Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 83

Subiect: Album de nunta clasic sau digital?

Inregistrat
    21.06.2011

Implicit Re: Album de nunta clasic sau digital?

Citat Postat de elizzzza01 Vezi mesajul
    Eu am optat pt albumul clasic. Mi se pare mai frumos.
    Acum am optat si noi pentru albumul clasic. Mi se pare ca arata mai bine pozele asa, erau pe o hartie de calilate, decat un colaj de mai multe poze mici unele de nici nu se vad personajele. Plus ca este si o diferenta mare de pret. Cel digital costa 450 ron in plus.
    Albumul clasic, cu coperta de piele mi s-a parut elegant, romantic. Timeless .

Inregistrat
    29.06.2009

Noi le-am facut cadou parintilor cate un album clasic ce au continut 25 de poze, la nasi tot unul clasic ceva mai marisor cu 40 de poze iar pentru noi am facut 2 digitale, unul pt nunta cu coperti de piele ce au incaput 120 de poze iar unul de la sedinta TTD cu coperti de piele eco mai mic ce au incaput 80 de poze, pot sa va spun k sunt superbe, sunt extrem de grele cel de nunta deschis ocupa un birou intreg Noi ne-am ales fotograful dupa reomandari dupa stil, calitatea pozelor, si pret, nu a fost nici cel mai ieftin dar nici cel mai scump

Noi am optat tot pentru album clasic cu cele mai frumoase fotografii. Ni se pare mai ok, mai ales ca oricum am primit toate fotografiile in format HD. Ceea ce am dorit mult sa am fost un slideshow care sa prezinte toata nunta
    Ultima editare de magda550 : 29.02.2012 16:01:02 Motiv: link sters

Scuze Magda, mi-am dat seama ca pe video ala era si altceva care nu trebuia sa apara. Am incarcat altul care nu mai are asa ceva. Sper ca acum nu mai e nici o problema. Slide-ul din poze este la semnatura.
    Da, am vrut sa sterg chiar eu mesajul si nu pot. Inteleg sa fi sters tu link-ul acela, dar nu inteleg de ce mi-ai sters toata semnatura la care mai aveam un link ce nu avea probleme si o floare. Nici macar floarea nu mi-ai lasat-o. Si acum cand incerc sa creez alta semnatura nu pot nici asta sa fac. Nu e totusi cam mult?! Cred ca era suficient sa stergi link-ul.
    Ultima editare de madya7 : 01.03.2012 10:39:51

Inregistrat
    22.12.2010

Citat Postat de alexandraroxana Vezi mesajul
    Acum am optat si noi pentru albumul clasic. Mi se pare ca arata mai bine pozele asa, erau pe o hartie de calilate, decat un colaj de mai multe poze mici unele de nici nu se vad personajele. Plus ca este si o diferenta mare de pret. Cel digital costa 450 ron in plus.
    Probabil ca 450 ron iti cere fotograful pe album. Pentru ca daca il faci singura si il comanzi e de 2-3 ori mai putin. Plus ca in mod regulat sunt oferte (cel putin la serviciul foto Carrefour). Eu le-am facut singura, format A4 landscape, 72 pagini + coperti personalizate, 22 euro, deci sub 100ron/album. Si in 72 pagini intra foooaaarte multe poze.

Inregistrat
    26.02.2012

Thumbs up Re: Album de nunta clasic sau digital?

Citat Postat de alexandraroxana Vezi mesajul
    Sunt perfect de acord cu tine. Eu am Nunta la anu' poate pana atunci mai apare ceva interesant,altfel tot Album cu poze vreau si eu.

Inregistrat
    21.06.2011

Citat Postat de Zuzza Vezi mesajul
    Probabil ca 450 ron iti cere fotograful pe album. Pentru ca daca il faci singura si il comanzi e de 2-3 ori mai putin. Plus ca in mod regulat sunt oferte (cel putin la serviciul foto Carrefour). Eu le-am facut singura, format A4 landscape, 72 pagini + coperti personalizate, 22 euro, deci sub 100ron/album. Si in 72 pagini intra foooaaarte multe poze.
    Digital, sau clasic? Banuiesc ca te referi la cel clasic cu fotografii lipite.

Inregistrat
    21.06.2011

Citat Postat de Zuzza Vezi mesajul
    Nu prea mi-e clar la ce te referi prin digital. Acum marea majoritate a pozele sunt facute digital (in comparatie cu pozele analogice, facute pe film). Toate pozele sau filmele de pe calculator sunt digitale. Deci ori ca scoti pozele si le pui intr-un album, ori ca imprimi direct albumul, tot din poze digitale provin. In alta ordine de idei, pentru mine album digital este un album pe suport digital (gen albumele picasa). Odata ce ai imporimat poza, nu mai este poza digitala.
    Asadar, eu vad trei tipuri de albume:
    -albumele clasice, cu poze puse in ele, cum au si bunicii nostri;
    -albumele fotocarte (unde paginile cartii sunt de la inceput imprimate cu pozele respective, ca la atlas);
    -albumele digitale (gen picasa, facebook, colectiile de fotografii de pe rame foto digitale etc).

Eu am optat pentru ultimele doua, dar cred ca o sa imi fac si un album clasic, deoarece am primit un album foarte frumos si vreau sa il umplu. Albumul digital de pe Picasa e pentru toata lumea care vrea sa vada poze de la nunta. Albumele fotocarte le-am facut noi, atat pentru noi cat si pentru parinti, bunici si nasi. Nu cred ca stie fotogratul ce poze ii intereseaza pe parintii mei. Asa eu stiu care sunt rudele si cunostintele fiecaruia, si ii pun in album pozele corespunzatoare.
    Eu ma refeream la foto-carte.

Pagina 3 din 11 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us