Pagina 2 din 420 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 3354

Subiect: Despre ecografii - partea II

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Despre ecografii - partea II

Am venit de la dr si bebele are putin peste 2 kg. A spus ca e "slabut", insa dupa mine, are timp suficient sa se ingrase. In 6 saptamani poate sa ajunga linistit la 3 kg.
    O sa mergem si la controlul de 36 de sapt si zicea ca daca nu ia in greutate, o sa induca nasterea, ca probabil placenta nu il hraneste suficient. Sper sa nu fie cazul...
    Nu stiu ce ma-sa avea azi, era cam suparat si fara chef si ne-a transmis si noua starea...

Inregistrat
    02.02.2009

Citat Postat de strumf Vezi mesajul
    Am venit de la dr si bebele are putin peste 2 kg. A spus ca e "slabut", insa dupa mine, are timp suficient sa se ingrase. In 6 saptamani poate sa ajunga linistit la 3 kg.
    O sa mergem si la controlul de 36 de sapt si zicea ca daca nu ia in greutate, o sa induca nasterea, ca probabil placenta nu il hraneste suficient. Sper sa nu fie cazul...
    Nu stiu ce ma-sa avea azi, era cam suparat si fara chef si ne-a transmis si noua starea...

cum mai slabut...stai linistita. bebele prietenei mele la 35 de sap avea 2 kg si la nascut cu 3400 in conditiile in care ea a tinut toata sarcina regim...sa abtinut de la mancare. acum e mai slaba decat inainte de sarcina.

pfff m-ai pus pe ganduri cred ca ma duc la eco...
    <object height="180" width="120"></object>

Inregistrat
    02.03.2010

Citat Postat de strumf Vezi mesajul
    Hm...Saptamana trecuta fata mea avea 1800 g si intre noi 2 este o diferenta de fix 1 sapt. Medicul meu a zis ca e totul ok; eu zic ca nu are rost sa te stresezi.

Inregistrat
    08.01.2009

Implicit Re: Simptome de gravidutza...

Citat Postat de irina_maria_mitrofan Vezi mesajul
    Intrebare intrebatoare: cand este recomandat sa se faca ecografia de morfologie fetala? Pe noi ne-a chemat la 20 de saptani pt confirmarea sexului bebelusului (ultima data ne-am vazut cu dr la 13 saptamani, cand am facut dublu test), iar din ce am vazut eu pe net eco de morgologie se face intre 21 si 24 de saptamani....Voi ce stiti?Oare se pot cumula cumva? Am avut noroc, zi eu, de un medic bun, care nu m-a chemat toata ziua buna ziua sa ne vedem, mai ales ca am fost si ei bebe cuminti si nu am avut probleme. Merg insa, evident, lunar, la dr de familie care ne cantareste, masoara si ne ia tensiunea...
    eu stiam ca cel mai bine este sa ai 22 saptamani de sarcina cand faci ecografia de morfologie, citisem undeva ca la 20 saptamani se vizualizeaza organele in proportie de doar 80 %...pe mine m-a programat medicul la 22 saptamani si 2 zile parca..

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de MedaT Vezi mesajul
    Hm...Saptamana trecuta fata mea avea 1800 g si intre noi 2 este o diferenta de fix 1 sapt. Medicul meu a zis ca e totul ok; eu zic ca nu are rost sa te stresezi.
    Incerc sa nu ma stresez, mai ales ca sotul e lungan si slab si a luat in greutate deabia dupa casatorie... Cum ziceam, era cam suparat, ce stiu eu ce probleme are... insa ar trebui sa le lase la usa cabinetului pentru ca e importanta atitudinea cu care te primeste, starea pe care ti-o transmite, etc. Cand a zis si de inducere, m-am gandit ca poate vrea sa o tuleasca pe undeva... hm...

Multam de sustinere, fetele!

Inregistrat
    08.02.2009

Citat Postat de irina_maria_mitrofan Vezi mesajul
    Intrebare intrebatoare: cand este recomandat sa se faca ecografia de morfologie fetala? Pe noi ne-a chemat la 20 de saptani pt confirmarea sexului bebelusului (ultima data ne-am vazut cu dr la 13 saptamani, cand am facut dublu test), iar din ce am vazut eu pe net eco de morgologie se face intre 21 si 24 de saptamani....Voi ce stiti?Oare se pot cumula cumva? Am avut noroc, zi eu, de un medic bun, care nu m-a chemat toata ziua buna ziua sa ne vedem, mai ales ca am fost si ei bebe cuminti si nu am avut probleme. Merg insa, evident, lunar, la dr de familie care ne cantareste, masoara si ne ia tensiunea...
    intre saptamana 19 si 25 e minimul si maximul pentru morfofetala de trm 2.si eu tot la 20 de saptamani am facut.eu am avut programare la dr meu in sapt 20 si morfo la fel.evident ca am anulato ce de la dr si m-am dus cu rezultatele.pupam burtica

[URL="http://www.activesignatures.com/signatures/100147/redirect"]http://

Inregistrat
    29.08.2006

Am primit si eu rezultatele la dublu test. Daca se pricepe cineva sa citeasca rezultatele pana ajung eu la dr, mi-ar fi de ajutor
    fb hcG 25.5 ng/ml
    papp-a 1.85 mlU/ml
    0.71 corr MoM
    0.46 corr. MoM

nuchal translucency 1.6mm - 0.96 MoM

Biochem risk + Nt 1:9162
    Doubletest 1:1912
    age risk 1:963
    trisomy 13/18 +nt <1:10000

Inregistrat
    22.09.2008

Citat Postat de ina26ina Vezi mesajul
    cred ca tine de ginecolog si experienta lui, nu mi se pare ca face vreo unul "ca la carte"... eu am facut prima echo la 6 sapt (pt confirmare, sa vedem pozitia si cati bebe avem ), apoi un control pe masa la 12 sapt si la 16 sapt a zis ca "ne vedem pentru echo si dublu test"...

dublul test se face pana in 14 saptamani... dupa 15 se face triplul test.

The best gift from God!

Pagina 2 din 420 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us