Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 13

Subiect: Idei practice de reutilizare a lumanarilor de cununie...

Inregistrat
    10.12.2006

Post Idei practice de reutilizare a lumanarilor de cununie...

salut! cum nunta a trecut...am ramas cu lumanarile..care sincer nu reusesc sa le gasesc o trebuinta mai la moda.mentionez ca am dus o parte din ele la biserica dar am ramas cu 30 de cm de lumanare...sunt 2 de fapt.o sa atasez din nou poza cu lumanarile de la cununie.
    IDEEA e ca acum cu sosirea verii se topesc.(se stramba e termenul corect) asa ca m-am gandit sa le topesc.(metoda de refacere a lumanarilor se gaseste pe youtube)si sa fac 2 "lanterne" tot cu ajutorul reciclajului.voi folosi 2 borcane..unde voi pune direct ceara ,cu 2 tortite.asa cred eu e mai simplu de administrat situatia.voi decora borcanul cu decoratiunea de pe lumanare.atasez poze.ca sa va faceti o idee cam la ce m-am gandit.o alta idee este aceea de a pune ceara intr-o cescuta vintage..tehnica e aceeasi.iar ideea e ca orice recipient poate deveni un suport de lumanare.nu stiu daca am facut bine ca am deschis acest subiect.dar mi-ar placea sa povestim cum putem folosi-recicla anumite "lucrusoare"ramase de la nunta.va poop si sper sa va placa ideea mea!
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Idei practice de reutilizare a lumanarilor de cununie...

Citat Postat de andreea20 Vezi mesajul
    salut! cum nunta a trecut...am ramas cu lumanarile..care sincer nu reusesc sa le gasesc o trebuinta mai la moda.mentionez ca am dus o parte din ele la biserica dar am ramas cu 30 de cm de lumanare...sunt 2 de fapt.o sa atasez din nou poza cu lumanarile de la cununie.
    IDEEA e ca acum cu sosirea verii se topesc.(se stramba e termenul corect) asa ca m-am gandit sa le topesc.(metoda de refacere a lumanarilor se gaseste pe youtube)si sa fac 2 "lanterne" tot cu ajutorul reciclajului.voi folosi 2 borcane..unde voi pune direct ceara ,cu 2 tortite.asa cred eu e mai simplu de administrat situatia.voi decora borcanul cu decoratiunea de pe lumanare.atasez poze.ca sa va faceti o idee cam la ce m-am gandit.o alta idee este aceea de a pune ceara intr-o cescuta vintage..tehnica e aceeasi.iar ideea e ca orice recipient poate deveni un suport de lumanare.nu stiu daca am facut bine ca am deschis acest subiect.dar mi-ar placea sa povestim cum putem folosi-recicla anumite "lucrusoare"ramase de la nunta.va poop si sper sa va placa ideea mea!
    Foarte interesanta ideea. Sa ne pui poze cu rezultatul.

Inregistrat
    10.12.2006

Citat Postat de strumf Vezi mesajul
    Foarte interesanta ideea. Sa ne pui poze cu rezultatul.

cu siguranta voi pune poze.astept si ideile voastre.

Inregistrat
    10.12.2006

cu siguranta voi pune poze.astept si ideile voastre.
    fetelor dar voi...nu ati ramas cu nimic de la nunta..care se poate reutiliza...veniti si voi cu propuneri...mie nu mi se pare o idee rea reciclarea...
    low cost nu inseamna kitch.ASTEPT RASPUNSURILE VOASTRE...!!!!

Inregistrat
    10.12.2006

fetelor dar voi...nu ati ramas cu nimic de la nunta..care se poate reutiliza...veniti si voi cu propuneri...mie nu mi se pare o idee rea reciclarea...
    low cost nu inseamna kitch.ASTEPT RASPUNSURILE VOASTRE...!!!!
    vad ca nu sunteti creative eu am revenit cu rezultatul...care e gata de cand am scris mesajul prima oara..numai ca nu am reusit sa descarc pozele...tehnica ne omoara!
    asa am folosit eu lumanarile de la cununie.si cerd eu ca e mai comod.asa.nu o voi aprinde cand voi avea invitati la cina..dar da bine in decor zic eu..!!
    se spune ca lumanarile de la cunuie se aprind de sanatate..cand ploua rau..intr-un cuvant ca sa ne apere,sa poate bine.atasez pozici!
    poop la voi..si ASTEPT totusi raspunsuri...

imi cer scuze..ca sunt unele strambe.dar intelegeti voi.pupici!!!
    Imagini atasate Imagini atasate
    Ultima editare de Kalini : 22.08.2011 16:12:08

Inregistrat
    27.04.2011

vad ca nu sunteti creative eu am revenit cu rezultatul...care e gata de cand am scris mesajul prima oara..numai ca nu am reusit sa descarc pozele...tehnica ne omoara!
    asa am folosit eu lumanarile de la cununie.si cerd eu ca e mai comod.asa.nu o voi aprinde cand voi avea invitati la cina..dar da bine in decor zic eu..!!
    se spune ca lumanarile de la cunuie se aprind de sanatate..cand ploua rau..intr-un cuvant ca sa ne apere,sa poate bine.atasez pozici!
    poop la voi..si ASTEPT totusi raspunsuri...

imi cer scuze..ca sunt unele strambe.dar intelegeti voi.pupici!!!
    foarte dragut. si eu mai am o luna jumate pana la nunta si chiar ma gandeam...ce-o sa fac cu lumanarile...imi ocupa spatiu. mie sincera sa fiu mi se par incomode si in ziua nuntii..bine ca nu sunt domnisoara de onoare

Pai voi luati acasa lumanarile?
    Noua ne-a spus preotul ca trebuie lasate la biserica.
    Si sunt asa frumoase....

Inregistrat
    02.08.2009

Citat Postat de antonia2011 Vezi mesajul
    Pai voi luati acasa lumanarile?
    Noua ne-a spus preotul ca trebuie lasate la biserica.
    Si sunt asa frumoase....
    Eu nu am mai auzit de asta pana acum,insa stiu ca se mai merge cu lumanarile sa va citeasca ceva la 7 zile de la nunta.Si atunci unii preoti zic sa duci toata lumanarea si ramane acolo iar altii sa tai putin din ea si restul iti ramane tie.
    Poate asa se face in zona ta....dar mi se pare cam ciudat.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us