Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 33

Subiect: Asigurare medicala privata inainte de sarcina (costuri sarcina si nastere incluse)

Inregistrat
    07.08.2011

Implicit Re: ASIGURARE MEDICALA PRIVATA INAINTE DE SARCINA (costuri sarcina si nastere incluse

buna fetelor1 am revenit cu informatii! tot la Signal Iduna am gasit si eu ceva f interesant.De monitorizare beneficiezi din prima zi in care s-a semnat asigurarea, dar poti ramane gravida dupa 4 luni. Am primit si o oferta la modul general, pt. pachet complet (ce ma intereseaza pe mine), dar pt. costuri mai mici beneficieazi si de reduceri de doar60%. Ma voi duce sapt. viitoare sa vb personal cu reprezentanta si va voi tine la curent cu ce am mai aflat.Va pup!
    oferta:
    Cotație parțială

Contractant/ plătitor
    adriana
    Asigurat principal
    adriana
    Număr dependenți legali
    -
    Frecvența de plată
    Lunară
    Persoana
    Produs Asigurare
    Prima anuală
    adriana
    Signal Komplett
    4.069,02 RON

TOTAL Prima Anuală
    4.069,02 RON

Rata de plată
    339,08 RON

În conformitate cu legislația fiscală, cheltuielile cu primele de asigurare voluntară de sănătate sunt deductibile fiscal din profitul impozabil la nivelul societatii, în limita a 250 Euro într-un an fiscal pentru fiecare asigurat.

Menționăm că aceasta este o cotație estimativă, primele prezentate în această ofertă pot suferi anumite modificări în funcție de evaluarea riscului asigurabil. În acest caz, modificările vă vor fi aduse la cunostință și vor fi menționate pe polița de asigurare, după emiterea contractului.

Mai jos vă rog să găsiți o scurtă prezentare a produselor de asigurare precum și a clauzelor suplimentare.

Signal Klar – plan de bază care acoperă în mod nelimitat accesul la investigații, tratamente și teste de laborator la un număr limitat de specialități, beneficiind de spitalizare la nevoie. De asemenea acest plan include și un control medical anual pentru evaluarea stării de sănătate. Specializările acoperite sunt: medicină generală, medicină internă, oftalmologie, ORL, ginecologie și pediatrie.

Signal Klassik – plan de asigurare care include accesul la diferite specialități medicale, beneficiind de spitalizare la nevoie. Acest plan cuprinde de asemenea examinări, investigații, teste și analize de laborator. Pentru monitorizarea sarcinii și naștere, Signal Iduna acoperă 60% din costuri. Specializările acoperite sunt: medicină generală, medicină internă, oftalmologie, ORL, ginecologie, pediatrie, cardiologie, dermatologie, endocrinologie, onclogie și alergologie.

Signal Komplett – oferă accesul la specializări medicale dintre cele mai sofisticate (RMN, CT, scintigrafie, endoscopie…), spitalizare la nevoie precum și monitorizare a sarcinii și naștere în spitale din România. Specializările acoperite sunt: medicină generală, medicină internă, oftalmologie, ORL, ginecologie, pediatrie, cardiologie, dermatologie, endocrinologie, onclogie, alergologie, neurologie, ortopedie, urologie, balneofizioterapie și reumatologie.

Signal Urgență - în cazul unei necesități medicale, se oferă asiguratului transport de urgență cu o ambulanță privată sau asistență medicală la domiciliu.

Signal Antigripal – oferă asiguratului posibilitatea de a beneficia de o vaccinare antigripală, odata pe an, în cadrul rețelei de parteneri medicali Signal Iduna.
    Ultima editare de universal : 12.08.2011 14:38:18

Inregistrat
    08.07.2009

Implicit Re: ASIGURARE MEDICALA PRIVATA INAINTE DE SARCINA (costuri sarcina si nastere incluse

asteptam cu mare interes noile informatii!

Inregistrat
    18.03.2011

o mica nelamurire am si eu.... din cate am citit la pachetele de asigurari in mesajul de mai sus nu reiese daca iti asigura monitorizarea si nasterea intr-un spital privat. (sau poate reiese dar nu am gasit eu)
    am inteles ca asigurarea este privata (banuiesc ca le trebuie celor care nu au asigurarea obligatorie facuta de stat).

Inregistrat
    10.01.2010

Implicit Re: Asigurare medicala privata inainte de sarcina (costuri sarcina si nastere incluse

Am si eu o intrebare: asigurarea aceasta trebuie incheiata neaparat inainte de a ramane insarcinata?

Inregistrat
    06.03.2008

Implicit Re: Asigurare medicala privata inainte de sarcina (costuri sarcina si nastere incluse

Citat Postat de magda550 Vezi mesajul
    Am si eu o intrebare: asigurarea aceasta trebuie incheiata neaparat inainte de a ramane insarcinata?
    Este un tip de asigurare de sanatate completa, nu special pentru sarcina. Practic o inchei ca si asigurare medicala, si daca in timpul anului cand platesti ramai insarcinata, pentru ca esti clientul lor la pachetul complet, beneficiezi de acest pachet in care intra monitorizarea sarcinii cu tot ce inseamna.
    Acest tip de asigurare iti da dreptul la un pachet de analize, investigatii, vizite la dr etc. conform celor stabilite de ei si doar la medicii/clinicile/laboratoarele agreate de ei, au o retea medicala-contracte cu cei cu care colaboreaza, pe care practic nu le platesti, tu platesti doar acele rate de asigurare trimestrial/anual, cum ai stabilit.
    Nu este obligatorie de facut, nu are legatura daca ai la stat sau nu, insa presupun ca toate costurile la privat adunate, analize si tot ce inseamna monitorizare sarcina, ar fi mult mai scumpe decat asigurarea anuala si atunci s-ar merita facuta (probabil si daca mergi la stat si cotizezi mereu sau ai probleme si trebuie sa repeti analize....tot se aduna).
    Din ce am inteles, ca sa beneficiezi de pachetul pentru monitorizare sarcina si apoi parca ti se deconteaza si o suma de bani la nastere (nu stiu sigur daca indiferent de spital privat sau de stat), nu trebuie sa fii insarcinata la semnare si nu stiu cate luni dupa, altfel nu iti aproba decontarea investigatiilor si ti le platesti chiar daca ai asigurarea.

MTHFR C677T homozigot + PAI heterozigot

Inregistrat
    10.01.2010

Citat Postat de leda Vezi mesajul
    Este un tip de asigurare de sanatate completa, nu special pentru sarcina. Practic o inchei ca si asigurare medicala, si daca in timpul anului cand platesti ramai insarcinata, pentru ca esti clientul lor la pachetul complet, beneficiezi de acest pachet in care intra monitorizarea sarcinii cu tot ce inseamna.
    Acest tip de asigurare iti da dreptul la un pachet de analize, investigatii, vizite la dr etc. conform celor stabilite de ei si doar la medicii/clinicile/laboratoarele agreate de ei, au o retea medicala-contracte cu cei cu care colaboreaza, pe care practic nu le platesti, tu platesti doar acele rate de asigurare trimestrial/anual, cum ai stabilit.
    Nu este obligatorie de facut, nu are legatura daca ai la stat sau nu, insa presupun ca toate costurile la privat adunate, analize si tot ce inseamna monitorizare sarcina, ar fi mult mai scumpe decat asigurarea anuala si atunci s-ar merita facuta (probabil si daca mergi la stat si cotizezi mereu sau ai probleme si trebuie sa repeti analize....tot se aduna).
    Din ce am inteles, ca sa beneficiezi de pachetul pentru monitorizare sarcina si apoi parca ti se deconteaza si o suma de bani la nastere (nu stiu sigur daca indiferent de spital privat sau de stat), nu trebuie sa fii insarcinata la semnare si nu stiu cate luni dupa, altfel nu iti aproba decontarea investigatiilor si ti le platesti chiar daca ai asigurarea.
    Mda pai de aia intrebam, nu am fost f clara, nu ma gandeam ca e obligatorie, ci ca daca vrei sa beneficiezi de ea tre sa nu fii insarcinata inca. Altfel, na, e ca si cum te-ai duce sa iti faci CASCO cu masina deja lovita

Inregistrat
    06.03.2008

Citat Postat de magda550 Vezi mesajul
    Mda pai de aia intrebam, nu am fost f clara, nu ma gandeam ca e obligatorie, ci ca daca vrei sa beneficiezi de ea tre sa nu fii insarcinata inca. Altfel, na, e ca si cum te-ai duce sa iti faci CASCO cu masina deja lovita
    Cam asa, si nu le convineRaspunsesem si pentru purple in mesajul de mai sus.
    Asta e ce am inteles eu din ofertele lor, ca ma interesa si pe mine subiectul Ideea este sa ramai insarcinata sa poti folosi facilitatea pentru sarcina, ca daca iti faci si nu ramai...dai destui bani pe an si de cate ori te duci la dr intr-un an pentru probleme uzuale ca sa merite cheltuiala?

MTHFR C677T homozigot + PAI heterozigot

Inregistrat
    10.01.2010

Citat Postat de leda Vezi mesajul
    Cam asa, si nu le convineRaspunsesem si pentru purple in mesajul de mai sus.
    Asta e ce am inteles eu din ofertele lor, ca ma interesa si pe mine subiectul Ideea este sa ramai insarcinata sa poti folosi facilitatea pentru sarcina, ca daca iti faci si nu ramai...dai destui bani pe an si de cate ori te duci la dr intr-un an pentru probleme uzuale ca sa merite cheltuiala?
    Eu pt probleme uzuale nu am nevoie oricum, din fericire, ca imi asigura firma tot ce vreau avem un contract f misto cu Regina Maria de care am profitat la greu in ultima vreme. Si sunt convinsa ca si pt perioada sarcinii am ceva reduceri si chestii incluse dar tre sa ma interesez cand va fi cazul. Mai mult nasterea ma interesa pe mine
    Merci mult oricum

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us