveni la normal , cu siguranta ma voi duce la consult tot la aceasta d-na dr tinerica din Alexandria.

Inregistrat
    11.11.2010

Smile Re: Mamici din Teleorman

Buna!Mie mi s-a parut f buna dna doctor Radu.Am fost la dansa la control de 2 ori si am fost foarte multumita insa dna dr este in concediu de maternitate si nu stiu cand isi va relua programul in spital.sincer o recomand cu multa incredere.Eu inca nu ma grabesc cu bebele...abia la anul am nunta.Analize nu am facut niciodata in Alexandria si nu-mi pot da cu parerea.

Inregistrat
    03.03.2008

Citat Postat de pepsi_twist2008 Vezi mesajul
    Buna!Mie mi s-a parut f buna dna doctor Radu.Am fost la dansa la control de 2 ori si am fost foarte multumita insa dna dr este in concediu de maternitate si nu stiu cand isi va relua programul in spital.sincer o recomand cu multa incredere.Eu inca nu ma grabesc cu bebele...abia la anul am nunta.Analize nu am facut niciodata in Alexandria si nu-mi pot da cu parerea.
    Buna! Cand vorbeam despre acea d-na dr. tinerica , tot despre d-na dr Radu era vorba. Si mie mi s-a parut ok ca medic, dupa cum am mai spus.
    Analizele le-am facut doar aici in Alexandria la laboratorul d-nei Sorana Milea si de curand a trebuit sa repet o analiza care nu a iesit bine, si am facut-o la Labormed.

Inregistrat
    11.11.2010

M-am gandit ca despre ea ar putea fi vorba!at despre analize...nu stiu ce sa zic!Eu sunt din Dragasani si viitorul meu sot este din Alexandria dar noi locuim in Craiova(deocamdata).La cabinetul d-nei Sorana Milea am facut o analiza data de d-na dr Radu si a fost trimisa la Bucuresti,asa ca nu s-au ocupat personal cei de la laborator.
    Ultima editare de pepsi_twist2008 : 24.05.2011 20:30:16

Inregistrat
    03.03.2008

Citat Postat de pepsi_twist2008 Vezi mesajul
    M-am gandit ca despre ea ar putea fi vorba!at despre analize...nu stiu ce sa zic!Eu sunt din Dragasani si viitorul meu sot este din Alexandria dar noi locuim in Craiova(deocamdata).La cabinetul d-nei Sorana Milea am facut o analiza data de d-na dr Radu si a fost trimisa la Bucuresti,asa ca nu s-au ocupat personal cei de la laborator.
    Pai da, toate analizele care le faci la milea sunt trimise la bucuresti. Mie mi-a spus una dintre d-nele asistente de acolo. o singura problema ar fi, faptul ca rezultatele vin destul de greu de la bucuresti. sunt tare curioasa la bucuresti unde le fac ei, la ce laborator?

Inregistrat
    11.11.2010

Citat Postat de tonya Vezi mesajul
    Pai da, toate analizele care le faci la milea sunt trimise la bucuresti. Mie mi-a spus una dintre d-nele asistente de acolo. o singura problema ar fi, faptul ca rezultatele vin destul de greu de la bucuresti. sunt tare curioasa la bucuresti unde le fac ei, la ce laborator?
    La mine a durat cam 10 zile din cate imi amintesc pana a venit rezultatul,insa stiu sigur ca am prins 2 week-end-uri la mijloc...

Inregistrat
    03.03.2008

Am avut nevoie de curand de niste analize si o parte le-am facut la Nicomed si rezultatele mi-au fost date a doua zi si si o alta parte le-am facut la Labormed si mi-au fost date rezultatele in cateva zile.

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us