Pagina 3 din 82 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 656

Subiect: Pregatirile miresicilor de OCTOMBRIE 2012

Inregistrat
    07.09.2009

Implicit Re: Pregatirile miresicilor de OCTOMBRIE 2012

Citat Postat de alexandra_hate Vezi mesajul
    frumoase miresici de octombrie ma primiti si pe mine la voi? cred k sunt singura nebuna care vrea nunta in noiembrie! va rog primiti-ma si pe mine sunt cuminte, emotionata si un pic dezorientata si am nevoie de ajutorul vostru! va rog varog va rog!

salut gabriela ce tema ai ales????
    k eu de kand ma chinui ....

buna ankapa felicitari, unii preoti spun k nuntile mereu se faceu duminica, normal asta era ziua lor nuntile si botezurile. problema e mai mult cu invitatii, dar ai dreptate cine vrea sa fie alaturi de tine va veni kand ai stabilit tu, nu?? nu iti face griji o sa fie bine! pup
    Bine ai venit! Poti deschide topic pt noiembrie. Sunt sigura ca se vor mai alatura si alte mirese pe parcurs.

Inregistrat
    15.09.2011

Citat Postat de alexandra_hate Vezi mesajul
    frumoase miresici de octombrie ma primiti si pe mine la voi? cred k sunt singura nebuna care vrea nunta in noiembrie! va rog primiti-ma si pe mine sunt cuminte, emotionata si un pic dezorientata si am nevoie de ajutorul vostru! va rog varog va rog!

salut gabriela ce tema ai ales????
    k eu de kand ma chinui ....

buna ankapa felicitari, unii preoti spun k nuntile mereu se faceu duminica, normal asta era ziua lor nuntile si botezurile. problema e mai mult cu invitatii, dar ai dreptate cine vrea sa fie alaturi de tine va veni kand ai stabilit tu, nu?? nu iti face griji o sa fie bine! pup
    Ce scumpica ai fost,mersi mult pentru"imbarbatare"!Si eu sunt entuiasmata,dezorientata,deja cu nervii intinsi la maxim...desi mai este destul pana atunci!Sunt convinsa ca nu esti singura miresica de noiembrie,si daca esti,asta inseamna ca esti originala,nu?:P Si noi am avut optiunea noiembrie,si chiar o luasem in calcul la un moment dat,pana sa se iveasca ideea de duminica!Mult succes in demararea pregatirilor!pupici!

Inregistrat
    15.09.2011

Citat Postat de vero2012 Vezi mesajul
    Bună, fetelor! Salut, ankapa! Cu permisiunea voastră, deși sînt miresică de iulie 2012 și nicidecum de octombrie 2012, intru un pic pe firul discuției ca să-mi dau cu părerea la subiectul "nunți de duminică". Noi, de exemplu, am ales într-adins să facem nuntă duminica, 29 iulie 2012. Este o dată importantă d.p.d.v. simbolic pentru noi doi. În plus, la noi, în Basarabia, lumea este destul de împărțită: unii țin sărbătorile și posturile pe stil nou, alții pe stil vechi (cu un decalaj de 13 zile mai tîrziu, singura excepție fiind Paștele). Iar duminica, 29 iulie 2012, este mai mult decît OK (nu pică nici în post, nici în ajun de vreo sărbătoare) după toate stilurile calendaristice posibile și imposibile! Și am zis că invitații care țin cu adevărat la noi, ni se vor alătura oricum chiar și într-o duminică, pentru ca să ne bucurăm împreună de ziua noastră mare. Iar noi doi mai cîștigăm o zi de week-end pentru a ne pregăti de marele eveniment... Asta a fost decizia noastră și ne bucurăm că am luat-o! Așa că nu te descuraja, ankapa: duminica se fac nunți frumoase, de asemenea!
    Buna!Ai perfecta dreptate,trebuie luata intotdeauna partea buna a lucrurilor!Ma bucur pentru tine ca ai nimerit exact data speciala pentru voi.Si in cazul meu a fost data de 16 iunie,pica sambata,am zis ca este mana cereasca!numai ca...surpriza....nu prea se poate.M-am descurajat initial,am zis ca nu mai gasim,am plans..etc etc..eu vroiam acel restaurant fara discutii,dar pana la urma am gasit calea de mijloc Cel mai mult conteaza nu ziua,nu vremea de afara neaparat,ci atmosfera de acolo,oamenii care iti sunt alaturi,si evenimentul in sine!mersi mult pentru cuvintele frumoase,si spor la pregatiri!te pup!

Inregistrat
    21.08.2011

buna fetelor!
    Eu, o sa am nunta pe 6 octombrie , o data perfecta pentru mine, deoarece pe data de 7 e ziua mea de nastere. Super!!! In data de 6 octombrie voi avea 29 de ani iar imediat dupa 12 noaptea voi implini 30 de ani, o sa fiu fericita la dublu. Abia astept!!
    Va pup si spor la miresit!

Inregistrat
    15.09.2011

Citat Postat de katypetre Vezi mesajul
    buna fetelor!
    Eu, o sa am nunta pe 6 octombrie , o data perfecta pentru mine, deoarece pe data de 7 e ziua mea de nastere. Super!!! In data de 6 octombrie voi avea 29 de ani iar imediat dupa 12 noaptea voi implini 30 de ani, o sa fiu fericita la dublu. Abia astept!!
    Va pup si spor la miresit!
    Bine ai venit printe miresicile tomnatice!Sper sa ne adunam cat mai multe pe parcurs!Spor si tie!

Buna fetele, si eu sunt o miresica de octombrie... numai ca eu inca sunt in cautare de restaurant... e mai dificil la noi ca o sa avem o nunta micuta de 50 persoane si vrem (a se citi vreau ) o nunta alb-negru...
    Deja ma panichez cand va aud ca voi deja v-ati gasit si rochita si formatia...

Uff

Inregistrat
    15.09.2011

Citat Postat de RuxandraStancu Vezi mesajul
    Buna fetele, si eu sunt o miresica de octombrie... numai ca eu inca sunt in cautare de restaurant... e mai dificil la noi ca o sa avem o nunta micuta de 50 persoane si vrem (a se citi vreau ) o nunta alb-negru...

Uff
    Bun venit Ruxandra!Nu te panica,eu am doar restaurantul,atat!Cautati-vaa repede restaurantul,ca sa gasiti unul care va place si sa si fie disponibil,dar avand in vedere ca este octombrie,poate nu se inghesuie lumea asa mult!pupici si spor!

Inregistrat
    15.09.2011

Citat Postat de RuxandraStancu Vezi mesajul

Uff
    A....faceti doar cununia civila?!de ce nu si religioasa?!

Pagina 3 din 82 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us