Rezultate de la 1 la 8 din 8

Subiect: Tratamente naturiste pentru ten, corp si par

Inregistrat
    23.11.2008

Implicit Tratamente naturiste pentru ten, corp si par

Incep acest subiect pentru a ne sfatui cum ne pregatim pentru marele eveniment cu cateva luni inainte.
    Personal vreau sa incerc uleiurile de argan (ten si par desi merge si ca lotiune de corp), cocos (pentru corp) si ricin (pentru par in combinatie cu uleiul de masline). Voi ce parere aveti? La o simpla cautare pe internet gasim miraculoasele beneficii ale acestor uleiuri.

Inregistrat
    23.11.2010

Implicit Re: Tratamente naturiste pentru ten, corp si par

Citat Postat de Wannah Vezi mesajul
    Incep acest subiect pentru a ne sfatui cum ne pregatim pentru marele eveniment cu cateva luni inainte.
    Personal vreau sa incerc uleiurile de argan (ten si par desi merge si ca lotiune de corp), cocos (pentru corp) si ricin (pentru par in combinatie cu uleiul de masline). Voi ce parere aveti? La o simpla cautare pe internet gasim miraculoasele beneficii ale acestor uleiuri.
    eu ma pregatesc asa:
    imi fac masti cu castravete+ albus+miere si separat cu rosie , ptr fata, antiacneice
    am incercat de cateva ori malai cu lapte si miere, e abraziv si exfoliaza pielea
    e super dupa, stimuleaza si circulatia si e anticelulitic, o sa incep, o data pe saptamana
    ma hidratez, incerc sa mananc sanatos
    fac gimnastica putin, nu cat ar trebui
    ptr par folosesc placenta de la kalos(masca) saptamanal, cea mai buna
    pup si multa sanatate

Inregistrat
    23.11.2008

Citat Postat de girafa Vezi mesajul
    eu ma pregatesc asa:
    imi fac masti cu castravete+ albus+miere si separat cu rosie , ptr fata, antiacneice
    am incercat de cateva ori malai cu lapte si miere, e abraziv si exfoliaza pielea
    e super dupa, stimuleaza si circulatia si e anticelulitic, o sa incep, o data pe saptamana
    ma hidratez, incerc sa mananc sanatos
    fac gimnastica putin, nu cat ar trebui
    ptr par folosesc placenta de la kalos(masca) saptamanal, cea mai buna
    pup si multa sanatate
    Mi-am mai facut si eu masti acasa dar de obicei argila cu diverse combinatii (apa,lapte sau suc de lamaie) plus miere sau alte ingrediente. A dat rezultate chiar daca din comoditate nu le-am preparat foarte des. Pentru par am mai folosit si eu masca de care spui dar m-ar fi interesat ceva care nu se cumpara din comert, ci ingrediente cumparate de la farmacie pe care mai apoi le combinam. Anul trecut cumparasem ulei de ricin si vitamina A si amestecasem cu ulei de masline si cu galbenus de ou. Intr-adevar mi s-a regenerat parul si nu m-am tinut de treaba iar acum am de tras. Trebuie sa reiau procedurile. Mai astept sugestii. Sa stiti ca fur de la fiecare cate ceva.

Inregistrat
    07.10.2012

eu propun astfel : un gomaj cu malai pentru o exfoliere a pielii , ulei de masline pentru catifelare si tratament natural , exercitii fizice si licihide multe pentru o piele ferma

Inregistrat
    05.10.2012

Eu imi doresc sa pun cateva kg pe mine pana la marele eveniment. Sper sa si reusesc cu un program strict si ceva miscare
    " In toate torturile de nunta, speranta este cel mai dulce ingredient" -Douglas Jerrold

Inregistrat
    18.05.2014

Citat Postat de Wannah Vezi mesajul
    Uite aici niste masti pentru par naturale pe care le poti prepara chiar la tine acasa http://www.scs.ubbcluj.ro/~cair1043/ingrijire_par.html

Inregistrat
    28.05.2014

Am citit de curand cateva pareri despre produsele de curatare si am vazut ca sunt multe persoane in cautarea unor astfel de produse. Eu calatoresc destul de mult in afara tarii datorita serviciului sotului meu si am incercat de-alungul timpului foarte multe produse pentru curatarea tenului. Am ales de ceva timp sa folosesc produsele de la Thursday Plantation, pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai (tea tree oil). Alegerea mea se bazeaza pe faptul ca tenul meu a avut destul de multe probleme in timp: acnee, puncte negre, uscare, apoi a devenit un ten mixt. Am cautat produse naturale, fara compusi chimici sau alergeni si care sa aiba si rezultate foarte bune. Dupa ce mi-am cumparat cele 3 produse de curatare de la Thursday Plantation, pot spune ca am gasit produsele care indeplinesc in totalitate cerintele mele. Spuma de spalat pe fata este foarte delicata insa curata riguros tenul incarcat de impuritati. Lotiunea tonica pe baza de ulei din arbore de ceai si hamamelis indeparteaza complet resturile de machiaj, lasand o piele foarte curata si relaxata. La final utilizez crema hidratanta, care completeaza perfect pasii de curatare prin mixul de hidratanti naturali pe care ii contine ( ulei din arbore de ceai, ulei de macese si vitamin E). Vi le recomand cu toata increderea.

Inregistrat
    20.04.2016

eu recomand produsele de la Global Wellness System, sunt de o calitate foarte buna. eu m-am confruntat cu matreata chiar inainte de nunta pentru ca eram stresata si toate cele si vreau sa va spun ca am descoperit produsul la un targ de mirese, este un sampon cu zinc ZEAL Sampon profesional anti-matreata. ar fi fost neplacut sa fiu o mireasa cu matreata, as fi fost stresata o zi si o noapte.

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us