Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 26

Subiect: Muschetarii

Inregistrat
    16.03.2012

Implicit Re: Muschetarii

Citat Postat de andreeabourceanu Vezi mesajul
    Sunt o miresica care am avut nunta la Muschetarii pe 28 iulie in Salonul Aramis, vreau sa contrazic impresiile negative lasate de ceilalti utilizatori, spunandu-va ca:conditiile asupra carora am cazut de acord au fost respectate intocmai, personalul a dat dovada de profesionalism (asta este si parerea invitatilor), meniul a fost echilibrat, foarte gustos,toti invitatii au apreciat in mod special pestele nici nu putea sa fie mai bine gatit".In ceea ce priveste salonul ,este armonius amenajat,exista flexibilitate in ceea ce priveste aranjamentul meselor si a invitatilor la mese,restaurantul dispune de foarte multe elemente de decor,ceea ce conduce la scaderea costurilor cu firmele de amenajari.Dimineata dupa nunta tot ce nu s-a consumat ne-a fost returnat in intregime.Va recomand cu caldura restaurantul,iar pentru a confirma tot ce am scris vizitati-ma pe facebook Anamaria Andreea Bourceanu.
    Felicitari! contractul cu localul este incheiat deja de vreo 2 luni,am lasat la o parte toate "barfele" si l-am luat...nu ne-am hotarat insa la meniu, iar cu muzica, ce am intrebat erau ocupati sau prea scumpi sunt si putin pretentioasa si as vrea si saxofon, dar stiu ca aici in galati nu sunt formatii cu saxofon, am sa incerc sa ii caut si pe cei de la trio actual, daca spui ca ai fost multumita, cu toate ca ea mi se pare putin cam ragusita pe youtube...cat v-a luat? sa imi pot face o idee...

Doamnelor si domnisoarelor, sora mea si-a facut nunta aici si din punctul meu de vedere a fost super ok.
    Intr-adevar, nu este restaurant, este un spatiu special amenajat pentru evenimente dar din punctul meu de vedere este super ok.
    Nu am apucat sa citesc toate comentariile ci doar o parte. Este posibil, ca la orice local, dimineata sa se mai ia ceva pentru ca asa este romanul. Dar experienta mea a fost cam asa:
    Am mers prima oara cu sora mea cand era in cautarea unui salon. Amandoua suntem fixate pe rosu si ultimul salon, cel mai mare, a fost atat de atragator pentru noi, incat iuli(sora mea) nu a mai vrut sa vad alt local.
    Acolo am fost intampinate de doua doamne destul de inaintate in varsta, cam de seama parintilor nostri care am fust mai mult decat saritoare, ne-au invitat in saloane cu toate ca atunci faceau curat(era intr-o luni,dupa nunti) si va dati seama ca locul nu era foarte curat dar normele de igiena erau respectate.
    A doua zi ne-am intalnit cu Adi, un tip foarte prietenos si comunicativ, care ne-a vorbit de la egal la egal noua iar fata de mama a fost extraordinar de politicos. Au ales meniul(cu sarmalute infasurate in frunza de vita) si au decis sa nu cumpere si pachetul de bauturi si fructe respectiv fursecuri.
    Baiatul a fost foarte ok si a spus clar tot ceea ce include meniul. Sala nu se plateste, cumperi doar meniuri. Atat ca pentru cea mai mare sala, cea de 250 de invitati, a spus ca trebuie sa dam comanda de minim 140 de meniuri. Si argumentele pe care le-a adus au fost mai mult decat fair-play, atat fata de el cat si fata de noi.
    Bautura, fursecurile si fructele le-au cumparat ei, in rest meniul a fost de la restaurant. Ne-a recomandat cativa dj si cativa fotografi care au venit acolo si pe care i-a apreciat pentru ca i-a placut produsul finit dar numai la cererea noastra, nu a impus nimic. A fost un sfat prietenesc pe care sora mea l-a apreciat enorm.
    Cu o zi inainte de nunta am mers noi si am asezat marturiile, am asezat oamenii la masa, i-am explicat cam cum dorim sa fie servirea, etc. si s-a tinut cont de indicatiile noastre. Seful de sala (tot Adi) a fost un tip deosebit, care a dat dovada de profesionalism.
    Primirea a fost incredibil de frumoasa, paharele aranjate foarte frumos(daca voi putea, voi atasa cateva fotografii), a acceptat sa dam comanda de gheata carbonica si carafele cu vin si paharele cu sampanie au avut cate un cub de gheata carbonica(scotea aburi, era un efect foarte interesant), mancarea a fost buna, in sensul ca a fost gustoasa, legumele nu erau taiate de mult, sa arate rau, felul 1 se cunostea ca fusese tinut la rece, sa nu se altereze, nu era nimic oxidat si totul arata foarte proaspat si gustos. Nu te saturai din primul fel, era totul foarte bine calculat, astfel incat sa poti gusta din toate, sa te saturi, dar sa nu ajungi la felul 2 sa spui ca nu mai poti.
    Eu una nu am apucat sa mananc chiar tot ce s-a dat pentru ca a fost mai mult munca, mi-am dorit sa iasa totul bine pentru sora mea si am stat cu invitatii, am vorbit, astfel incat sa nu spuna nimeni ca nu a fost bagat in seama si a fost urat, in schimb sarmalutele sunt moartea mea- foarte gustoase, nu au fost grase, au aratat foarte bine si nu am gasit nimic astfel incat sa spun ca nu s-au respectat normele de igiena.
    Am avut multi invitati din alte parti si Adi(patronul) ne-a dat cheia de la biroul lui sa intre cine vrea sa se schimbe(tot respectul pentru asta). Nimanui nu i-a disparut nimic. Cati invitati au avut, atatea meniuri au platit, nici unul in plus(cam rar asa ceva!). Dimineata seful de sala l-a dus pe mire la camera frigorifica, a deschis-o si i-a aratat tot ce a ramas. Mancarea ramasa si tortul ni le-a dat acasa(chiar era destul de multa, nu cred ca au luat ceva sau daca au luat era insesizabil si noi oricum nu aveam ce face cu atata mancare, se strica!)
    Au avut o nunta superba si sincera sa fiu pana acum nu am auzit pe nimeni sa nu se planga dupa, sora mea a fost prima!
    Eu mi-am propus sa nu ma casatoresc, dar cred ca mi-as face cu incredere petrecerea de botez a copilului aici. Chiar s-a interactionat foarte bine si staff-ul chiar a fost alcatuit din oameni, nu idioti. Iar patronul, Adi, jos palaria!
    Este normal sa fie si nemultumiri, de exemplu la sala de langa, a fost o nunta cu 10 invitati si mireasa a dat comanda de 100 de meniuri iar acestea a trebuit sa fie platite, e normal ca ei sa nu ii fi placut, dar in situatia in care sunteti oameni si sunteti fair-play, nu vad niciun impediment sa lucrati cu acesti oameni!
    Mult succes cu nunta!
    Va pup!
    P.S. din pacate nu am putut adauga fotografii dar va invit sa ma contactati si va raspund cu mare drag.

Citat Postat de sorina.mihaela33 Vezi mesajul
    Buna.de mult am vrut sa imi fac cont pe miresici.ro dar am tot amanat-o,acum ca am gasit acest subiect m-am hotarat...chiar ieri am fost la restaurant Muschetarii,pe mine ma intereseaza Aramis ca este mai spatios, dar am avut ocazia sa intru in fiecare salon si nu mi-am facut o parere deloc proasta.Este elegant,are gust,am intrat si la bucatarie,baie,totul e ok,imi place 'ringul' si mai mult mi-a placut ideea meniului all inclusiv din care am vb cu adrian si se poate scoate vinul pe care il voi avea eu.Nu am incheiat inca un contract, mai asteptam vreo 2-3 saptamani,am sa incerc sa fiu atenta pe cat se poate de mult la clauze si detaliile din contract,mai mult nu am ce face pt ca nu am de unde sa stiu ce se va intampla in seara nuntii,speram sa iasa totul ok...
    Am auzit insa un zvon de la o formatie,cum ca aici sonorizarea lasa de dorit...dar din cate stiu eu asta tine de formatie si de instrumentele lor,nu?
    Rog miresicile care au avut nunta anul trecut la Muschetarii sa imi spuna daca au intampinat probleme la nunta lor.Mc.
    Semneaza contractul fara ezitare! Sora mea tot in salonul Aramis a avut nunta si a fost ceva deosebit. Ce e drept, ea nu a avut formatie dar sonorizarea a fost excelenta! Daca vrei mai multe detalii, sunt fericita sa iti raspund tuturor intrebarilor!

Inregistrat
    16.03.2012

Citat Postat de silviaiancu92 Vezi mesajul
    Semneaza contractul fara ezitare! Sora mea tot in salonul Aramis a avut nunta si a fost ceva deosebit. Ce e drept, ea nu a avut formatie dar sonorizarea a fost excelenta! Daca vrei mai multe detalii, sunt fericita sa iti raspund tuturor intrebarilor!

Da, e semnat!!! Ma bucur ca a iesit totul perfect. Sper sa am si eu norocul surorei tale.
    Multumesc pentru detalii, au fost super si tare mi-as dori sa vad niste poze daca le ai postate pe undeva (facebook, google+) trimite-mi un link macar, daca nu, cateva cu salonul, aranjamentele, daca ai putea si ai avea placerea sa mi le trimiti pe email : [email protected], ar fi si mai ok.
    Merci in orice caz, sa ai o zi faina!

Inregistrat
    16.03.2012

Citat Postat de sorina.mihaela33 Vezi mesajul
    Da, e semnat!!! Ma bucur ca a iesit totul perfect. Sper sa am si eu norocul surorei tale.
    Multumesc pentru detalii, au fost super si tare mi-as dori sa vad niste poze daca le ai postate pe undeva (facebook, google+) trimite-mi un link macar, daca nu, cateva cu salonul, aranjamentele, daca ai putea si ai avea placerea sa mi le trimiti pe email : EMAIL STERS, ar fi si mai ok.
    Merci in orice caz, sa ai o zi faina!

se pare ca nu mi se da voie sa las adresa de email. ID mess. : sorina.mihaela33

Inregistrat
    26.03.2012

Citat Postat de silviaiancu92 Vezi mesajul
    Doamnelor si domnisoarelor, sora mea si-a facut nunta aici si din punctul meu de vedere a fost super ok.
    Intr-adevar, nu este restaurant, este un spatiu special amenajat pentru evenimente dar din punctul meu de vedere este super ok.
    Nu am apucat sa citesc toate comentariile ci doar o parte. Este posibil, ca la orice local, dimineata sa se mai ia ceva pentru ca asa este romanul. Dar experienta mea a fost cam asa:
    Am mers prima oara cu sora mea cand era in cautarea unui salon. Amandoua suntem fixate pe rosu si ultimul salon, cel mai mare, a fost atat de atragator pentru noi, incat iuli(sora mea) nu a mai vrut sa vad alt local.
    Acolo am fost intampinate de doua doamne destul de inaintate in varsta, cam de seama parintilor nostri care am fust mai mult decat saritoare, ne-au invitat in saloane cu toate ca atunci faceau curat(era intr-o luni,dupa nunti) si va dati seama ca locul nu era foarte curat dar normele de igiena erau respectate.
    A doua zi ne-am intalnit cu Adi, un tip foarte prietenos si comunicativ, care ne-a vorbit de la egal la egal noua iar fata de mama a fost extraordinar de politicos. Au ales meniul(cu sarmalute infasurate in frunza de vita) si au decis sa nu cumpere si pachetul de bauturi si fructe respectiv fursecuri.
    Baiatul a fost foarte ok si a spus clar tot ceea ce include meniul. Sala nu se plateste, cumperi doar meniuri. Atat ca pentru cea mai mare sala, cea de 250 de invitati, a spus ca trebuie sa dam comanda de minim 140 de meniuri. Si argumentele pe care le-a adus au fost mai mult decat fair-play, atat fata de el cat si fata de noi.
    Bautura, fursecurile si fructele le-au cumparat ei, in rest meniul a fost de la restaurant. Ne-a recomandat cativa dj si cativa fotografi care au venit acolo si pe care i-a apreciat pentru ca i-a placut produsul finit dar numai la cererea noastra, nu a impus nimic. A fost un sfat prietenesc pe care sora mea l-a apreciat enorm.
    Cu o zi inainte de nunta am mers noi si am asezat marturiile, am asezat oamenii la masa, i-am explicat cam cum dorim sa fie servirea, etc. si s-a tinut cont de indicatiile noastre. Seful de sala (tot Adi) a fost un tip deosebit, care a dat dovada de profesionalism.
    Primirea a fost incredibil de frumoasa, paharele aranjate foarte frumos(daca voi putea, voi atasa cateva fotografii), a acceptat sa dam comanda de gheata carbonica si carafele cu vin si paharele cu sampanie au avut cate un cub de gheata carbonica(scotea aburi, era un efect foarte interesant), mancarea a fost buna, in sensul ca a fost gustoasa, legumele nu erau taiate de mult, sa arate rau, felul 1 se cunostea ca fusese tinut la rece, sa nu se altereze, nu era nimic oxidat si totul arata foarte proaspat si gustos. Nu te saturai din primul fel, era totul foarte bine calculat, astfel incat sa poti gusta din toate, sa te saturi, dar sa nu ajungi la felul 2 sa spui ca nu mai poti.
    Eu una nu am apucat sa mananc chiar tot ce s-a dat pentru ca a fost mai mult munca, mi-am dorit sa iasa totul bine pentru sora mea si am stat cu invitatii, am vorbit, astfel incat sa nu spuna nimeni ca nu a fost bagat in seama si a fost urat, in schimb sarmalutele sunt moartea mea- foarte gustoase, nu au fost grase, au aratat foarte bine si nu am gasit nimic astfel incat sa spun ca nu s-au respectat normele de igiena.
    Am avut multi invitati din alte parti si Adi(patronul) ne-a dat cheia de la biroul lui sa intre cine vrea sa se schimbe(tot respectul pentru asta). Nimanui nu i-a disparut nimic. Cati invitati au avut, atatea meniuri au platit, nici unul in plus(cam rar asa ceva!). Dimineata seful de sala l-a dus pe mire la camera frigorifica, a deschis-o si i-a aratat tot ce a ramas. Mancarea ramasa si tortul ni le-a dat acasa(chiar era destul de multa, nu cred ca au luat ceva sau daca au luat era insesizabil si noi oricum nu aveam ce face cu atata mancare, se strica!)
    Au avut o nunta superba si sincera sa fiu pana acum nu am auzit pe nimeni sa nu se planga dupa, sora mea a fost prima!
    Eu mi-am propus sa nu ma casatoresc, dar cred ca mi-as face cu incredere petrecerea de botez a copilului aici. Chiar s-a interactionat foarte bine si staff-ul chiar a fost alcatuit din oameni, nu idioti. Iar patronul, Adi, jos palaria!
    Este normal sa fie si nemultumiri, de exemplu la sala de langa, a fost o nunta cu 10 invitati si mireasa a dat comanda de 100 de meniuri iar acestea a trebuit sa fie platite, e normal ca ei sa nu ii fi placut, dar in situatia in care sunteti oameni si sunteti fair-play, nu vad niciun impediment sa lucrati cu acesti oameni!
    Mult succes cu nunta!
    Va pup!
    P.S. din pacate nu am putut adauga fotografii dar va invit sa ma contactati si va raspund cu mare drag.
    suna a reclama...tu nu faci nunta dar esti pe site de miresici ...ca sora a facut, te ai inscris destul de curand sa ce? ...ma rog posibil sa gresesc asa ca scuzati mi interventia

Smile Re: Muschetarii

Citat Postat de alexia_bla Vezi mesajul
    suna a reclama...tu nu faci nunta dar esti pe site de miresici ...ca sora a facut, te ai inscris destul de curand sa ce? ...ma rog posibil sa gresesc asa ca scuzati mi interventia
    ... am incercat sa va ajut pentru ca eu nu m-am inteles cu sora mea jumatate de an inainte de nunta din cauza stresului. ma rog, este problema voastra ce ganditi... dar stiti ce ma enerveaza? atitudinea romanului. bai frate, daca spuneam ca a fost cel mai de rahat salon ever si as fi facut toxiinfectie alimentara si chelnerii s-au purtat urat, au dat zeama de sosete in loc de cafea iar patronii- niste zeflemisti, nimeni nu spunea nimic. daca am spus ca e chiar un loc ok, ii fac reclama. v-a cam umplut otv-ul mintea, dragele mele! succes in cautari sa nu credeti in nimeni, faceti totul de capul vostru! veti avea o nunta ca-n povesti!

Inregistrat
    26.03.2012

sa nu exageram...nici nu stiu despre ce post tv vb nu l am urmarit niciodata...era doar o parere suntem libere sa spunem orice...
    am fost la qpp toate restaurantele am vazut si bune si rele...din pacate multe rele si toti incearca sa profite de aceasta frumoasa zi...din pacate asta e realitatea ...daca e asa cum zici atunci felicitari celor de acolo...si sa se inmulteasca parerile bune

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us