Pagina 2 din 82 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 656

Subiect: Pregatirile miresicilor de OCTOMBRIE 2012

Implicit Re: Pregatirile miresicilor de OCTOMBRIE 2012

Buna fetelor,
    Pe 6 oct 2012 vom avea si noi nunta deja am stabilit la local, la biserica am vorbit cu preotul si e ok, probabil o sa semnam in curand si cu foto-video si mai raman maruntisurile de care ne vom ocupa pe parcurs... e bine ca ne-am apucat de lucrurile cele mai importante din timp ca sa stam linistiti si sa ne gandim doar la noi, ce vom face si ce idei ne mai vin... ceva funny oricum, noi suntem mai uschiti si o sa ne punem amprenta ... mai e putin si incepe numaratoarea inversa ...
    Astept sa mai merg pe la targuri de nunti sa imi "clatesc" ochii... desi nu cred ca o sa ma inspir prea mult, ca ne-am ales o tema a nuntii pe care sper sa o urmam si sa iasa perfect!
    pupici!

Inregistrat
    26.09.2011

Salutare tuturor miresicilor de octombrie!

Pe 13 octombrie 2012 avem si noi nunta dar la Ploiesti. Am stabilit restaurantul, am cumparat deja rochita, stiu e devreme dar daca am gasit-o ce era sa mai fac? si acum suntem in cautari de formatie.

nickoletta_n si eu am o teama ca nu va fi vremea frumoasa, mai ales daca ma uit acum afara dar speram ca totul sa iasa bine. Pana la urma nunta nu e afara

Va pup si va urez mult spor la pregatiri!

Inregistrat
    09.10.2011

Citat Postat de alynactin Vezi mesajul
    Buna,

am o formatie din Slobozia (caci acolo voi avea petrecerea) Orient.
    Buna...

Si eu tot o miresica de 2012, tot pe 06.10, in zona apropiata (Amara). Ma gandeam si eu la Orient, dar vad ca deja sunt luati:d.

Sa ne fie intr-un ceas bun fetelor si sa avem nunti superbe, sa ne iasa totul cum ne dorim!

Inregistrat
    01.08.2011

si eu tot miresica de octombrie 2012, mai exact pe 20 octombrie. voi face nunta in in fetesti jud ialomita. am rezervat restaurantul si o formatie super si acum caut pe cineva cu filmatul si foto. sper sa avem noroc si sa fie timpul frumos

Inregistrat
    09.10.2011

Citat Postat de cretziella Vezi mesajul
    si eu tot miresica de octombrie 2012, mai exact pe 20 octombrie. voi face nunta in in fetesti jud ialomita. am rezervat restaurantul si o formatie super si acum caut pe cineva cu filmatul si foto. sper sa avem noroc si sa fie timpul frumos
    Ce formatie ai gasit? Eu inca sunt in cautari

Inregistrat
    15.09.2011

Buna dragele mele!

Ma alatur si eu voua,tocmai ce am semnat contractul pentru octombrie,data de 14.Da,este duminica,acum nu stiu ce inconveniente s-ar putea ivi vis-a-vis de invitati.M-am consultat cu al meu..initial optaseram pentru 16 iunie,dupa care am constatat ca este fix in post,ulterior nu am mai gasit date sa ne convine...cumnata mea are in septembrie..si tot asa...Si am zis,frate,daca cineva vrea sa vina intr-adevar la nunta la tine,vine si miercurea daca e sa o iei asa,nu?!Acum nu pot sa neg faptul ca am totusi o teama ca s-ar putea sa avem surprize neplacute...dar,asa a fost sa fie!Voi ce parere aveti despre nuntile de duminica?!

Inregistrat
    06.10.2011

Smile

frumoase miresici de octombrie ma primiti si pe mine la voi? cred k sunt singura nebuna care vrea nunta in noiembrie! va rog primiti-ma si pe mine sunt cuminte, emotionata si un pic dezorientata si am nevoie de ajutorul vostru! va rog varog va rog!

salut gabriela ce tema ai ales????
    k eu de kand ma chinui ....

buna ankapa felicitari, unii preoti spun k nuntile mereu se faceu duminica, normal asta era ziua lor nuntile si botezurile. problema e mai mult cu invitatii, dar ai dreptate cine vrea sa fie alaturi de tine va veni kand ai stabilit tu, nu?? nu iti face griji o sa fie bine! pup
    Ultima editare de MissSwan : 01.11.2011 10:17:47

Inregistrat
    02.06.2011

Citat Postat de ankapa Vezi mesajul
    Buna dragele mele!

Ma alatur si eu voua,tocmai ce am semnat contractul pentru octombrie,data de 14.Da,este duminica,acum nu stiu ce inconveniente s-ar putea ivi vis-a-vis de invitati.M-am consultat cu al meu..initial optaseram pentru 16 iunie,dupa care am constatat ca este fix in post,ulterior nu am mai gasit date sa ne convine...cumnata mea are in septembrie..si tot asa...Si am zis,frate,daca cineva vrea sa vina intr-adevar la nunta la tine,vine si miercurea daca e sa o iei asa,nu?!Acum nu pot sa neg faptul ca am totusi o teama ca s-ar putea sa avem surprize neplacute...dar,asa a fost sa fie!Voi ce parere aveti despre nuntile de duminica?!
    Bună, fetelor! Salut, ankapa! Cu permisiunea voastră, deși sînt miresică de iulie 2012 și nicidecum de octombrie 2012, intru un pic pe firul discuției ca să-mi dau cu părerea la subiectul "nunți de duminică". Noi, de exemplu, am ales într-adins să facem nuntă duminica, 29 iulie 2012. Este o dată importantă d.p.d.v. simbolic pentru noi doi. În plus, la noi, în Basarabia, lumea este destul de împărțită: unii țin sărbătorile și posturile pe stil nou, alții pe stil vechi (cu un decalaj de 13 zile mai tîrziu, singura excepție fiind Paștele). Iar duminica, 29 iulie 2012, este mai mult decît OK (nu pică nici în post, nici în ajun de vreo sărbătoare) după toate stilurile calendaristice posibile și imposibile! Și am zis că invitații care țin cu adevărat la noi, ni se vor alătura oricum chiar și într-o duminică, pentru ca să ne bucurăm împreună de ziua noastră mare. Iar noi doi mai cîștigăm o zi de week-end pentru a ne pregăti de marele eveniment... Asta a fost decizia noastră și ne bucurăm că am luat-o! Așa că nu te descuraja, ankapa: duminica se fac nunți frumoase, de asemenea!
    Ultima editare de vero2012 : 31.10.2011 21:41:57
    "Avem posibilitatea să eșuăm, să ne ratăm viața. (...) Putem, în fine, pentru că sîntem liberi, să devenim niște indivizi unici și de neînlocuit. Este singurul mod de a ne arăta demni de ceea ce dă sens vieților noastre: iubirea." (Luc Ferry)

Pagina 2 din 82 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us