Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 33

Subiect: Asigurare medicala privata inainte de sarcina (costuri sarcina si nastere incluse)

Inregistrat
    07.08.2011

Post Asigurare medicala privata inainte de sarcina (costuri sarcina si nastere incluse)

Buna! Sunt o aspiranta la bebe, care vrea sa incheie inainte de a ramane insarcinata o asigurare privata de sanatate care sa includa si clauza pentru monitorizarea sarcinii si pentru nastere (indiferent de modalitatea pentru care optezi). Mai este cineva in aceeasi situatie? aveti recomandari? multumesc! pup!

Inregistrat
    20.08.2009

Implicit Re: ASIGURARE MEDICALA PRIVATA INAINTE DE SARCINA (costuri sarcina si nastere incluse

Citat Postat de universal Vezi mesajul
    Buna! Sunt o aspiranta la bebe, care vrea sa incheie inainte de a ramane insarcinata o asigurare privata de sanatate care sa includa si clauza pentru monitorizarea sarcinii si pentru nastere (indiferent de modalitatea pentru care optezi). Mai este cineva in aceeasi situatie? aveti recomandari? multumesc! pup!
    Eu nu am auzit de asigurarea asta,dar daca stii mai mult,spune-ne si noua.As fi si eu interesata de mai multe detalii.

Make a pregnancy ticker

Mutatii: MTHFR C667T - heterozigot; gena PAI - heterozigot

Inregistrat
    25.10.2009

Implicit Re: ASIGURARE MEDICALA PRIVATA INAINTE DE SARCINA (costuri sarcina si nastere incluse

Citat Postat de Dorina_08 Vezi mesajul
    Eu nu am auzit de asigurarea asta,dar daca stii mai mult,spune-ne si noua.As fi si eu interesata de mai multe detalii.
    Si eu as fi interesata, chiar nu stiam ca exista si aceasta posibilitate.

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    01.09.2007

Citat Postat de universal Vezi mesajul
    exista asa ceva? nu stiam.
    stiam ca unele spitale private ofera posibilitatea deschiderii unui abonament de pe urma caruia beneficiezi de reduceri la monitorizarile din sarcina,nastere etc

Inregistrat
    03.07.2009

Buna dimineata fetelor,

Si eu m-am interesat la un moment dat de astfel de asigurare si am si descoperit o firma care mi-a oferit o varianta: Signal Iduna (gasiti site-ul lor pe net si informatii despre ei). Eu sunt din Timisoara, am vorbit cu o reprezentanta care mi-a prezentat oferta lor - au mai multe variante de asigurare. Din cate tin eu minte parca trebuia sa ai asigurarea incheiata si platita cu 12 luni inainte de momentul nasterii ca sa poata acoperii costurile acesteia. Stiu ca lucrau cu mai multi medici si mai multe cabinete de aici si chiar si cu o clinica din Szeged (acopereau si acolo costuri ale nasterii).
    Eu am renuntat la ideea asigurarii din simplul motiv ca intampin probleme in a ramane insarcinata, nu stiu cand se va intampla si nu am vrut sa platesc luna de luna asigurarea plus costurile consultatiilor si investigatiilor pe care le am de facut......
    Succes

Inregistrat
    25.10.2009

Citat Postat de Stefania28 Vezi mesajul
    Buna dimineata fetelor,

Si eu m-am interesat la un moment dat de astfel de asigurare si am si descoperit o firma care mi-a oferit o varianta: Signal Iduna (gasiti site-ul lor pe net si informatii despre ei). Eu sunt din Timisoara, am vorbit cu o reprezentanta care mi-a prezentat oferta lor - au mai multe variante de asigurare. Din cate tin eu minte parca trebuia sa ai asigurarea incheiata si platita cu 12 luni inainte de momentul nasterii ca sa poata acoperii costurile acesteia. Stiu ca lucrau cu mai multi medici si mai multe cabinete de aici si chiar si cu o clinica din Szeged (acopereau si acolo costuri ale nasterii).
    Eu am renuntat la ideea asigurarii din simplul motiv ca intampin probleme in a ramane insarcinata, nu stiu cand se va intampla si nu am vrut sa platesc luna de luna asigurarea plus costurile consultatiilor si investigatiilor pe care le am de facut......
    Succes
    Deci inseamna ca exista aceasta posibilitate...acum o intrebare cam prosteasca, dar m-as interesa sa stiu...asigurarea asta inseamna ca dupa nastere beneficiezi si de indemnizatia de maternitate, timp de 2 ani?

"Everything you do is based on the choices you make. It’s not your parents, your past relationships, your job, the economy, the weather, an argument, or your age that is to blame. You and only you are responsible for every decision and choice you make. Period!"

Inregistrat
    13.12.2006

Citat Postat de andrea85 Vezi mesajul
    Deci inseamna ca exista aceasta posibilitate...acum o intrebare cam prosteasca, dar m-as interesa sa stiu...asigurarea asta inseamna ca dupa nastere beneficiezi si de indemnizatia de maternitate, timp de 2 ani?
    nu are nici o legatura asigurarea medicala privata cu indemnizatia de crestere a copilului pe care o primesti de la stat...

Inregistrat
    25.10.2009

Citat Postat de anioana Vezi mesajul
    nu are nici o legatura asigurarea medicala privata cu indemnizatia de crestere a copilului pe care o primesti de la stat...
    Ok, mersi de raspuns.

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us