Pagina 1 din 420 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 3354

Subiect: Despre ecografii - partea II

Inregistrat
    10.01.2010

Implicit Despre ecografii - partea II

Buna miresici cu burtici,

Intrucat topicul anterior despre ecografii isi pierduse oarecum din esenta si ajunsese la maturitate din punct de vedere al numarului de pagini, am decis sa deschidem partea a doua. Aici puteti discuta in continuare despre tot ceea ce tine de ecografii, despre tehnica in sine, unde, cum si cand ar trebui sa se faca.

De asemenea, va rugam pe cat posibil sa pastrati postarile voastre la obiect; pentru felicitari si mesaje off-topic exista deja alte subiecte si intentia noastra este sa pastram acest topic accesibil tuturor fetelor care vor sa afle orice fel de informatii legate de ecografii.

Vechiul subiect va mai ramane o perioada inchis pe forum, apoi va fi mutat la arhiva. Link: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2633&page=1

Va urez tuturor sarcini cat mai usoare si fara probleme, si astept cu nerabdare momentul in care ma voi putea alatura si eu discutiilor de aici

Inregistrat
    10.01.2010

Implicit Re: Despre ecografii - partea II

Citat Postat de CristinaMM Vezi mesajul
    Da-mi voie sa inaugurez noul topic cu un offline , si sa te felicit ca esti moderatoare (nu stiu de acnd, eu acum om observat) .
    Sa dea Dumnezeu sa scrii cat de curand cum se misca bebelusul tau si daca a stat cuminte la eco sau nu!
    Multumesc
    Momentan am doar experienta nefericita a catorva ecografii intra-vaginale, daca va fi nevoie de pareri la capitolul asta, stiu destule dar urmaresc cu interes ca sa vad la ce ma astept in viiitor (dublu test, triplu test, 3D, 4D, 10D )
    Astept sa se continue discutiile

Inregistrat
    31.07.2008

Deci...azi am fost si noi la ecografie morfologica. Bebe nu a stat deloc cuminte, toata ecografia s-a foit, invartit, si-a pus mainile pe fata, ne-a facut cu mana, ne-a aratat toate cele si in final, ne-a intors spatele si ne-a aratat fundul.
    Am aflat ca vom avea un baiat (100%), toate organele sunt la locul lor, avem 500 g si suntem perfecti sanatosi. Placenta o avem anterioara, lichid avem destul, si in plus avem nasul carn ca si a lui mami Singurul lucru pe care medicul nu l-a vazut 100% au fost vasele de sange care pleaca/sosesc la inima, si pentru asta vom mai merge la o ecografie peste 2 saptamani. Doamne ajuta sa fie totul la fel de bine si de-acum incolo!

Inregistrat
    22.09.2008

va fi bine, vei vedea! si la mine morfologia a durat vreo ora si jumate, tot din cauza unor vase de sange care nu se vedeau bine.

The best gift from God!

Implicit Re: Simptome de gravidutza...

Intrebare intrebatoare: cand este recomandat sa se faca ecografia de morfologie fetala? Pe noi ne-a chemat la 20 de saptani pt confirmarea sexului bebelusului (ultima data ne-am vazut cu dr la 13 saptamani, cand am facut dublu test), iar din ce am vazut eu pe net eco de morgologie se face intre 21 si 24 de saptamani....Voi ce stiti?Oare se pot cumula cumva? Am avut noroc, zi eu, de un medic bun, care nu m-a chemat toata ziua buna ziua sa ne vedem, mai ales ca am fost si ei bebe cuminti si nu am avut probleme. Merg insa, evident, lunar, la dr de familie care ne cantareste, masoara si ne ia tensiunea...

Inregistrat
    05.08.2009

Citat Postat de irina_maria_mitrofan Vezi mesajul
    Intrebare intrebatoare: cand este recomandat sa se faca ecografia de morfologie fetala? Pe noi ne-a chemat la 20 de saptani pt confirmarea sexului bebelusului (ultima data ne-am vazut cu dr la 13 saptamani, cand am facut dublu test), iar din ce am vazut eu pe net eco de morgologie se face intre 21 si 24 de saptamani....Voi ce stiti?Oare se pot cumula cumva? Am avut noroc, zi eu, de un medic bun, care nu m-a chemat toata ziua buna ziua sa ne vedem, mai ales ca am fost si ei bebe cuminti si nu am avut probleme. Merg insa, evident, lunar, la dr de familie care ne cantareste, masoara si ne ia tensiunea...
    Irina, asa stiu si eu, eco morfo de trim 2 se face intre 21-24 saptamani...

https://www.mvphotography.ro/

Inregistrat
    28.09.2009

la controlul de 20 S iti face si morfologie? sau cum, ca n-am inteles?

e foarte ok morfologia si la 20 S...e destul de mare fetusul pt a vedea si citi tot ce este necesar; am o prietena care s-a dus la 19 S si 5 zile si i-a putut face ecografia de morfo fara nici o pb
    in alta ordine de idei, mie imi spusese doctorita ca morfologia se face intre 20 si 24 S;

PS: sapt asta avem iar targ la carrefour...daca au raioane pt BB te anunt si poate tragi o fuga la bacau in week-end

Inregistrat
    02.08.2011

cred ca tine de ginecolog si experienta lui, nu mi se pare ca face vreo unul "ca la carte"... eu am facut prima echo la 6 sapt (pt confirmare, sa vedem pozitia si cati bebe avem ), apoi un control pe masa la 12 sapt si la 16 sapt a zis ca "ne vedem pentru echo si dublu test"...

Multumim Doamne ca ne tinem copilul sanatos in brate!

Pagina 1 din 420 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us